Korzyści marihuany o których warto pamiętać

feminizowane nasiona konopi

Sześć korzyści zdrowotnych marihuany o których warto pamiętać.

1. Zatrzymanie rozprzestrzeniania się komórek rakowych.

Wiele badań wykazało, że w przeciwieństwie do tego, co wielu ludzi uważa, że palenie cannabis może powodować raka płuc, podobnie jak papierosy – faktem jest, że cannabis spowalnia wzrost nowotworów w mózgu, płucach i piersiach.

Jest to poparte badaniami przeprowadzonymi przez American Association for Cancer Research.

2. Leczenie HIV.

Inną korzyścią zdrowotną, jaką naukowcy odkryli w marihuanie, jest jej zdolność do powstrzymywania rozprzestrzeniania się wirusa HIV w organizmie. Jest to prawdopodobnie najbardziej nieoczekiwana wiadomość, jaką ogłosili naukowcy. Zgodnie z ustaleniami, aktywny składnik marihuany zwany THC, może skutecznie powstrzymywać rozprzestrzenianie się choroby.

3. Kontrolowanie napadów padaczkowych.

Ze względu na to, że marihuana przeciwdziała skurczom i działa jako substancja zwiotczająca mięśnie, jest ona bardzo skuteczna w leczeniu napadów. Istnieją już niezliczone przypadki, w których ludzie cierpiący na napady padaczkowe, mogą lepiej funkcjonować za pomocą marihuany.

4. Spowolnienie postępu choroby Alzheimera.

Inną korzyścią zdrowotną związaną ze stosowaniem marihuany jest jej zdolność do spowalniania postępu choroby Alzheimera. W badaniu z 2006 roku odkryto, że marihuana jest w stanie blokować enzym odpowiedzialny za szybki postęp choroby i zapobiegać tworzeniu się grudek białek hamujących działanie zarówno funkcji poznawczych jak i pamięci.

5. Zapobieganie ślepocie powodowanej przez jaskrę.

Według National Eye Institute, marihuana może pomóc w zapobieganiu ślepocie powodowanej przez jaskrę, ponieważ zmniejsza ona ciśnienie wewnątrz oka. Badania z lat 70 wykazały, że kiedy marihuana jest palona, obniża ona ciśnienie śródgałkowe u osób doświadczających regularnej zwyżki, a także u osób cierpiących na jaskrę.

6. Leczenie stwardnienia rozsianego.

Być może jednym z najbardziej rewolucyjnych momentów było odkrycie, że marihuana może leczyć stwardnienie rozsiane. Stwierdzenie to zostało lepiej udokumentowane, gdy Montel Williams, były gospodarz jednego z talk show, zaczął stosować marihuanę w leczeniu stwardnienia rozsianego. Według badań, stosowanie marihuany może zatrzymać skurcze mięśni oraz efekty neurologiczne, które powoduje ta choroba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.