Czy THCV Może Pomóc w Utracie Wagi?

feminizowane nasiona konopi

THCV jest jednym z psychoaktywnych kannabinoidów występujących w konopiach indyjskich. W ten sam sposób, w jaki THC jest formułowany w konopiach jako kwas karboksylowy (THCA), tak też jest syntetyzowany THCVA przed dekarboksylacją do THCV. Chociaż efekty tej substancji nie są takie mocne jak THC, korzyści zdrowotne THCV nie mogą pozostać niezauważone. Na przykład, możliwe jest, że THCV odgrywa dużą rolę w pomaganiu ludziom w odchudzaniu i utrzymywaniu wagi. Oto kilka sposobów, w jakie THCV może pomóc zrzucić kilka dodatkowych kilogramów.

Czy THCV jest skutecznym sposobem leczenia problemów związanych z otyłością?

To ważne pytanie, ponieważ wiele osób cierpi na otyłość – zwłaszcza w zachodnim świecie. Chociaż nie ma jednej przyczyny rosnącej epidemii przybierania na wadze, konopie indyjskie mogą pomóc w znalezieniu odpowiedzi. Jeden z jego kannabinoidów, THCV, wydaje się być powiązany z pomaganiem ludziom w walce z otyłością na wiele sposobów.

Na przykład, w 2016 roku International Journal of Neuropharmacology opublikował interesujący raport, w którym przeanalizowano zdolność THCV do pomagania osobom z otyłością. Naukowcy wykorzystali maszyny MRI, aby przyjrzeć się obrazom mózgu osób leczonych THCV. W badaniu rozwinięto koncepcję, że wraz ze wzrostem wskaźnika masy ciała (BMI) wzrasta również funkcjonalna łączność między ciałem migdałowatym a przedklinowym obszarem mózgu. W rzeczywistości im wyższe BMI, tym lepsze działanie THCV. Według ich badań nad połączeniem ciało migdałowate-przedklinowe, „THCV usuwa ten efekt, szczególnie u osób posiadających BMI w górnej części”. Naukowiec wskazał na znaczenie swoich odkryć, mówiąc: „Nasze odkrycia są pierwszymi, które pokazują, że leczenie neutralnym antagonistą CB1 THCV zmniejsza łączność funkcjonalną w stanie spoczynku w sieci trybu domyślnego i zwiększa łączność w sieci kontroli poznawczej i grzbietowym strumieniu wzrokowym.”

Innymi słowy, THCV może mieć potencjalne działanie terapeutyczne przeciwko otyłości, pomagając kontrolować spożycie pokarmu.

Ograniczenie spożycia pokarmu to nie jedyny sposób, w jaki THCV zwalcza problemy związane z otyłością. Wydaje się również, że ma interesujący wpływ na nietolerancję insuliny. Według badań z 2013 roku, które ukazały się w Nutrition and Diabetes, THCV „spowodowało wczesny i przejściowy wzrost wydatku energetycznego”. Ten wzrost doprowadził do zależnego od dawki zmniejszenia nietolerancji glukozy. Co ciekawe, naukowcy odkryli również, że „THCV przywraca również sygnalizację insuliny w odpornych na insulinę hepatocytach i miotubach”. Innymi słowy, THCV wydaje się być korzystny dla niektórych osób cierpiących na otyłość i związane z nią objawy i choroby, takie jak cukrzyca.

Czy THCV jest najlepszym kannabinoidem do pielęgnacji skóry?

The Telegraph napisał artykuł w 2012 roku, w którym naukowcy odkryli w nim, że THCV odgrywa wieloraką rolę w wpływie na zdrowie ludzi, zwłaszcza jeśli chodzi o otyłość. Na przykład, zgodnie z artykułem, wydaje się, że istnieje związek między spożyciem THCV a tłumieniem apetytu. Chociaż efekt wydaje się krótkotrwały, badania wydawały się również wyciągać wniosek, że THCV ma wpływ na poziom tłuszczu w organizmie i powtórzyły odpowiedź insulinową stwierdzoną w wyżej wymienionym badaniu. Artykuł zdawał się sugerować, że stosowanie THCV może prowadzić do czegoś więcej niż tylko zmniejszenia utraty wagi – może poprawić skuteczność metaboliczną. Powiedzieli: „Stwierdzono również, że THCV zwiększa wrażliwość zwierząt na insulinę, jednocześnie chroniąc komórki produkujące insulinę, umożliwiając im lepszą i dłuższą pracę”. Zacytowali profesora Mike’a Cawthorne’a, dyrektora badań metabolicznych na Uniwersytecie Buckingham, aby wyjaśnić: „Ogólnie wydaje się, że te cząsteczki zwiększają wydatek energetyczny w komórkach organizmu poprzez zwiększenie metabolizmu”.

Tłumienie apetytu

Chociaż typowe jest domyślne przyjęcie idei, że spożycie całych roślin jest najlepsze ze względu na efekt otoczenia terpenów, kannabinoidów i innych związków zawartych w konopiach indyjskich, nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie dla każdego. Niektórzy mogą uznać, że izolowane THCV jest najlepsze dla ich rutyny.

Kto może uznać THCV za przydatne do kontrolowania otyłości?

Ze względu na to, że THCV wydaje się zmniejszać neuronalną ekspresję chęci spożycia pożywienia, może być pomocne dla osób, którym trudno jest przestać myśleć o jedzeniu. Może być również przydatny dla osób, które chcą korzyści z konopi indyjskich o innym działaniu psychoaktywnym. THCV jest psychoaktywne, ale wielu twierdzi, że powoduje „czystszy haj”, gdy jest spożywane bez THC.

Oczywiście jednym z najszybszych sposobów na odchudzanie jest ograniczenie spożycia pokarmu. Chociaż należy unikać skrajności tego pomysłu, kontrolowana redukcja kalorii to świetny sposób na utrzymanie zdrowia fizycznego. Jeśli THCV może pomóc w redukcji kalorii, to może być częścią zbilansowanej diety, o której zapominasz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.