Różnice Między Żeńskimi i Męskimi Roślinami Marihuany

feminizowane nasiona konopi

Jak odróżnić żeńskie i męskie rośliny marihuany?

Większość odmian marihuany jest dwupienna, co oznacza, że mają odrębne rośliny męskie i żeńskie. Żeńskie rośliny marihuany wytwarzają bardzo pożądane pąki, podczas gdy męskie nie. Męskie rośliny marihuany wytwarzają pyłek wyłącznie poprzez pylniki, zapładniając żeńskie słupki – proces, który prowadzi do produkcji nasion. Jako początkujący hodowca domowej uprawy konopi indyjskich musisz wykształcić w sobie umiejętność rozpoznawania męskich i żeńskich roślin marihuany.

Dlaczego to ma znaczenie? Ponieważ brak oddzielenia części męskiej i żeńskiej prowadzi do większej liczby nasion i słabszych pąków. Tylko rośliny żeńskie wytwarzają pąki i zazwyczaj mają wyższą moc i zawartość THC. Nawożenie oznacza, że roślina kieruje swoje zasoby na produkcję nasion, co prowadzi do większej liczby nasion i niższej zawartości kannabinoidów. Jaka jest różnica między męskimi i żeńskimi roślinami marihuany? Czytaj dalej aby się dowiedzieć.

Zrozumienie cyklu reprodukcyjnego roślin marihuany

Twoim celem jest jak najwcześniejsze określenie płci roślin konopi indyjskich, aby wyeliminować z uprawy rośliny męskie. Męskie rośliny marihuany są pożądane tylko wtedy, gdy chcesz rozpocząć program hodowlany. U samców powstają woreczki pyłkowe, które zapładniają kwiaty żeńskie. Chociaż zapłodnione samice mogą nadal produkować pąki przyzwoitej wielkości, są one często niskiej jakości i zawierają mniej THC i innych związków kannabinoidowych. Nienawożony, pozbawiony nasion pączek Sinsemilla jest bogaty w terpentyny i kannabinoidy i jest głównym celem większości hodowców.

Aby odróżnić roślinę męską od żeńskiej, należy dokładnie zrozumieć cykl reprodukcyjny marihuany. Rośliny marihuany mają zazwyczaj cztery różne etapy wzrostu:

• Kiełkowanie (3-10 dni),
• Sadzonka (2 do 3 tygodni),
• Wegetacja (3 do 16 tygodni),
• Kwitnienie (8-12 tygodni).

Niestety, prawie niemożliwe jest rozróżnienie płci rośliny marihuany w fazie kiełkowania i siewki. Nasiona i sadzonki marihuany męskie i żeńskie wyglądają tak samo. Nawet nasiona feminizowane, z których składa się aż do 99% żeńskich roślin marihuany, są narażone na ryzyko powstania odmian męskich.

Kiedy zainteresować się płcią marihuany?

Po kilku tygodniach w fazie wegetatywnej (przed kwitnieniem) zazwyczaj można odróżnić męską roślinę marihuany od żeńskiej. Faza wegetatywna charakteryzuje się gwałtownym wzrostem, a roślina każdego dnia staje się wyższa i rozgałęzia się. Około czwartego tygodnia roślina marihuany w fazie wegetatywnej zacznie wytwarzać przedkwitnące kwiaty. Przedkwiaty znajdują się na styku łodyg i gałęzi rośliny. Pierwsze kwiaty wstępne tworzą się pomiędzy wierzchołkiem głównej łodygi a łodygą liścia wachlarzowego, w pobliżu wierzchołka rośliny. Na szczęście przedkwiaty męskie rozwijają się i ukazują wcześniej niż kwiaty żeńskie.

U samców przedkwiat rozwija się w woreczki pyłkowe. U kobiet przedkwiat rozwija się w kwiaty. To najlepszy czas na rozróżnienie płci. W fazie kwitnienia płeć rośliny jest już wyraźnie widoczna. Jednakże czekanie do kwitnienia może być katastrofalne w skutkach, ponieważ samce zwykle dojrzewają szybciej i mogą zapłodnić rośliny.

