Gluten

feminizowane nasiona konopi

Zacznijmy od tego – co to jest gluten?

Żyto. Pszenica. Jęczmień. Wszystkie trzy uprawy łączy jedna rzecz. Jaka? Wszystkie zawierają białka, które składają się na gluten.

Gluten jest mocny, elastyczny i… czarujący. Gluten znany jest z przyciągania smakoczy ze względu na swój pieczony, ciastkowy urok.

Oczywiście, gluten można znaleźć praktycznie we wszystkim: chleb, makaron, płatki zbożowe, mąka, ciasta, spody do pizzy, ciasta, herbatniki. Gluten jest również obecny w przetworzonych produktach spożywczych, takich jak gotowe posiłki. Na szczęście, obecnie istnieje wiele bezglutenowych alternatyw na rynku. Możesz nawet tworzyć swoje własne dania za pomocą nowych, bezglutenowych składników. Zaintrygowany?

Czy posiadasz nietolerancje na gluten?

Gluten pozostaje w wysokim zapotrzebowaniu w różnych formach cukierniczych, ale dobrze jest zrozumieć, że niektóre osoby są bardziej wrażliwe na gluten niż inne. Nietolerancja często prowadzi do ogólnego zmęczenia i problemów trawiennych, w tym wzdęć i skurczów żołądka. Ale jak ustalić czy posiadasz nietolerancję na gluten? Przetestowanie diety, w której nie będziesz go spożywać może spowodować usunięcie niepożądanych problemów żołądkowych. Jednak my radzimy, abyś odwiedził lokalnego lekarza, jeśli wystąpi jakikolwiek z powyższych objawów.

W przeciwieństwie do nietolerancji glutenu, choroba trzewna jest chorobą autoagresywną trwającą przez całe życie, a wywołana jest ona ostrą reakcją na gluten. Po zdiagnozowaniu zaleca się trzymać z dala od glutenu przez całe życia. Ta choroba jest stosunkowo rzadka, dotyka jedną osobę na sto.

Produkty bezglutenowe? Bardzo proszę! Konopia jest w pełni pozbawiona glutenu. Łącząc mąkę z konopi z innymi składnikami możesz wykonać swoje własne, domowe wypieki. Konopia jest bardzo wszechstronna, więc na rynku oprócz mąki znaleźć można również produkty takie jak białko z konopi (idealne jeśli ćwiczysz na siłowni), mleko z konopi, olej z konopi, łuskane nasiona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.