Przycinanie Kwiatów Marihuany

feminizowane nasiona konopi

Nadszedł dzień żniw i wszyscy wiemy, co to oznacza; czas przycinania. Przycinanie, znane również jako manikiur, to proces polegający na usuwaniu liści wachlarzowych i liści cukrowych z roślin konopi, tak aby pozostały tylko pąki. Kwiaty zawierają większość kannabinoidów, które chcemy wyprodukować, więc większość hodowców stara się uzyskać jak najwięcej pąków. Liście i łodygi nie są szkodliwe, ale zawierają cukry i inne związki, które nie są pożądane dla gładkiego dymu.

Dlaczego warto przycinać konopie?

Większość hodowców ma misję wyprodukowania najczystszego produktu kannabinoidowego, jaki mogą zebrać. W zależności od twojego poziomu, przycinanie wymaga sporo pracy i łatwo jest się rozleniwić lub spróbować szybko to zrobić. Przez większość czasu trymer goli liście wokół pąka, co oznacza, że duża część liści nadal pozostaje w pąku. Zioło nadal smakuje doskonale w ten sposób, ale głębsze przycięcie może przenieść twoje doświadczenie o poziom wyżej.

Przycinanie konopi odbywa się z różnych powodów i zależy od tego, w jaki sposób produkt końcowy będzie konsumowany. Jeśli planujesz wypalić produkt końcowy, preferowane jest dokładniejsze przycinanie, aby usunąć wszystko oprócz kwiatu. W przypadku produktów spożywczych i innych rodzajów ekstraktów odpowiednie przycinanie nie jest tak konieczne, ponieważ celem jest zebranie jak największej liczby trichomów.

Jednak nadal można wykonać przyzwoite przycinanie i nadal mieć mnóstwo liści cukrowych bogatych w trichomy, z których można robić ekstrakty. Chociaż wynik może nie być tak silny (będziesz potrzebować większej ilości materiału roślinnego), liście cukrowe to świetny sposób na wyciśnięcie dodatkowego soku z twoich roślin.

Narzędzie do przycinania marihuany

Aby szybko i skutecznie przycinać pąki, dobrze jest mieć odpowiednie narzędzia. W przeciwnym razie możesz niepotrzebnie spędzić dużo więcej czasu niż potrzebujesz, a proces zacznie się przeciągać. Nauka przycinania wymaga praktyki, ale będzie znacznie łatwiejsza, jeśli użyjesz odpowiedniego sprzętu.

Rękawiczki jednorazowe (najlepiej bez talku) – Rękawiczki pomagają chronić zarówno Ciebie, jak i Twoje rośliny. Noszenie rękawiczek podczas dotykania pąków pomaga zmniejszyć uszkodzenia włosków. Ponadto żywica nie przykleja się do skóry, co jest trudne do usunięcia i silnie pachnie.
Zapasowe ubrania — nawet w rękawiczkach prawdopodobnie będziesz śmierdzieć marihuaną po sesji przycinania, a prawdopodobnie nawet nie poczujesz tego zapachu po godzinach spędzonych w otoczeniu pąków. Jeśli dużo pracujesz przy przycinaniu, najlepiej mieć zapasowy komplet ubrań do pracy.
Nożyce — para wysokiej jakości nożyc ogrodowych pozwala z łatwością usuwać gałęzie z rośliny konopi w ramach przygotowań do przycinania. Są idealne do przecinania kleszczy, włóknistych narośli, ale nie są przeznaczone do przycinania, co wymaga większej precyzji. Oczywiście możesz ich użyć do przycinania, jeśli chcesz, ale nie będą one tak wydajne.
Precyzyjne nożyczki do przycinania — to Twoje główne narzędzie do przycinania i należy o nie dbać. Nożyczki do przycinania można czyścić spirytusem lub octem. Im dłużej pozwolisz, aby żywica gromadziła się na końcach nożyczek, tym mniej będą one skuteczne. Jednak prawdopodobnie i tak będziesz je regularnie czyścić, aby spróbowały trochę tego śmierdzącego haszyszu.
Wiadro lub taca — posiadanie pojemnika, nad którym można przycinać, oznacza, że można z łatwością zebrać wszystkie liście cukrowe do późniejszego przetworzenia. Sterylne wiadro lub taca świetnie sobie z tym radzą i zaoszczędzą ci trochę sprzątania na koniec dnia.
Suszarka lub wieszaki — niezależnie od tego, czy przycinasz na sucho, czy na mokro, potrzebujesz odpowiedniego miejsca do suszenia pąków. Wiedza o tym, jak zamierzasz suszyć pąki, ma wpływ na przycinanie. Niektórzy hodowcy przycinają i wieszają całe gałęzie, inni przycinają je na pojedyncze sekcje i umieszczają na suszarce.

