Dlaczego rośliny marihuany produkują THC?

feminizowane nasiona konopi

THC, psychoaktywny kannabinoid wytwarzany jest przez cannabis w celu ochrony rośliny przed chorobami, drapieżnikami, ciepłem oraz promieniami UV.

THC lub 99-tetrahydrokannabinol jest kannabinoidem, który nadaje marihuanie jej psychoaktywne działanie; u większości użytkowników wywołuje nazywaną „hajem” euforię, a także zapewnia znaczną ulgę w przypadku użytkowników medycznych.

Jest to jeden z wielu kannabinoidów znajdujących się w cannabis. Ale dlaczego właściwie wytwarzają one THC?

NATURALNY SYSTEM OBRONNY ROŚLIN

Wszystkie kannabinoidy (w tym THC i CBD) wytwarzane są w gruczołach znajdujących się wzdłuż powierzchni liści, które zwane są trichomami. Trichomy nie są unikalne dla marihuany. W rzeczywistości, posiada je wiele roślin, i ich cel jest na ogół taki sam. Pomagają chronić rośliny przed naturalnymi drapieżnikami, pogodą, wodą oraz przyciągają zapylacze.

Na przykład, kofeina oraz nikotyna również wytwarzane są w trichomach – i podobnie jak kannabinoidy działają również jako naturalne pestycydy i odstraszają drapieżniki.

Pąki kwiatowe żeńskiej rośliny cannabis mają najwyższe stężenie THC, a następnie liście, łodygi oraz gałązki.

JAKIE RODZAJE TRICHOMÓW POSIADAJĄ ROŚLINY CANNABIS?

Marihuana posiada trzy różne rodzaje trichomów. Pierwszymi są trichomy bulwiaste, które są najmniejszymi z nich wszystkich. Pojawiają się na powierzchni roślin i zwykle mają wielkość między 10-15 mikrometrami (tylko kilka komórek).

Drugi rodzaj trichomów jest nieco większy i zawiera zarówno główkę jak i szypułkę. Jest ich nieco więcej niż trichomów bulwiastych.

Najliczniej występujący rodzaj trichomów to trichomy szypułkowe. Mogą mieć 50-100µm szerokości i widoczne są gołym okiem; składają się z łodygi i zwieńczone są dużą główką gruczołu. Ta główka chroniona jest woskową warstwą naskórka i jest to miejsce, w którym produkuje się większość kannabinoidów.

NATURALNY UKŁAD IMMUNOLOGICZNY MARIHUANY

Jedną z teorii wyjaśniających, dlaczego cannabis produkuje THC jest ochrona rośliny przed „infekcjami” lub chorobami. THC posiada silne właściwości przeciwdrobnoustrojowe na ludzi. Możliwe, że służy tym samym celom w przypadku roślin, które je wytwarzają; możliwe że jest to naturalny „układ odpornościowy” roślin marihuany.

Ale nie tak szybko. Rośliny o wyższej zawartości THC wcale nie są bardziej odporne na patogeny oraz szkodniki niż te o mniejszej zawartości THC.

THC MOZE CHRONIĆ PRZED ŚWIATŁEM ULTRAFIOLETOWYM

Inną odpowiedzią może być fakt, że THC (jako specyficzny kannabinoid) może chronić rośliny cannabis przed pochłanianiem zbyt dużej ilości promieniowania ultrafioletowego. Niedawne badanie przeprowadzone przez University of Maryland poddało promieniowaniu UVB rośliny cannabis z różnych części świata. Badanie wykazało, że rośliny narażone na tego rodzaju światło wytwarzały więcej THC, niż te, które nie były na nie narażone.

Rośliny marihuany kwitną na otwartych przestrzeniach z dużą ilością bezpośredniego światła słonecznego lub lamp.

KIEDY ROŚLINA PRODUKUJE THC?

Synteza kannabinoidów rozpoczyna się, gdy rośliny przechodzą w fazę kwitnienia. Kiedy wytwarzają kwiaty, komórki trichomów zaczynają metabolizować to, co stanie się THC. Trichomy wykazują dojrzałość podczas zmiany koloru – przechodząc od koloru klarownego i półprzezroczystego do mętnej bieli a następnie koloru bursztynowego. Ta zmiana koloru reprezentuje ich szczytową dojrzałość oraz wskazuje na czas zbiorów roślin.

To powiedziawszy, nie wszystkie odmiany cannabis są takie same, a różne odmiany posiadają różne trichomy, które dojrzewają inaczej. Trichomy są delikatne i mogą zostać zniszczone przez nieostrożne obchodzenie się z nimi, światło, ciepło, powietrze, a także czas. Podczas uszkodzenia trichomów istnieje także ryzyko degradacji znajdujących się w nich olejków eterycznych.

RÓŻNE ODMIANY – RÓŻNE POZIOMY THC

Różne odmiany marihuany zawierają różne poziomy THC. Genetyka roślin determinuje ilość THC, którą wytwarza dana roślina, chociaż oczywiście stosowane metody uprawy również mogą ją zmniejszać lub zwiększać.

Przykłady roślin o wysokim poziomie THC:

Super Silver Haze

Super Silver Haze – wszechstronny klasyk, szczególnie w holenderskich kawiarniach.

Choco Candy

Choco Candy – hybryda stworzona poprzez skrzyżowanie Chocolate Haze z OG Chocolate Thai, odmiana ta ma głęboko satysfakcjonujący, aromatyczny smak, a także wysokie stężenie THC wynoszące 21 procent.

Amnesia Haze XL

Amnesia Haze XL – Amnesia Haze XL to nie tylko szybkie kwitnienie, ale także cudownie cytrusowy smak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.