Prawidłowa Wartość pH Podczas Uprawy Marihuany 

feminizowane nasiona konopi

Jak wiesz, wszystkie rośliny (w tym cenne rośliny cannabis) potrzebują składników odżywczych, aby rosły zdrowo i były silne. Wymagają makroskładników, aby się rozwijać i wyrosnąć w mocne krzewy. Te makroelementy to azot, fosfor i potas. Ale twoja roślina również potrzebuje mikroelementów i minerałów, potrzebują ich mniej, ale te minerały są równie ważne.

Mikroelementami są wapń, magnez, miedź i żelazo. Jeśli twoja roślina dostanie za mało, wkrótce się o tym dowiesz. Doprowadzi to do niedoborów i innych problemów. Jeśli rośliny konopi nie mają dostępu do wystarczającej ilości składników odżywczych, będą zwisać i wiotczeć. W przypadku roślin marihuany obowiązuje to, że są one w stanie wchłonąć składniki odżywcze tylko w określonym zakresie pH. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wartości pH.

Właściwa wartość PH dla roślin cannabis

Wartość pH dla roślin cannabis powinna wynosić od 6 do 7. To znaczy, jeśli roślina cannabis rośnie w glebie. Czy wartość pH jest niższa? Czy jest wyższa? o powoduje, że twoja roślina konopi nie może wchłonąć wystarczającej ilości składników odżywczych, co prowadzi do niedoboru. Ten niedobór składników odżywczych jest również znany jako wykluczenie składników odżywczych lub blokada składników odżywczych. Są to problemy, których nie chcesz, aby przytrafiły się twojej roślinie.

Kiedy marihuana rośnie na zewnątrz, w ogrodzie lub na wolności, gleba jest zwykle nieco kwaśna. To dlatego rośliny, które uprawiasz w domu, również lubią lekko kwaśne środowisko. Kiedy zaczynasz uprawę konopi, ważne jest, aby zwracać dużą uwagę na dobrą glebę. Sposób, w jaki hodujesz konopie, również odgrywa rolę w optymalnej wartości pH dla Twoich roślin konopi. Miej to na uwadze. Na przykład marihuana uprawiana w hydroponice (lub bez gleby) potrzebuje niższego pH niż cannabis rosnące w glebie.

Sprawdzanie wartości PH

Kontrolowanie wartości pH oznacza, że ​​trzeba sprawdzać wodę lub pożywkę. Jeśli jest poza zakresem, musisz to zmienić. To może wydawać się skomplikowane, ale w rzeczywistości jest całkiem proste.

Na przykład możesz użyć cyfrowego miernika pH, aby sprawdzić wartość pH. Jest to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób pomiaru wartości pH. Opinie co do tego, która metoda jest najlepsza są podzielone. Niezależnie od tego, co użyjesz, jeśli podejmiesz odpowiednie działania, twoje rośliny z pewnością wyzdrowieją.

Regulacja wartości PH

Jeśli okaże się, że wartość pH jest zbyt wysoka lub zbyt niska, ważne jest, aby zmienić pH. I weź to sobie na poważnie, naprawdę bardzo ważne jest, abyś natychmiast podjął działania. Jest to możliwe w przypadku tak zwanych produktów zwiększających i obniżających pH. Produkty te są bardzo łatwe w użyciu. Produkty te można kupić w lokalnym centrum ogrodniczym. Jeśli wartość pH jest zbyt wysoka, musisz nieco obniżyć pH i na odwrót. To ma sens, prawda?

W większości przypadków, woda z kranu zawiera alkalia, dlatego zwykle należy obniżać wartość pH, a nie ją zwiększać. Upewnij się, że mierzysz pH dokładnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.