Czy palenie marihuany szkodzi płucom?

feminizowane nasiona konopi

Każdy wie, że wdychanie dymu do płuc nie jest najlepsze dla naszego zdrowia. Ale jakie są efekty marihuany jeśli chodzi o zdrowie płuc? Większość społeczeństwa kojarzy cannabis z rakiem płuc, nawet jeśli jest to dym z marihuany, a nie dym tytoniowy.

Kilka ciekawych badań wykazało, że efekty palenia marihuany względem płuc nie są tak złe, jak większość ludzi oczekuje. Sprzyjającym faktem są efekty THC, które jak wiadomo posiada pewne właściwości przeciwnowotworowe. Oczywiście, naukowcy nadal nie są do końca pewni – badania nad efektami marihuany nadal są w toku.

Jednak według najnowszych badań ludzie, którzy stosują marihuanę regularnie wykazują taki sam wskaźnik prawdopodobieństwa zachorowania na raka płuc co osoby nie palące cannabis. Może to wydawać się niemożliwe, ale inne badanie przeprowadzone na Emory University w Atlancie wykazało, że osoby, które paliły marihuanę regularnie (codziennie) przez 20 lat nie doświadczyły nawet lekkiego uszkodzenia płuc. Według niektórych badań palenie marihuany nadal pozostawia „czarną smołę” na płucach, ale nie koreluje z wyższym ryzykiem raka płuc, jak ma to miejsce w przypadku palenia papierosów.

Istnieją pewne zagrożenia lub negatywne skutki uboczne stosowania marihuany, których można oczekiwać, jeśli jesteś jej regularnym i długotrwałym palaczem. Obejmuje to pewne zmniejszenie zdolności do pełnego wydechu (po 20 lub więcej latach codziennego palenia), a także możliwość powstawania zapaleń w rurkach łączących się z płucami. Może (ale nie musi!) to oznaczać kłopoty z oddychaniem, z objawami podobnymi do astmy. Jednym ze sposobów zwalczania możliwych efektów ubocznych cannabis jest waporyzowanie zamiast palenia. Uważa się, że jest to najzdrowszy sposób konsumpcji marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.