Pszczoły i marihuana

feminizowane nasiona konopi

Jeśli chodzi o marihuanę, większość hodowców uważa wszelkiego rodzaju owady za zagrożenie dla uprawy i robią oni wszystko co ich w mocy, aby zniszczyć intruzów. Jednak pszczoły są tutaj wyjątkiem. W rzeczywistości, pszczelarze i osoby uprawiające cannabis mają wiele wspólnego.

• Marihuana i pszczoły: lepki biznes

Dlaczego wszystkie przyjemne rzeczy są lepkie? Miód i marihuana, obydwa, są zarówno produktami naturalnymi, które świetnie smakują jak i posiadają wiele korzystnych właściwości. Ale najprawdopodobniej ich najlepszą cechą wspólną jest globalne zapotrzebowanie na jedno i drugie.

• Czy pszczoły mogą być na haju?

Owady, w przeciwieństwie do ludzi i innych ssaków, nie posiadają systemu endokannabinoidowego. Oznacza to, że w ich ciele nie znajdziemy receptorów kannabinoidowych, co z kolei sprawia, że nie są one w stanie doświadczać haju. W naturze, najbardziej przyciągają pszczoły barwne, pełne nektaru rośliny. Lepkie, zielone rośliny marihuany nie są zatem ich celem. Ponadto, pszczoły robotnicze pracują pod okiem swojej królowej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, i nie mają czasu na rekreacyjne zażywanie marihuany.

• Czy można karmić pszczoły marihuaną?

Może wydawać się to dziwne, ale wygląda na to, że tak. Nick French i jego firma, Colorado Hemp Honey dokonali fascynujących odkryć. Pszczoły mogą również być w stanie przekształcać część żywicy w propolis. Jest to coś w rodzaju wypełniacza i sterylizatora w jednym, którego pszczoły używają do naprawy i czyszczenia ula. Istnieją teorie, że pszczoły są także przetwarzać trichomy w miód, ale jak do tej pory nie ma na to namacalnych dowodów.

Wiemy, że cannabis nie jest rośliną produkującą nektar. Ponadto, cannabis jest rośliną zapylaną przez wiatr, więc pszczoły nie są tutaj w żaden sposób konieczne.

• Miód z marihuaną

Pszczoły mogą nie być w stanie wytwarzać psychoaktywnego miodu, ale z pewnością my, ludzie, możemy dodać do zwykłego miodu kannabinoidu. Nie musi być to od razu miód, który sprawi, że cały dzień będziesz latać – wystarczy do miodu dodać trochę CBD, aby uzyskać pyszne, alternatywne lekarstwo na wiele różnych dolegliwości. Przy niewielkim zaangażowaniu możesz wykonać wiele eksperymentów we własnej kuchni. My polecamy przygotowanie nalewki z cannabis i dodanie jej do miodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.