Co to Jest Haszysz?

feminizowane nasiona konopi

Hasz, haszysz to skoncentrowana forma cannabis wytwarzana z najsilniejszych części rośliny. Jest ona łatwiejsza do wykonania w domu, niż może się to wydawać.

Ale co to jest hasz?

Samo słowo pochodzi od arabskiego słowa „trawa”, hasz lub haszysz to skoncentrowana forma marihuany, która istnieje już od naprawdę długiego czasu. Hindusi wiedzieli już dawno, jak wydobywać najlepsze części z rośliny cannabis – pocierali oni ją dłońmi czekając aż zostaną one pokryte warstwą lepiej żywicy. Następnie zdejmowali ją z dłoni i zwijali w tak zwane charas – małe kulki.

Hasz wytwarzany jest z najmocniejszych części rośliny, składającej się głównie z włosków, które posiadają gruczoły wytwarzające lepką żywicę znajdującą się na pąkach. Hasz zawiera duże ilości kannabinoidów takich jak THC, a także aromatyczne terpeny.

Wytwarzanie haszu polega na oddzieleniu trichomów od reszty materiału roślinnego. Tym, co jest świetne w tym procesie jest to, że hasz można zrobić z niemal wszystkich części rośliny, z wyjątkiem łodyg i nasion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.