Kongresman wyraża wsparcie dla marihuany

feminizowane nasiona konopi

Republikański Kongresman z Kolorado wyraża wsparcie dla marihuany.

Choć republikanin, Doug Lamborn do tej pory sprzeciwiał się legalizacji marihuany, niedawno z własnej inicjatywy wystąpił z propozycją re-klasyfikacji marihuany w celu umożliwienia badań medycznych.

Reprezentant stanu Kolorado, Doug Lamborn zaapelował o zmianę harmonogramu marihuany zgodnie z prawem federalnym, aby naukowcy mogli łatwiej badać, czy ma ona właściwości terapeutyczne.

W niedawnym wywiadzie dla CPR News, Lamborn, wysoki rangą członek House Armed Services Committee, powtórzył, że nie popiera legalizacji marihuany samej w sobie, ale wspiera przeprowadzanie badań medycznych, które jej dotyczą.

„Chciałbym zobaczyć zdolności medyczne cannabis, i sprawdzić, czy korzyści które niesie ze sobą marihuaną są faktycznie tak niesamowite,” powiedział Lamborn.

„Zatem, podejmijmy przynajmniej krok w celu udostępnienia substancji naukowcom.”

Obecna klasyfikacja marihuany jako substancji Grupy 1 uniemożliwia naukowcom swobodne badanie jej. Muszą oni najpierw starać się o licencje od U.S. Drug Enforcement Agency. Przeszkody te generują dodatkowe koszty i pochłaniają mnóstwo czasu, uniemożliwiając gromadzenie danych na temat skuteczności marihuany, systemów jej dawkowania, bezpieczeństwa itp.

Re-klasyfikacja marihuany pomoże w przeprowadzeniu wielu nowych badań. Pozwoli także stanom na legalizację medycznego zastosowania cannabis oraz umożliwi bankom obsługę firm z tejże branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.