Cannabis Wpływa Na Zdolność Prowadzenia Pojazdów

feminizowane nasiona konopi

Z badań wynika, że cannabis może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów nawet przez 4 godziny.

Zgodnie z ostatnimi badaniami konopie indyjskie mogą upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów do 4 godzin po zastosowaniu substancji.

„Chociaż wydajność poprawiała się po 3,5 godzinach, powrót do „zdrowia” nie był w pełni widoczny aż do 4,5 godziny po paleniu” – stwierdzili naukowcy w raporcie opublikowanym w JAMA Psychiatry.

Według autorów dwuletniego randomizowanego badania, grupa naukowców z Centrum Badań nad medyczną marihuaną na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego przyjrzała się 191 regularnym użytkownikom marihuany i stwierdziła, że ​​palenie marihuany prowadzi do znacznego obniżenia wyników symulacji jazdy samochodem.

Uczestnicy otrzymywali albo placebo albo cannabis, które zawierało 5,9% lub 13,4% delta-9-tetrahydrokanabinolu (THC), związku psychoaktywnego zawartego w konopiach.

Naukowcy odkryli, że uczestnicy grupy THC wykazali znaczny spadek wyników Composite Drive Score (CDS) związanych z 25-minutową symulacją jazdy. CDS ocenił zmienne jazdy, które obejmowały podążanie za prowadzącym samochodem podczas.

Zgodnie z ostatnimi badaniami konopie indyjskie mogą upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów do 4 godzin po ich zastosowaniu.

Oczywiście potrzebujemy więcej badań na ten temat, aby móc wysnuć ostateczne wnioski, ale warto zachować ostrożność!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.