Jak długo THC zostaje w organizmie?

feminizowane nasiona konopi

Badania narkotykowe różnią się nieco, więc postanowiliśmy zebrać to w jeden artykuł i dostarczyć ci ogólnych wskazówek (nie faktów zawierających wszystkie informacje, więc traktuj go z przymrużeniem oka). Większość ludzi chce dokładnie wiedzieć, jak długo marihuana zostaje w organizmie, aby można było skutecznie przejść test narkotykowy. Mimo wszystkich informacji, które można znaleźć, najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy marihuana faktycznie znajduje się w twoim organizmie, jest przeprowadzenie testu narkotykowego na sobie. Możesz kupić stosunkowo tanio w internecie testy narkotykowe THC.

Część problemu dokładnego określenia, jak długo marihuana pozostaje w twoim ciele jest fakt, że zależy to znacznie od tego, jak często stosujesz marihuanę. Jeśli tylko raz na kilka miesięcy, lub nawet raz w tygodniu, prawdopodobnie nie gromadzi się ona w twoim ciele, co oznacza, że opuści ona twoje ciało w ciągu zaledwie kilku dni. Jeśli jednak stosujesz marihuanę znacznie częściej, to proces może potrwać miesiąc lub nawet dłużej (aby mieć pewność, że nie zostanie ona wykryta). Więc jeśli masz taką możliwość, to zawsze zachowaj ostrożność.

• Mocz

Testy moczowe są najczęściej używaną metodą ze wszystkich, co sprawia, że warto wiedzieć jak sobie z nim poradzić. Ma również dłuższy czas wykrywania niż test ślinowy i jest niedrogi. W przypadku testu moczowego wszystkie czynniki takie jak masa ciała, tkanka tłuszczowa, ilość stosowanej marihuany oraz częstość jej stosowania wpływają na to, jak długo THC pozostanie w moczu.

Po zaledwie kilku godzinach od ostatniego palenia THC pojawia się w moczu. Nie biorąc pod uwagę wagi ciała ani tłuszczu, osoba, która stosowała marihuanę tylko raz w swoim życiu, będzie miała pozytywny test na mocz przez 1 – 6 dni. Okazyjny użytkownik uzyska wynik pozytywny przez 7 – 13 dni, a osoba często stosująca marihuanę przez co najmniej 2 tygodnie lub więcej. Zostają nam jeszcze ciężcy użytkownicy, z nimi sprawa jest wyjątkowo trudna, ponieważ ich test pokaże wynik pozytywny przez co najmniej miesiąc od ostatniego zapalenia. Najdłuższy przykład jaki zgłoszono trwał od 45 do 90 dni. Odnosi się on oczywiście do najcięższych użytkowników.

Technicznie testy moczu sprawdzają metabolity THC, a nie THC samo w sobie, co jest powodem, że może je wykryć przez długi czas w twoim organizmie. Różnica polega na tym, że THC jest aktywnym składnikiem, który sprawia, że czujesz się jak na haju. Z drugiej strony, metabolity THC, lub THC-COOH, to substancje chemiczne, które powstają, gdy wątroba rozkłada THC. Pozostają one w organizmie znacznie dłużej niż samo THC.

Istnieje wiele metod stosowanych przez użytkowników marihuany, którzy muszą przejść przez test moczowy. Niektóre działają, a niektóre nie do końca. Istnieją na rynku produkty, które jak twierdzą producenci, „czyszczą mocz”. Można również wypić dużą ilość wody lub innej cieczy tuż przed testem, ponieważ jest to naturalny sposób rozcieńczania moczu. Zachować należy jednak ostrożność, ponieważ jeśli mocz jest zbyt rozcieńczony, laboratorium może odrzucić próbkę. Potencjalnie może to stanowić rozwiązanie trudnej sytuacji, kiedy potrzebujesz grać na czas.

• Ślina

Testy ślinowe nie są wykonywane tak często jak testy moczowe, ale nadal warto podkreślić, że testy te wykazują pozytywne wyniki w ciągu godziny po zapaleniu. Mając to na uwadze, pozytywny wynik testu ślinowego będzie utrzymywał się przez około 12 godzin po ostatnim zapaleniu, więc o wiele łatwiej sobie z nim poradzić niż z testem moczowym.

• Włosy

THC pojawia się we włosach około tydzień po ostatnim zapaleniu. Jeśli jednak przeprowadzasz test narkotykowy na włosy, test najprawdopodobniej będzie sprawdzał ostatnie 90 dni. Oznacza to, że jeśli paliłeś w ciągu ostatnich trzech miesięcy to test wykaże wynik pozytywny. Ta technika badania jest na ogół niedokładna, ponieważ THC nie przywiązuje się wcale do mieszków włosowych i nie mówi nic o stosowaniu narkotyków w ostatnim czasie.

• Krew

Badania krwi są najczęściej stosowane w przypadkach, gdy władze muszą określić, czy ktoś, kto spowodował wypadek prowadził pojazd pod wpływem danej substancji. Pokazują jakie jest aktualne działanie marihuany w twoim ciele, ponieważ rzeczywiście mierzą ilość aktywnego THC w krwiobiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.