Jak długo marihuana pozostaje w organizmie?

feminizowane nasiona konopi

Metabolit marihuany THC-COOH może pozostać w twoim organizmie jeszcze na długo po tym, jak marihuana straci swoje psychoaktywne działanie. To, jak długo marihuana jest wykrywalna podczas badania moczu, zależy od tego, ile THC-COOH nagromadziło się w twoim organizmie. U regularnych użytkowników THC-COOH może osiągnąć wysoki poziom, i spaść poniżej progu wykrycia dopiero po kilku tygodniach.

Według National Organization for the Reform of Marijuana Laws (NORML), testy narkotykowe mogą wykryć medyczną marihuanę:
• do 1-5 dni po okazjonalnym użyciu,
• do 1-3 tygodnie u regularnych użytkowników,
• do 4-6 tygodni u ciężkich, codziennych użytkowników.

Oznacza to, że nawet jeśli ograniczysz stosowanie medycznej marihuany do weekendów, gdy nie będziesz w pracy, w testach nadal możesz otrzymywać pozytywny wynik, mimo iż już nie będziesz pod wpływem substancji.

Metabolity marihuany potrzebują trochę czasu, aby dotrzeć do moczu. Zatem pierwszorazowy użytkownik medycznej marihuany nadal może uzyskać negatywny wynik w teście potencjalnie 1 do 4 godzin po spożyciu substancji.

W testach na obecność narkotyków we krwi THC może utrzymywać się na wykrywalnym poziomie przez około 8 godzin u pierwszorazowego użytkownika, ale u zwykłych konsumentów pozostanie ono na tym poziomie przez wiele dni a nawet tygodni. Analiza włosów może wykryć psychoaktywne pozostałości marihuany przez wiele miesięcy od ostatniego użytkowania marihuany u regularnych użytkowników.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli żyjesz w miejscu, które nie chroni użytkowników medycznej marihuany i spodziewasz się, że będziesz musiał przejść przez test narkotykowy, najlepiej abyś powstrzymał się od spożycia cannabis przez co najmniej dwa miesiące wcześniej, aby upewnić się, że nie uzyskasz pozytywnego wyniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.