Marihuana dla PTSD? Kolorado rozpatruje na nowo prawo marihuany

feminizowane nasiona konopi

sad-najwyzszy-medyczna-marihuana-rozprawa-konstytuacja-medyczna-marihuana-thc-cbd

Colorado Board of Health rozważa dodanie zespołu stresu pourazowego do listy schorzeń kwalifikujących się do leczenia za pomocą marihuany.

Jeżeli wniosek zostanie przyjęty do głosowania w środę, Kolorado stanie się 10-tym stanem, który akceptuje terapię konopną w odniesieniu do PTSD. Ponadto, PTSD będzie pierwszym warunkiem dodanym do rejestru odkąd medyczna marihuana została zatwierdzona 15 lat temu.

Rada odrzucała petycje dotyczące PTSD już kilka razy powołując się na brak badań. Ale w tym roku, doktor Larry Wolk, główny państwowy oficer medyczny mówi, że przeprowadzono kilka triali medycznych dotyczących tej choroby, więc decyzja może ulec zmianie.

„Nie chcemy, aby ludzie cierpieli tylko dlatego, że nie mogą uzyskać dostępu do swojego lekarstwa,” powiedział Wolk.

Kolorado zezwala dorosłym powyżej 21 roku życia na zakup rekreacyjnej marihuany, bez potrzeby lekarskiego zalecenia. Ale podatek obejmujący rekreacyjną marihuanę wynosi co najmniej 19%, a medycznej marihuany tylko 2.9%.

Ponadto, pacjenci medyczni mogą posiadać dwa razy tyle marihuany, co użytkownicy rekreacyjni.

Kolorado posiada ponad 113 tysięcy pacjentów medycznej marihuany, 6.300 z nich jest poniżej 21 roku życia.

Pacjenci, aby kupić medyczną marihuanę, muszą uzyskać rekomendacje lekarza, a następuje ona po stwierdzeniu jednego z wyniszczających stanów chorobowych, począwszy od raka i AIDS poprzez ciężki ból i nudności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.