Dlaczego Powinieneś Dodać Konopie Do Swojej Diety?

feminizowane nasiona konopi

Zastosowania konopi wykraczają daleko poza dostarczanie hipisom odzieży i palenia. Oprócz zastosowań przemysłowych i medycznych konopie mogą – i powinny – stać się stałą częścią Twojej diety.

Co to są konopie?

Konopie to rodzaj rośliny konopi uprawianej specjalnie do celów przemysłowych. Różni się od marihuany, ponieważ zawiera tylko śladowe ilości THC, czyli głównego psychoaktywnego składnika występującego w marihuanie (mniej niż 0,03%).

Łodygi konopi mogą być używane do produkcji lin, tkanin, włókien, tworzyw sztucznych, a nawet paneli słonecznych; liście mogą być używane w kremach do stosowania miejscowego lub spożywane w sałatkach; korzenie można ugotować i zrobić pastę, aby leczyć ból stawów; nasiona (które zawierają najbardziej skoncentrowane ilości składników odżywczych) mogą być prażone, mielone na proszek lub tłoczone w celu uzyskania oleju (który może być używany zarówno jako lek, jak i smaczny dodatek do sałatek).

Prawny status konopi

Ze względu na to, że rośliny konopi tak bardzo przypominają marihuanę, ich status prawny jest niejasny. Chociaż produkty z konopi są technicznie legalne we wszystkich 50 stanach, uprawa rośliny nie jest. Obecnie tylko 22 stany mają przepisy dotyczące uprawy konopi, które zazwyczaj wymagają rejestracji państwowej i obietnicy wykorzystania jej do celów badawczych.

Nawet bez krajowej uprawy, produkty z konopi są legalne i łatwo dostępne w wielu krajach, w takich miejscach jak sklepy spożywcze, stoiska kosmetyczne, a nawet sklepy zoologiczne. Konopie stają się tak popularne, że sprzedaż żywności i produktów kosmetycznych wzrosła o około 21 procent w USA od 2013 roku, czyniąc Stany Zjednoczone największym importerem konopi na świecie.

Korzyści zdrowotne konopi

Konopie, podobnie jak marihuana, są warzywami. Całą roślinę można spożywać (choć niektóre jej części nadają się do tego lepiej niż inne) jako pożywną przekąskę lub suplement. Na przykład, liście rośliny konopi można dodać do sałatki, aby uzyskać dodatkowy zastrzyk potasu, błonnika, żelaza i różnych witamin.

Najwyższe stężenie składników odżywczych znajduje się jednak w nasionach konopi, czyli ich sercach. Spożywając zaledwie trzy łyżki nasion konopi dziennie, możesz dodać 10 gramów białek do swojej diety, zdrową dawkę żelaza produkującego energię i wzmacniającego odporność cynku; plus jest to idealna równowaga niezbędnych aminokwasów.

Jak wprowadzić konopie do swojej diety?

Istnieje wiele sposobów na wprowadzenie konopi do swojej diety. Jeśli na przykład uprawiasz swoje własne, po prostu wrzuć kilka liści do swojej sałatki lub kilka świeżych nasion do sokowirówki.

Jeśli nie posiadasz własnej uprawy, będziesz musiał je zakupić w lokalnym sklepie spożywczym. Możesz znaleźć mleko konopne w sekcji nabiału (idealne do stosowania w płatkach zbożowych lub kawie), proszki konopne w pobliżu innych suplementów diety (doskonałe do stosowania w koktajlach i napojach) oraz nasiona konopi obok przekąsek lub dodatków do sałatek do spożycia i dodawać je do sałatek i deserów w celu uzyskania ciekawszej tekstury.

Konopie to przyszłość. Konopie są zdrowe, wytrzymałe, przyjazne dla środowiska i można je przekształcić w dowolną liczbę niesamowitych produktów. Dodając konopie do swojej diety możesz na tym naprawdę skorzystać.

Jakie są twoje ulubione produkty z konopi? Koniecznie podziel się tym z nami w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.