Marihuana Jako Środek Zapobiegający Chorobom

feminizowane nasiona konopi

Układ endokannabinoidowy reguluje prawie każdy proces biologiczny w naszym ciele i ewoluował nie tylko po to, by przywrócić równowagę homeostatyczną naszego organizmu, gdy jest on wyniszczony przez chorobę, ale przede wszystkim po to, by zapobiegać rozwojowi stanów chorobowych.

Dr Robert Melamede w swoim przełomowym artykule „Redukcja szkód – paradoks konopi” zaproponował, że „homeostatyczne działanie kannabinoidów na tak wiele struktur i procesów fizjologicznych jest podstawą hipotezy, że układ endokannabinoidowy jest niczym innym jak naturalnie rozwinięty system redukcji szkód”. Utrzymując nasze ciała w równowadze i zapobiegając zaburzeniom równowagi, kannabinoidy w konopiach współpracujące z naszym układem endokannabinoidowym mogą zapobiegać rozwojowi wyniszczających dolegliwości, zwłaszcza tych związanych z wiekiem.

Jest to istotne, ponieważ kraje, które dostarczają swoim obywatelom zachodnią medycynę, stwierdzają, że przyczyna śmierci zmieniła się z powodowanej przez patogen, tj. infekcje, na związaną z wiekiem, taką jak rak, choroby układu krążenia i choroba Alzheimera. Konopie indyjskie mają wyjątkową zdolność zapobiegania tym i innym chorobom związanym z wiekiem.

Konopie indyjskie i profilaktyka raka

Artykuł opublikowany przez dr Donalda Tashkina na temat używania konopi indyjskich i rozwoju raka płuc nie znalazł żadnego związku między rozwojem raka płuc a używaniem konopi indyjskich. Badania faktycznie udokumentowały, że osoby palące marihuanę miały mniejszą częstość występowania raka płuc niż osoby, które w ogóle nic nie paliły. W wydaniu Cancer Prevention Research z sierpnia 2009 r. badacze medyczni stwierdzili, że „od 10 do 20 lat używania marihuany wiązało się ze znacznie zmniejszonym ryzykiem raka płaskonabłonkowego głowy i szyi”.

Rak płaskonabłonkowy głowy i szyi (HNSCC) jest związany z używaniem alkoholu i tytoniu, ale nie z konopi indyjskich. Badanie wykazało, że wśród osób, które używają alkoholu i tytoniu, osoby używające również konopi indyjskich mają niższą częstość występowania HNSCC niż osoby, które tego nie robią. Na podstawie tych badań można argumentować, że kannabinoidy znajdujące się w konopiach indyjskich są tak silnymi środkami przeciwnowotworowymi, że mogą nawet zmniejszać powstawanie i rozprzestrzenianie się nowotworów w obecności czynników rakotwórczych, takich jak alkohol i tytoń.

W podsumowaniu informacji PDQ dla pracowników służby zdrowia, zatytułowanym „Cannabis and Cannabinoids” i opublikowanym przez National Cancer Institute w 2011 roku przez głównego badacza Donalda Abramsa, napisał: „podmiot świadczący opiekę zdrowotną może zalecić medyczną marihuanę nie tylko do leczenia objawów, ale również ze względu na możliwe bezpośrednie działanie przeciwnowotworowe”.

Jako największy system neuroprzekaźnictwa w naszych ciałach, kannabinoidy są nierozerwalnie zaangażowane w funkcjonowanie i zdrowie naszego układu nerwowego. Ich niezwykła właściwość transmisji wstecznej, dzięki której neuroprzekaźniki kannabinoidowe dyfundują wstecz przez szczelinę nerwową, działa jako mechanizm sprzężenia zwrotnego, zapobiegając nadmiernej aktywności komórek nerwowych, zapobiegając w ten sposób śmierci komórki.

Właściwości przeciwzapalne kannabinoidów wraz z ich kontrolowaniem podstawowej aktywności neurologicznej mogą pomóc w regeneracji uszkodzeń układu nerwowego spowodowanych udarami lub urazami.
Innym ważnym sposobem, w jaki marihuana może działać zapobiegawczo, jest jej wyjątkowa zdolność do przeciwdziałania stresowi. Stres, główny składnik współczesnego życia miejskiego, może prowadzić do wszelkiego rodzaju wyniszczających dolegliwości, od zawałów serca i udarów mózgu spowodowanych nagromadzeniem blaszki miażdżycowej po zespół stresu pourazowego i inne dolegliwości psychiczne spowodowane nadmiernymi czynnikami środowiskowymi.

Kannabinoidy kontrolują wygaszanie bolesnych wspomnień i jako takie używanie konopi indyjskich może pomóc ludziom zapomnieć o tych bolesnych wspomnieniach lub pomóc zapewnić perspektywę, aby zmniejszyć stres powodowany przez te wspomnienia.

Być może najważniejszą cechą marihuany jako środka zapobiegawczego jest jej zdolność do powstrzymywania ludzi przed piciem alkoholu w sposób nieprzymusowy, ponieważ jest to jedyny skuteczny substytut tego osłabiającego i odurzającego napoju rekreacyjnego.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy chodzi o mózg, serce, czy ogólny stan zdrowia organizmu, potrzeba dodatkowych kannabinoidów dostarczanych przez spożycie konopi ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowia i wigoru. Pracownicy służby zdrowia powinni doradzać swoim pacjentom, aby otrzymywali dodatkowe kannabinoidy poprzez spożywanie konopi indyjskich w taki sam sposób, w jaki zachęcają do przyjmowania dodatkowych składników odżywczych, takich jak kwasy omega-3, żelazo i witamina D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.