Garść Informacji o Super Cropping

feminizowane nasiona konopi

Wskazówki dotyczące uprawy: Czym jest super cropping?

Super cropping może być naprawdę łatwym i skutecznym sposobem na uzyskanie najlepszych plonów z uprawy!

Czym dokładnie jest super cropping?

Super cropping (również supercropping) o nazwa techniki treningu wysokostresowego (HST), w której roślina jest stresowana poprzez lekkie zranienie jej w strategiczny sposób. Super cropping to po prostu wymyślone słowo określające uprawę rośliny przypominającej krzew poprzez miażdżenie jej łodyg zamiast ich odcinania. Technikę tę można zastosować na praktycznie każdej roślinie konopi indyjskich (z wyjątkiem odmian automatycznych) i można ją zastosować wielokrotnie w trakcie procesu wegetatywnego.

Super cropping jest najskuteczniejsze w przypadku lamp o mocy 600 W lub większej, ponieważ umożliwiają one dobrą penetrację światła. Jeśli uprawiasz roślinę krzaczastą z klonów, ważne jest, aby przyciąć rośliny zaraz po ukorzenianiu się klonu. Dzięki temu uzyskasz mocną podstawę, gdzie dodatkowe gałęzie zaczną się nisko na pniu.

Rośliny konopi indyjskich stają się silniejsze po wyzdrowieniu po traumie. Rzeczy takie jak wygięte lub zmiażdżone łodygi mogą stać się jeszcze większe i mocniejsze niż nieuszkodzone łodygi. Jeśli główny cola (kwiat) rośliny marihuany zostanie usunięty, roślina włoży energię w uprawę pozostałych coli. Każde przeprowadzenie super cropping zasadniczo podwaja liczbę potencjalnych coli na roślinie.

Jak działa super cropping?

Po przeprowadzeniu super cropping roślina będzie bardziej krzaczasta, wytworzy więcej pąków i być może nawet wyprodukuje więcej THC! W ten sposób roślina w naturalny sposób reaguje na niebezpieczeństwo i chroni się. Hodowcy wykorzystują tę technikę, aby uzyskać większe plony i silniejsze pąki, niż zostałyby wyprodukowane w innym przypadku.

Jeśli celem jest zebranie największych i najlepszych pąków, należy aktywnie stresować roślinę w sposób, który spowoduje wzrost produkcji kannabinoidów. Jeśli celem są lepsze zbiory, „super cropping” jest zdecydowanie najlepszą metodą stresowania marihuany przed zbiorami.

Spośród 483 znanych związków występujących w konopiach indyjskich, tetrahydrokannabinol (THC) jest głównym psychoaktywnym składnikiem konopi indyjskich wytwarzanym w włoskach roślinnych. Drugim głównym składnikiem jest CBD. Uważa się również, że ma szerszy zakres zastosowań medycznych niż THC ze względu na wyniki badań w leczeniu padaczki, zaburzeń lękowych, nudności itp. Obydwa są produkowane w większych ilościach przez rośliny, które zostały odpowiednio przycięte, zatem jak najbardziej polecamy super cropping, zwłaszcza jeśli jesteś już doświadczonym hodowcą marihuany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.