Indica, Sativa i Hybryda

feminizowane nasiona konopi

Kupując marihuanę przez Internet lub w aptece, prawdopodobnie spotkałeś się z nazwami indica, sativa i hybryda. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z marihuaną, czy jesteś doświadczonym użytkownikiem konopi, na pewno chcesz poznać różnicę między odmianami Indica, Sativa i Hybrydami. Niestety, terminy te mogą być często źle rozumiane i nadużywane w społeczności konopnej. Jesteśmy tutaj, aby upewnić się, że wiesz dokładnie, co one oznaczają i jak może to pomóc w poruszaniu się po różnych produktach.

Dobrze wiedzieć:

• Ludzie powszechnie określają odmiany hybrydowe z przewagą sativy jako sativa, a odmiany hybrydowe z przewagą indica jako indica.
• Rośliny Sativa oferują niższe plony niż Indica.
• Liście Indica są szerokie, a liście Sativa są cienkie.
• Rośliny Indica są krótkie, a sativy mogą osiągnąć naprawdę imponującą wielkość.
• Efekty marihuany zależą od kombinacji czynników, w tym profilu związków roślinnych, specyfiki organizmu ludzkiego itp., a nie od rodzaju odmiany.

Ze względu na to, że nie brakuje odmian konopi do wyboru, często pojawiają się pytania o to, które odmiany są dla Ciebie odpowiednie. Dobra wiadomość: dzięki odrobinie szkolenia, kilku profesjonalnym wskazówkom i odrobinie eksperymentów wkrótce znajdziesz się na dobrej drodze do znalezienia czegoś, co pokochasz. Odwiedzając lokalną przychodnię, prawdopodobnie zauważysz, że odmiany konopi są zazwyczaj podzielone na trzy kategorie:

• Sativa,
• Indica,
• Hybryda.

Być może zastanawiasz się: jakie są kluczowe różnice między indicą a sativą? A co z hybrydą? A co to wszystko oznacza dla Ciebie? Dodatkowo, być może słyszałeś sprzeczne opinie na temat wpływu indica na sativę. W tym przewodniku odróżnimy fakty od stereotypów. Przyjrzymy się również mitom i prawdom, jeśli chodzi o efekty sativa vs. indica, i pomożemy ci odkryć, która odmiana może być dla ciebie.

Czym są odmiany indica, sativa i hybrydy?

Zacznijmy od podstaw: co oznaczają „sativa”, „indica” i „hybryda”? Botanicy używają tych terminów do opisania różnych roślin z rodziny konopi. Od XVIII wieku nauka wyróżnia dwa gatunki marihuany: Cannabis Indica i Cannabis Sativa. Ze względu na powszechne krzyżowanie w ciągu ostatnich 40 lat, nie ma już genetycznie czystych odmian sativa lub indica. Większość odmian na rynku to odmiany hybrydowe.

Dzisiaj przez „sativę” ludzie często rozumieją odmiany hybrydowe z przewagą sativy, „indica” odnosi się głównie do odmian z dominacją indica, a „hybrydy” to odmiany, które mają stosunkowo zrównoważoną mieszankę obu.

Indica

Rośliny Indica są krótsze i gęstsze niż Sativa. Mają szersze liście, a ich kolory przechodzą od ciemnozielonego do fioletowego.
W XVIII wieku Europejczycy znali tylko sativę. Kiedy Jean-Baptiste Lamarck opublikował swój opis „nowego” gatunku z Indii, który wyglądał nieco inaczej, po prostu ochrzcił go jako „Cannabis Indica”.

Efekty

Efekty Indiki są zazwyczaj kojarzone z relaksacją i „hajem ciała”. Jednak ten stereotyp niekoniecznie odnosi się do wszystkich odmian indica. Ludzie, którzy używają indica, często mówią, że najczęstsze efekty to:

• Relaks,
• Zmniejszone odczuwanie bólu,
• Pomoc w zasypianiu,
• Haj cielesny.

Wiele osób uważa, że odmiany z przewagą indici mogą być bardzo relaksujące i kojące, a wielu twierdzi, że woli używać kwiatu indica przed snem. Efekty te mogą się różnić nie tylko w zależności od odmiany, ale także w zależności od osoby. Możliwe, że ta sama odmiana może mieć różny wpływ na różne osoby.

Kluczowe fakty o odmianach indica

Pochodzenie: Indie, Nepal, Pakistan, Afganistan, Turcja. Nazwano ją indica po prostu dlatego, że pierwszy europejski botanik, który ją sklasyfikował, otrzymał roślinę z Indii. Uważa się, że oryginalna roślina pochodzi z Afganistanu.
Charakterystyka rośliny: Krótka i krzaczasta, z szerokimi, ciemnozielonymi liśćmi.
Charakterystyczne efekty: Haj cielesny.

Sativa

Rośliny Sativa są chude i wysokie, z cienkimi, jasnozielonymi liśćmi. Pochodzą z regionów położonych blisko równika, takich jak Ameryka Środkowa i Południowa oraz Azja Południowo-Wschodnia. Wiele osób ma tendencję do spożywania kwiatów sativy, gdy chcą zachować czujność i jasność umysłu.

Efekty

Odmiany Sativa są często kojarzone z efektami stymulującymi i poprawiającymi nastrój. Czasami opisywane jako energetyzujące i podnoszące na duchu odmiany konopi z przewagą sativy mogą zwiększać skupienie i koncentrację. Ludzie, którzy używają sativy, twierdzą, że najczęstsze efekty to:

• Dodanie energii,
• Pobudzanie kreatywności,
• Euforia,
• Zwiększanie produktywności,
• Umysłowy haj.

Kluczowe fakty o odmianach sativa

Pochodzenie: Ameryka Południowa i Środkowa, Afryka, Azja Południowo-Wschodnia
Charakterystyka rośliny: Wysoka i smukła, o cienkich liściach.
Charakterystyczne efekty: Umysłowy haj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.