Jak przycinać kwiaty konopi?

Istnieją dwa główne sposoby, w jakie hodowcy pielęgnują swoje pąki. Przycinanie na mokro i przycinanie na sucho to dopuszczalne sposoby usuwania nadmiaru liści, ale czy jeden jest lepszy od drugiego? Zależy to od środowiska, w którym suszysz/konserwujesz, a także od tego, ile wysiłku chcesz włożyć i czy przeszkadza Ci wpływ mocy na smak.

Przycinanie na mokro

Przycinanie marihuany przed wyschnięciem nazywa się „przycinaniem na mokro”. Świeżo zebrane liście nadal zatrzymują większość wilgoci, co znacznie ułatwia dostęp do nich.

Kiedy roślina konopi jest jeszcze mokra, więcej liści jest odsłoniętych i skierowanych na zewnątrz. Gdy liście wysychają, zwijają się i kurczą w pąku, co oznacza, że trudniej je usunąć bez uszkadzania włosków lub łamania kwiatu.

Z drugiej strony, przycinanie na mokro jest lepkim procesem, i może to być nieco niechlujne. Przygotuj się na regularne czyszczenie nożyczek do przycinania, w przeciwnym razie szybko nagromadzi się na nich żywica, z którą będzie szczególnie trudno sobie poradzić.

Pamiętaj, aby monitorować poziomy wilgotności podczas suszenia i konserwacji. Wysoka wilgotność podczas suszenia to przepis na katastrofę pleśniową, dlatego wielu hodowców woli przycinanie na mokro. Należy jednak uważać, aby nie przesuszyć roślin zbyt szybko. Szybkoschnące rośliny skutkują złym smakiem produktu, dlatego przycinanie na mokro najlepiej wykonywać, gdy wilgotność nie jest zbyt niska.

Przycinanie na sucho

Jak można się domyślić, przycinanie na sucho to proces usuwania liści po wyschnięciu pąków. Gdy łodygi „pękną”, zwykle po 10-14 dniach (jeśli pąki nie wyschły zbyt szybko), czas na suche przycinanie.

Proces ten jest znacznie szybszy niż przycinanie na mokro, ponieważ większość liści po prostu odrywa się bez problemu. Przycinanie na sucho jest również czystsze i nie będziesz się złościć z powodu kilku liści cukrowych, które ciągle zatykają twoje nożyczki.

Łatwość przycinania w ten sposób ma swoją cenę; utrata cennych włosków, nad którymi tak ciężko pracowaliśmy. Jeśli kiedykolwiek przycinałeś na sucho, być może zauważyłeś, jak łatwo trichomy „spływają” z pąka, gdy tylko odetnie się łodygę. Trichomy stają się kruche, ponieważ tracą wilgoć.

Chociaż może to nie robić wielkiej różnicy, pąki prawdopodobnie stracą moc z powodu przycinania na sucho. Suszenie może być konieczne, jeśli masz problemy z utrzymaniem wysokiego poziomu wilgotności. Powolne suszenie pomaga usunąć chlorofil i ogólnie produkt końcowy ma lepszy smak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.