Dekarboksylacja Pąków Marihuany

feminizowane nasiona konopi

Dekarboksylacja to reakcja chemiczna, która zachodzi podczas ogrzewania kannabinoidów do momentu usunięcia grupy karboksylowej. Dekarboksylacja zwiększa zdolność kannabinoidu do interakcji z naturalnymi receptorami kannabinoidowymi organizmu: AKA, wywołując uczucie haju oraz pozwalając nam osiągnąć korzyści medyczne.

Aby można było odczuć skutki marihuany – czy to poprzez palenie, waporyzację, artykuły spożywcze czy inne produkty, takie jak nalewki lub pigułki – najpierw należy ją zdekarboksylować. Bez tego – powiedzmy, jeśli zjesz surową marihuanę – efekty mogą być bardzo nieznaczne, ale nie osiągniesz „haju” w tradycyjnym sensie.

Przyczyny dekarboksylacji

1. Czas

Czas jest jedną z dwóch głównych przyczyn dekarboksylacji. Utwardzanie i wysychanie marihuany przez dłuższy czas w naturalny sposób powoduje częściową dekarboksyoksylację. Należy jednak zwrócić uwagę na słowo „częściową”. Spożywanie marihuany w tym stanie, podobnie jak w przypadku surowej marihuany, może wywierać jakieś efekty i zapewnić bardzo lekki „haj”, ale będzie to nic w porównaniu z paleniem marihuany lub umieszczaniem jej w produktach spożywczych.

2. Ciepło

Palenie lub waporyzacja marihuany to kolejna naturalna przyczyna dekarboksylacji, dlatego palenie marihuany powoduje odurzenie (ciepło zapalniczki aktywuje THC, które jest elementem psychoaktywnym). Jest to najpowszechniejsza forma dekarboksylacji marihuany.

Podczas wykorzystywania marihuany do przygotowywania produktów spożywczych, dekarboksylacja zachodzi poprzez gotowanie marihuany w określonej temperaturze oraz przez określony czas, często w procesie produkcji masła lub oleju z marihuany.

W jakiej temperaturze następuje dekarboksylacja w marihuanie?

THCA dekarboksyluje i zaczyna zamieniać się w THC przy około 220 stopniach (Fahrenheita) po około 30 minutach ekspozycji. Pełna dekarboksylacja może zająć więcej czasu, czasami około 45 do 60 minut.

Chociaż marihuana może być dekarboksylowana w nieco wyższej temperaturze (do około 280), istnieją korzyści dekarboksylowania jej w niższej temperaturze – pomaga to zachować zarówno więcej smaku jak i terpenów.

Próba dekarboksylacji marihuany w temperaturze wyższej niż 300 stopni może mieć pewne negatywne skutki, takie jak spalenie marihuany lub ugotowanie niektórych związków, takich jak THC, co jest dokładnym przeciwieństwem tego, co próbujesz osiągnąć (lub przynajmniej większość ludzi).

Dekarboksylacja zachodzi również, gdy marihuana jest gotowana z produktami o wysokiej zawartości tłuszczu, takimi jak masło czy olej. Tłuszcz aktywuje THC i pomaga w dekarboksylacji. Po dodaniu do masła lub oleju, marihuana może być gotowana w temperaturach wyższych niż 300 stopni bez utraty swojej integralności.

Dekarboksylacja marihuany w domu

Dekarboksylacja marihuany w domu jest dość prosta.

Potrzebne składniki:
• drobno zmielona marihuana
• pergamin
• blaszka do pieczenia

1. Drobno zmiel marihuanę.
2. Rozłóż marihuanę cienko na kawałku papieru pergaminowego wyłożonego na blasze do pieczenia.
3. Rozgrzej piekarnik do 220 stopni (F)
4. Piecz marihuanę przez 30 do 40 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.