Leczenie Zaburzeń Snu

feminizowane nasiona konopi

Medyczna marihuana została zatwierdzona w wielu krajach ze względu na rosnącą liczbę badań nad jej skutecznością w leczeniu wielu chorób przewlekłych. Medyczna marihuana jest z powodzeniem stosowana w leczeniu zaburzeń neurologicznych, chronicznego bólu, zaburzeń żołądkowo-jelitowych i niektórych zaburzeń zdrowia psychicznego.

Zwraca uwagę również stosowanie medycznej marihuany w zaburzeniach snu. Ostatnie badania wykazały, że marihuana może poprawić jakość i czas trwania snu, a także zespół niespokojnych nóg. Przypisuje się to wpływowi marihuany na cykle snu.

Czym są zaburzenia snu?

Zaburzenie snu to każdy problem zdrowotny, który powoduje problemy z tym, jak długo zajmuje zasypianie, jak dobrze śpi nam się w nocy lub jaka jest jakość naszego snu. Nazywane również zaburzeniami snu i czuwania, te problemy zdrowotne mogą negatywnie wpływać na codzienne życie wielu osób, które ich doświadczają. Dzieje się tak, ponieważ bez odpowiedniego snu organizm nie odpoczywa, nie ładuje się i nie regeneruje tak, jak powinien.

Zaburzenia snu często idą w parze z innymi schorzeniami, takimi jak depresja, lęk lub zaburzenia poznawcze. Istnieje kilka różnych rodzajów zaburzeń snu, z których wszystkie objawiają się różnymi objawami i na ogół wymagają różnych dróg leczenia.

Niektóre z najczęstszych zaburzeń snu to:

Bezsenność

Bezsenność powoduje, że osoba ma problemy z zasypianiem i utrzymaniem snu i może prowadzić do chronicznego zmęczenia z powodu niemożności uzyskania odpowiedniego odpoczynku. Osoby cierpiące na bezsenność mogą również doświadczać drażliwości, depresji lub lęku, a także trudności z koncentracją, koncentracją i pamięcią.

Bezdech senny

Obturacyjny bezdech senny może być poważny, ponieważ powoduje, że osoba przestaje i zaczyna oddychać wielokrotnie przez całą noc. Niektóre typowe objawy bezdechu sennego to głośne chrapanie, sapanie lub dławienie, które budzi osobę, poranne bóle głowy i zmiany nastroju.

Parasomnia

Parasomnia charakteryzuje się nieprawidłowym lub nietypowym zachowaniem podczas snu, które może obejmować mówienie, poruszanie się lub lunatykowanie. Inne rodzaje parasomni obejmują lęki nocne lub koszmary nocne, moczenie nocne i jedzenie snu. Osoby z parasomnią zwykle budzą się zdezorientowane, nie pamiętają żadnych incydentów i czują się zmęczone lub znużone przez cały dzień.

Narkolepsja

Narkolepsja występuje, gdy osoba doświadcza nadmiernej senności, paraliżu sennego, halucynacji lub częściowej lub całkowitej utraty kontroli nad mięśniami. W niektórych przypadkach ludzie doświadczają również ataków snu lub snu mimowolnego.

Chociaż istnieje ponad 80 różnych zaburzeń snu, powyższe cztery są najczęstsze.

Stosowanie medycznej marihuany w zaburzeniach snu

Stosowanie medycznej marihuany w zaburzeniach snu staje się coraz bardziej popularne w obszarach, w których medyczne stosowanie marihuany jest obecnie legalne. Wykazano, że medyczna marihuana ma pozytywny wpływ na cykle snu; oferuje również mniej skutków ubocznych niż inne środki nasenne, dlatego stała się obiecującą opcją leczenia dla wielu pacjentów.

Istnieją również dowody sugerujące, że ilość marihuany stosowanej w leczeniu zaburzeń snu odgrywa kluczową rolę w tym, jak dobrze pomaga w zaburzeniach snu, oraz że intensywne używanie marihuany może zaostrzyć lub pogorszyć już istniejące zaburzenia snu lub wywołać o nowych zaburzeniach snu.

Stosowanie CBD w leczeniu zaburzeń snu

Rodzaj marihuany, którego dana osoba używa w przypadku zaburzeń snu, określi, jak skuteczny jest w przypadku konkretnego problemu ze snem. Dla tych, którzy nie chcą doświadczać psychoaktywnych skutków marihuany, pomocny może być produkt CBD. Jednak najlepszy rodzaj medycznej marihuany do snu zawiera THC. Dzieje się tak, ponieważ THC jest silnym składnikiem odpowiedzialnym za wywoływanie snu.

Na przykład u pacjentów cierpiących na koszmary senne lub zespół stresu pourazowego, odmiany z wyższą ilością THC mogą zmniejszyć ilość snu REM, jaką osiągają w ciągu nocy. To może dać im więcej czasu w stanie głębokiego snu w cyklu snu. Może również skrócić czas spędzany na śnie, co prowadzi do mniejszej liczby wybudzeń w środku nocy u osób, które doświadczają przerażających snów, które wyrywają ich ze snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.