Lek Pomagająca Ludziom Żyć 120 Lat?

feminizowane nasiona konopi

Powszechnie używany i niedrogi lek nazywa się metformina, i działa całkowicie spowalniając proces starzenia się komórek, a tym samym ciała.

Ten lek może potencjalnie być odpowiedzią na choroby związane z wiekiem, takie jak demencja, rak i oczywiście cukrzyca. Istnieją oczywiście konsekwencje dla zwiększonej długości życia ludzkiego o jakieś 40 lat, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę to, co człowiek zrobi z tymi dodatkowymi latami.

Lek, metformina, stosowana od dłuższego czasu w leczeniu cukrzycy faktycznie spowalnia proces starzenia się komórek przez umożliwienie im otrzymania większej ilości tlenu. To sprawia, że komórki są bardziej trwałe i mniej podatne na choroby, które powodują śmierć naszych komórek. Może to oznaczać całkowitą eliminację chorób takich jak rak i demencja, czyniąc osoby w wieku 70 lat tak zdrowymi jak ktoś, kto ma 20 lat i mniej.

Profesor Gordon Lithgow z California’s Buck Institute mówi: „Jeśli skoncentrujesz się na procesie [starzenia się] i spowolnisz proces [starzenia się] wtedy spowolnisz również wszystkie choroby i patologie [starzenie się]. To rewolucyjne… Dwadzieścia lat temu [starzenie się] było biologiczną tajemnicą. Obecnie zaczynamy rozumieć o co chodzi.”

Istnieją badania przeprowadzone z udziałem metformina u myszy i mikroskopijnych robaków. Wyniki wykazały, że obiekty starzały się wolniej i pozostawały zdrowsze przez dłuższy czas. Wyniki wykazały również, że długość życia myszy wzrosła o około 40 procent.

Badanie kliniczne tego leku zaplanowane jest na okres roku czasu. Proces powinien obejmować 3.000 osób, w wieku od 70 do 80 lat. Wszystkie osoby, które zostaną wybrane, posiadać muszą wysokie ryzyko rozwoju raka, demencji lub chorób serca.

Mimo, że znalezienie lekarstwa na raka może potencjalnie wydłużyć życie jedynie o trzy lata, dowody sugerują, że ten lek może wydłużyć je o znacznie większą liczbę. W przeszłości naukowcy przeprowadzili już badania nad metforminą i stwierdzono, że pacjenci z cukrzycą, którym podano ten lek żyły dłużej niż osoby, które nie chorowały na cukrzycę.

Profesor Lithgow powiedział: „Wiemy, że możliwe jest dożywanie naprawdę sędziwego wieku i wciąż być aktywnym zarówno fizycznie jak i społecznie, więc wyraźnie posiadamy w swoim ciele ogromny potencjał. Jeśli będziemy w stanie wykorzystać ten czynnik, każdy z nas będzie w stanie dożywać ponad 40 lat więcej.”

Przypuszczamy, że istnieje wiele kontrowersji związanych z tym tematem, ponieważ wraz z nim przychodzi zasadnicza kwestia, co człowiek miałby robić przez kolejne 40 lat swojego życia.

Czy 80 – letni mężczyzna chce żyć jeszcze przez 40 lat w społeczeństwie, które prawdopodobnie będzie wymagało od niego pracy przez ponad 30 lat w celu utrzymania tego dodatkowego życia? Wydaje się to być ważnym pytaniem, ponieważ średnia długość życia człowieka już od wielu lat wzrasta, ale jakość tego życia i sposób korzystania z dodatkowego czasu wydaje się być co najmniej szkodliwa.

Co być zrobił z dodatkowymi 30 latami życia? Czy chciałbyś tak długo żyć? Koniecznie daj nam znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.