Czy dzieciom powinno podawać się marihuanę?

feminizowane nasiona konopi

Czy dzieciom powinno podawać się medyczną marihuanę?

Wiele ludzi sądzi, że osoby walczące o marihuanę dla dzieci chcą ją stosować na ból głowy czy stany lękowe. Nie o to tutaj chodzi.

Kiedy ludzie mówią o marihuanie dla dzieci, zazwyczaj chcą ją zapewniać dzieciom, które cierpią na naprawdę poważne stany, takie jak ciężkie napady padaczkowe. W takich przypadkach marihuana podawana jest w ostateczności i często może uratować życie.

Zgodnie z raportami, istnieją dowody, że medyczna marihuana działa w leczeniu zaburzeń padaczkowych. Wystarczy, że wpiszesz w Google – znajdziesz tony opowiadań i studiów, które to potwierdzą. Mnóstwo jest historii, w których matki, które zatruwały swoje dzieci tradycyjnymi lekami odkryły marihuanę, która okazała się prawdziwą deską ratunku! Zdarzyło się to już chyba we wszystkich typach zaburzeń w całym spektrum.

Dlaczego więc te argumentu nie są wystarczająco dobre dla niektórych osób? Problem polega na tym, że cannabis wciąż jest technicznie narkotykiem Grupy 1, zatem trudno jest przeprowadzać oficjalne testy dotyczące medycznej marihuany. Według Szpitala Dziecięcego w Kolorado, mimo iż istnieją konkretne dowody, nie wystarczają one aby określić, czy należy przepisywać cannabis czy nie.

„Niestety nie ma obecnie jasnych, naukowych dowodów na to, że marihuana wpływa pozytywnie na dzieci cierpiące na padaczkę” – można przeczytać.
„Dostawcy usług opieki zdrowotnej potrzebują kompleksowych badań, aby ocenić zarówno korzyści, jak i ryzyko stosowania medycznej marihuany.”

Dopóki nie przeprowadzimy konkretnych badań, wiele osób będzie przeciwnych tej metodzie leczenia. W międzyczasie jednak – wiele dzieci znajduje ulgę w marihuanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.