Czy Nasiona Marihuany Mogą Się Zepsuć?

feminizowane nasiona konopi

Teraz, gdy każdy ma tak dużo wolnego czasu, wielu fanów cannabis zaczyna zastanawiać się nad zwiększeniem własnych zapasów. W końcu, co w tym takiego trudnego? Natura robi to przez cały czas i nie ma nawet żadnych innych opcji oświetlenia poza słońcem. Chociaż być może nie produkujesz bryłek o jakości pokazowej, z pielęgnacją własnego ogrodu i obcinaniem pąków prosto z gałęzi wiąże się ogromne uczucie satysfakcji oraz oszczędności pieniędzy.

Wiele sklepów internetowych sprzedaje nasiona, więc na początek łatwo jest wybrać swoje ulubione odmiany. Jeśli jednak minęło trochę czasu, odkąd przybyły Twoje nasiona, a nie zostały jeszcze posadzone, z pewnością zastanawiałeś się, czy nie czekałeś zbyt długo. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem marihuany, który właśnie zaczął uprawiać kilka roślin rekreacyjnie, czy też chcesz po raz pierwszy przetestować swoje siły, w pewnym momencie pojawi się jedno pytanie.

Czy nasiona marihuany mogą się zepsuć?

Po pierwsze, nasiona konopi są takie same jak nasiona wielu innych roślin. Woskowata zewnętrzna skorupa zwana płaszczem nasiennym chroni zawarte w nim pędy embrionalne, łodygi i korzenie, które są odżywiane przez bogaty w składniki odżywcze worek olejowy. Dopóki skorupa pozostaje nienaruszona, a roślina w środku nie wyschnie ani nie ulegnie uszkodzeniu, twoje nasiona mogą nadal wyrosnąć na zdrową roślinę.

Jednak ta powłoka nie będzie trwać wiecznie. Gdy wyschnie i stwardnieje, okrywa nasienna może pęknąć i narazić embrionalną roślinę na uszkodzenie. Albo okrywa nasienna stwardnieje do tego stopnia, że ​​nie będzie już przepuszczać wilgoci. W obu przypadkach nasiona nie są już zdolne do życia.

Oczywiście w społeczności konopi istnieje pewna debata na temat tego, jak długo można przechowywać nasiona. Niektórzy hodowcy twierdzą, że przechowywane w idealnych warunkach nasiona mogą przetrwać od sześciu miesięcy do roku po zapakowaniu i nadal świetnie wyrosną. Inni producenci uważają, że nasiona są nadal żywotne do dziesięciu lat, jeśli są odpowiednio schłodzone w odpowiednich pojemnikach. Większość zgadza się, że średnio od trzech do sześciu lat to maksimum żywotności, a każdy dzień przechowywania nasion zmniejsza szanse na to, że wykiełkują.

Ogólnie rzecz biorąc, sześć miesięcy to maksimum, jeśli zależy ci na 100% współczynniku wykiełkowania. Po trzech latach możesz spodziewać się około 50% skuteczności.

To, co stanowi „idealne warunki” do przechowywania nasion konopi, zależy również od genetyki danej rośliny. Niektóre odmiany konopi produkują znacznie twardsze, trwalsze nasiona, które mogą przetrwać lata i nadal rozciągać liście po posadzeniu. Inne dają nasiona, które muszą szybko wrócić do gleby.

Jak przechowywane są nasiona konopi

Ale jeśli chodzi o długoterminowe przechowywanie nasion, należy wziąć pod uwagę cztery główne czynniki:

Ciepło

Temperatura jest głównym czynnikiem, jeśli chodzi o przechowywanie. W naturze ciepło mówi nasionom, że zima się skończyła i nadszedł czas, aby zacząć kiełkować. Jeśli nasion nie ma w glebie, oznacza to, że materia roślinna wewnątrz nasion zacznie kiełkować, a następnie gnić.

41 stopni Fahrenheita (5 stopni Celsjusza) to absolutnie najcieplejsze miejsce do przechowywania, z najsłodszym miejscem około 38 stopni Fahrenheita.

Jeśli przechowujesz nasiona w lodówce, najlepiej umieścić je w oddzielnym pomieszczeniu lub w miejscu z tyłu lodówki. Za każdym razem, gdy otwierasz lodówkę, zmieniasz temperaturę, która z czasem może uszkodzić nasiona.

Wilgotność

Wilgotność jest również twoim wrogiem, jeśli chodzi o długotrwałe przechowywanie. Kiedy nasiona zmoczą się, pękają, aby umożliwić kiełkowanie i wykorzenienie. Pozwoli to na gnicie, jeśli nasiona nie zostaną posadzone. Poziom wilgotności około 5% to maksymalny poziom, na jaki chcesz pozwolić.

Światło

Podobnie jak ciepło i wilgoć, światło każe nasieniu się obudzić, ponieważ nadszedł czas, aby wyrosnąć.

Trzymając nasiona w ciemnym lub nieprzezroczystym pojemniku, będą długo drzemać. Światło może również uszkodzić powierzchnię nasion, co z kolei uszkodzi to, co jest pod spodem.

Powietrze

Oprócz ciemności chcesz wystawiać swoje nasiona na jak najmniejsze działanie tlenu i dwutlenku węgla. Tymi gazami oddychają rosnące rośliny, a także szkodniki, które je zjadają. Jeśli chłodzisz lub zamrażasz nasiona, zadbaj o jak największą szczelność pojemnika. Jeśli możesz je uszczelnić próżniowo, jeszcze lepiej.

Alternatywnie, jeśli planujesz posadzić je w ciągu najbliższych kilku miesięcy, zwykłe koperty pocztowe wystarczą. Chronią one nasiona przed światłem i nie wysychają, więc wszystko, co musisz zrobić, to przechowywać je w chłodnym miejscu. Ponadto koperty ułatwiają opisywanie odmian – dzięki czemu trudno je pomylić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.