Identyfikacja męskich roślin marihuany

Męska roślina marihuany ma zazwyczaj grubsze łodygi i mniej liści. Rośnie również szybciej niż samica i jest zwykle wyższa. Jednakże istotne jest porównanie płci tego samego gatunku. Liczba liści i grubość łodyg różnią się w zależności od plam i ras. Na przykład rośliny Sativa mają zwykle cieńsze łodygi niż odmiany Indica. Przedkwiat męski to mały, zamknięty woreczek przypominający małą zieloną kulkę na końcu patyka. Bardzo wcześnie męski przedkwiat może mieć bardziej zaokrąglony dół z lekkim wierzchołkiem, przypominający „pik” na kartach. W workach później rozwijają się długo wiszące stosy woreczków pyłkowych, które uwalniają pyłek przypominający białe kropki lub cukier puder.

Aby zidentyfikować męskie rośliny marihuany:

Przyjrzyj się wspólnym pędom swojej rośliny. Jeśli zauważysz małe, zaokrąglone cebule z białawymi włoskami, masz roślinę męską.
Wyższe rośliny o grubych łodygach i mniejszej liczbie liści to również męskie rośliny marihuany. Mają też zwykle większą przestrzeń międzywęzłową – odległość między dwiema gałęziami.

Identyfikacja żeńskich roślin marihuany

Żeńska roślina marihuany jest zwykle krótsza, ma cieńsze łodygi i wydaje się bardziej „krzaczasta” niż odmiana męska. Samice mają zazwyczaj więcej liści, zwłaszcza na górze. Należy pamiętać, że różnorodność odmian i fenotypów oznacza, że nie można polegać na tych cechach w celu zidentyfikowania płci rośliny marihuany. Dokładniejszą oceną byłoby sprawdzenie przekwitów za pomocą lupy jubilerskiej. Kwiaty żeńskie mają zwykle kształt bardziej jajowaty lub gruszkowy, z długą, smukłą końcówką. Od czubka widać białawe, włosowate wypustki, które później przekształcają się w słupek. W miarę dojrzewania rośliny, słupki wydłużają się, czyniąc je bardziej widocznymi.

Aby zidentyfikować żeńskie rośliny marihuany:

Sprawdź wspólne łodygi rośliny. Jeśli potrafisz rozpoznać małe, owalne cebulki z wydłużonymi, smukłymi końcami i drobnymi włoskami, masz roślinę żeńską. Należy pamiętać, że nie wszystkie odmiany marihuany wytwarzają słupek, gdy są dojrzałe. Żeńskie rośliny marihuany są również zwykle „pełniejsze” i grubsze niż męskie, z większą liczbą liści na górze.

Gołym okiem łatwo jest dostrzec różnicę pomiędzy męskimi i żeńskimi preflowerami marihuany. Jeśli masz problem ze wskazaniem różnicy, możesz zainwestować w lupę jubilerską, aby uzyskać dodatkowe powiększenie.

A co z hermafrodytami?

W pewnych warunkach, takich jak stres, złe odżywianie, zbyt mało wody, choroba lub niedobory składników odżywczych, niektóre odmiany konopi indyjskich rozwijają rośliny hermafrodytyczne. Hermafrodyta lub herma zawiera obie płcie na tej samej roślinie, wytwarzając zarówno męskie, jak i żeńskie przedkwiaty.

Jeśli zauważysz jakąkolwiek roślinę z prekwitami zarówno żeńskimi, jak i męskimi marihuany, powinieneś potraktować ją jako roślinę męską i usunąć ją z uprawy. Pręciki u roślin hermafrodycznych mogą uwalniać pyłek, który zapładnia rośliny żeńskie, prowadząc do większej liczby niepożądanych nasion.

Podsumowanie

Domowa marihuana jest doskonałym źródłem własnej marihuany. Jako początkujący hodowca być może będziesz musiał wiedzieć, jak rozpoznać płeć swoich roślin marihuany i je rozdzielić. Nawożenie roślin żeńskich może prowadzić do powstania pąków o niższej jakości, o niskiej zawartości terpenów i kannabinoidów. Sekret tkwi w identyfikacji prawidłowego przedkwiatu w fazie wegetatywnej. Samce mają zwykle zaokrąglone cebulki, podczas gdy samice mają pąki w kształcie gruszki z wydłużonymi końcami i drobnymi włoskami. Więcej wskazówek na temat uprawy i zbioru marihuany znajdziesz na naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.