Marihuana i Jej Efekty

feminizowane nasiona konopi

Osoby z minimalnym zrozumieniem marihuany na ogół ograniczają swoją wiedzę o roślinie z towarzyszącym jej efektom – tj. „odurzeniu”, które powoduje – odczuwanym przez użytkowników. Ale jakie to uczucie być na haju? Skąd się bierze marihuana? Czym dokładnie jest ta substancja, którą zamierzasz wdychać?

Uważa się, że marihuana początkowo ewoluowała na stepach Azji Środkowej około 12 000 lat temu. W ciągu następnych kilku tysięcy lat ludzie zrozumieli jej duchową oraz medyczna wartość. W latach czterdziestych XX wieku naukowcy odkryli, że marihuana zawiera dziesiątki związków chemicznych zwanych kannabinoidami. Związki te są odpowiedzialne za różne efekty odczuwane przez użytkowników, takie jak euforia, relaksacja i/lub poprawa nastroju.

Niektóre kannabinoidy mają działanie psychoaktywne, podczas gdy inne nie. Kannabinoidy stymulują receptory endokannabinoidowe znajdujące się w mózgu i układzie nerwowym, zapewniając uczucie „haju”, o którym mówi tak wiele osób. Za ten efekt odpowiada kannabinoid THC, który występuje w większości odmian marihuany dostępnych na rynku.

Chociaż niektórzy lubią psychoaktywne efekty spożywania THC, inni nie. Osoby starające się ich unikać, powinny szukać produktów o wysokiej zawartości CBD; nie THC. CBD jest kannabinoidem najbardziej znanym ze swoich niepsychoaktywnych właściwości uśmierzających ból.

Skutki palenia marihuany mogą objawiać się zmianą nastroju lub zmienionym postrzeganiem świata. Ten podwyższony stan świadomości sensorycznej był od dawna używany do łagodzenia lęku, a także objawów związanych z jaskrą, PTSD i depresją. Ma również zdolność stymulowania umysłu w taki sposób, że rozumowanie staje się wydajniejsze, a nastrój spokojniejszy.

Istnieje wiele innych korzyści leczniczych wynikających ze stosowania marihuany. Wbrew powszechnemu przekonaniu, marihuana może zapewnić poczucie skupienia osobom borykającym się z problemami z uwagą, i jest przepisywana w leczeniu ADD/ADHD. Medyczna marihuana jest również używana do pobudzania apetytu i łagodzenia bezsenności – z których oba są objawami związanymi z niezliczonymi problemami zdrowotnymi i diagnozami.

Różne rodzaje cannabis

Istnieje wiele czynników wpływających na ocenę wpływu spożycia konopi na organizm. Przede wszystkim, większość odmian cannabis zawiera trochę THC, a różne odmiany zawierają różne ilości kannabinoidów. Odmiany marihuany posiadają również różne ilości innych kannabinoidów, takich jak CBD, CBN, CBG, THCV lub CBC. Wreszcie, fitochemiczne terpeny zawarte w odmianach konopi indyjskich mają swoje własne specyficzne efekty, zapach, smak i wygląd.

Porównywanie różnych rodzajów marihuany nie różni się niczym od porównywania ziaren kawy lub wina; istnieją różnice w sile, jakości, koszcie, smaku i aromacie. Podobnie jak wino sklasyfikowane głównie jako czerwone lub białe, konopie indyjskie mają również dwie dominujące podkategorie: indica i sativa.

Odmiany konopi Indica prawdopodobnie zrelaksują Twoje ciało i umysł. Wielu entuzjastów konopi w sposób mnemoniczny określa te odmiany jako „przyklejające do kanapy” ze względu na ich uspokajające działanie. Odmiany indica są szeroko stosowane w celu zmniejszenia lęku, napięcia mięśni, przewlekłego bólu, nudności i niepokoju. Jeśli jednak szukasz bardziej energetyzujących efektów, powinny zainteresować cię odmiany sativa.

Odmiany Sativa dają efekt podnoszące na duchu, stymulujący. Najlepiej spożywać te odmiany, jeśli chcesz zobaczyć świat w inny sposób lub chcesz wyjść i nawiązać kontakty towarzyskie. Odmiany te są często popularne, ponieważ są bardziej odpowiednie do spożycia w ciągu dnia niż odmiany indica.

Szeroko dostępne są także odmiany hybrydowe. Odmiany te zapewniają równowagę między odmianami sativa i indica. Hybrydy często wywołują uczucie odprężenia, jednocześnie ożywiając twój nastrój i kreatywność – to, co najlepsze z obu światów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.