Jak Uchronić Uprawę Marihuany Przed Deszczem

feminizowane nasiona konopi

Jak uchronić naszą uprawę marihuany, konopi indyjskich przed deszczem?

Po pierwsze: nie panikuj. W dzisiejszym artykule podamy ci kilka porad oraz wskazówek dotyczących uprawy marihuany outdoor, które z powodzeniem będziesz mógł zastosować w swoim ogrodzie.

• Cisza przed burzą

Po pierwsze, bądź przygotowany. Jeśli chodzi o burze i cannabis, twoją linią obrony są kratki przeznaczone do uprawy. Mokre pąki są znacznie cięższe, co oznacza, że ​​musisz zapewnić im dobre wsparcie strukturalne.

• Montowanie kratki/ siatki do uprawy z wyprzedzeniem

Na początek upewnij się, że główne łodygi twoich roślin otrzymują wsparcie. Siatka może być umieszczona w twojej uprawie cannabis w momencie kiedy rośliny będą jeszcze młode. Pamiętaj, że każdy punkt, w którym gałąź rozdziela się na dwie nowe łodygi, jest punktem stresu, który można łatwo złamać. Zidentyfikuj te punktu i wykorzystaj odpowiednie paliki bambusowe oraz więzi ogrodowe do zabezpieczenia dużych gałęzi.

Po zabezpieczeniu wnętrza rośliny, to samo musisz zrobić na zewnątrz, zapewniając odpowiednie wsparcie swoim pąkom. Wykorzystaj do tego odpowiednie, przeznaczone do uprawy roślin kratki lub siatki, które znajdziesz w lokalnym sklepie ogrodniczym.

Odpowiednie rozmieszczenie pąków w tego rodzaju siatce ułatwi przepływ powietrza w uprawie oraz zapobiegnie powstawaniu pleśni.

• Zapewnij odpowiedni drenaż

Podczas uprawy roślin w donicach, drenaż nie powinien stanowić żadnego problemu. Od czasu do czasu upewniaj się jednak, że woda nie gromadzi się w donicach.

Jeśli twoje rośliny znajdują się w ziemi, chcesz mieć pewność, że gleba jest w stanie odpowiednio się osuszyć po burzy. Najlepszym sposobem jest pomyślenie o tym jeszcze przed posadzeniem marihuany.

• Ochrona przed wiatrem

Wiatr jest dużym zagrożeniem dla roślin marihuany, więc wybierając przestrzeń ogrodową, zastanów się, w którą stronę wiatr zwykle wieje i posadź je odpowiednio. Sadząc marihuanę w pobliżu gęstych drzew lub krzewów, zatrzymasz wiatr przed spowodowaniem spustoszenia w twoim ogrodzie. Pamiętaj jednak, że drzewa te nie mogą blokować dostępu do światła słonecznego.

• Po burzy

Ważnym jest także dokładne sprawdzenie, w jakim stanie są nasze rośliny po przejściu burzy. Każdą roślinę sprawdza osobno, dobrze przyglądając się pąkom i szukając uszkodzonych gałęzi.

Podczas inspekcji możesz także pomóc w pewien sposób roślinom pozbyć się nagromadzonej na nich wody. Potrząsaj łodygami, ale delikatnie, aby uniknąć ich uszkodzenia.

Sprawdź również duże cole pod kątem zgnilizny pąków. Jest to szczególnie ważne w środowisku o wysokiej wilgotności.

Mimo, że wielka burza może doprowadzić do spustoszenia naszego ogrodu – pleśń, postrzępione gałęzie, zestresowane rośliny, nie jest to koniec świata. Postępując zgodnie z naszymi zaleceniami z pewnością zmniejszysz doświadczone straty, jednak nie ma sposobu, który zniweluje całkowite ryzyko związane z uprawą marihuany outdoor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.