Badanie: Marihuana może być skuteczna w leczeniu Alzheimera

feminizowane nasiona konopi

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Salk Institute składniki marihuany mogą być skuteczne w leczeniu toksycznej obecności białek związanych z chorobą Alzheimera.

Według badań, THC może pomóc w usuwaniu przez komórki beta amyloidu, który często pojawia się u pacjentów z chorobą Alzheimera. Badanie wykazało również, że THC jest skuteczne w blokowaniu szkodliwych zapaleń spowodowanych chorobą.

„Mimo, że inne badania wykazały dowody, że kannabinoidy mogą działać neuroprotekcyjnie wobec objawów choroby Alzheimera, uważamy nasze badanie za pierwsze, które wykazało, że kannabinoidy wpływają na stan zapalny i gromadzenie się beta amyloidu w komórkach nerwowych,” powiedział David Schubert, profesor w Salk i jeden z głównych autorów badania.

„Można śmiało stwierdzić,” kontynuuje, „że kannabinoidy posiadają potencjał terapeutyczny w leczeniu choroby Alzheimera.”

Chociaż wyniki Schuberta i jego zespołu są zachęcające, niechętnie przyjmowane są jak „ewangelia” przez środowisko medyczne. Dr. Donovan Maust, profesor psychiatrii na Uniwersytecie Michigan mówi, że choć wyniki zespołu są „ciekawe”, nie są jeszcze gotowi, aby testować teorię na pacjentach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.