Najlepsze sposoby na przechowywanie marihuany

feminizowane nasiona konopi

Najlepsze sposoby na przechowywanie koncentratów i produktów spożywczych z marihuaną.

Jeśli zależy ci na jakości marihuany, musisz skupić się na odpowiednich metodach jej przechowywania. Jest to prosty i naprawdę bardzo ważny proces.

• Nieodpowiednie przechowywanie marihuany

Marihuanę umieszcza się w specjalnych pojemnikach nie tylko po to, aby ukryć ją przed osobami niepożądanymi. Przechowywanie koncentratów cannabis i artykułów spożywczych z marihuaną jest wręcz niezbędne, aby utrzymać je w świeżości. Oto niektóre z czynników, które mogą wpływać na piękny smak lub jakość koncentratów, gdy nie są one odpowiednio przechowywane:

• wilgoć i wilgotność
• bezpośrednie światło i nadmierna ekspozycja na słońce
• źródła ciepła
• zanieczyszczenia
• pleśń lub grzyb
• robaki.

Nieodpowiednio przechowywane produkty z marihuaną mogą zepsuć się w ciągu kilku dni!

• Najlepsze materiały do przechowywania koncentratów z marihuaną

Istnieją dosłownie setki opinii na temat tego jak najlepiej przechowywać marihuanę. Marihuana w odpowiednich warunkach może być przechowywana bez faktycznej daty ważności, chociaż oczywiście zależy to od wybranej metody przechowywania oraz rodzaju przechowywanego produktu.

1. Silikonowe pojemniki: Metoda ta jest idealna do krótkoterminowego przechowywania. Postaraj się wybierać pojemniki o rozmiarze zbliżonym do ilości przechowywanego produktu. Takie dobranie pojemników minimalizuje ryzyko gromadzenia się wilgoci.
2. Pojemniki zamykane hermetycznie: Sprawdzają się one świetnie do przechowywania koncentratów – w okresie do 1 miesiąca. Polecamy zawinąć małe ilości koncentratu w papier pergaminowy, a następnie indywidualne zapakowanie w hermetyczne pojemniki/ torebki.
3. Szklane słoiki: Takie słoiki są idealne niezależnie od tego jaki produkt zamierzasz w nich przechowywać. Zwróć jednak szczególną uwagę na produkty, które z natury są trochę lepkie – zawiń je dobrze w papier pergaminowy zanim umieścisz w słoiku.
4. Zamrażanie: Jeśli chodzi o mrożenie, pozwala ono utrzymać koncentraty w świeżości do jednego roku bez znaczącej utraty smaku lub jakości. Wymaga to oczywiście pewnej ostrożności – należy usunąć nadmiar powietrza, aby zapobiec wilgoci w przypadku zmian temperatury, a przy wyjmowaniu z zamrażarki, należy je rozmrażać bardzo powoli, ponieważ nagłe zmiany temperatury mogą wpływać źle na smak lub nawet zniszczyć produkt.

• Najlepsze materiały do przechowywania produktów spożywczych z marihuaną

Produkty z marihuaną najlepiej przechowuje się w lodówce, zwłaszcza jeśli wykonane są z takich składników jak olej, cukier, mąka. Produkty spożywcze podatne są na pleśń i bardzo szybko się psują, jeśli pozostawia się je w temperaturze pokojowej (zwłaszcza, że większość produktów spożywczych z cannabis nie zawiera dużo konserwantów).

Jeśli zamierzasz kupić komercyjny produkt spożywczy z marihuaną, koniecznie sprawdź jego datę ważności oraz etykiety, aby mieć pewność jak konkretnie go przechowywać. Jeśli to możliwe, spróbuj owinąć ten produkt papierem woskowym lub folią aluminiową, plastik w ogóle się nie sprawdzi i może on negatywnie wpłynąć na smak. Odpowiednio owinięte artykuły umieść w szczelnym pojemniku i włóż do lodówki.

Masło z cannabis można przechowywać zarówno w lodówce jak i w zamrażarce, wystarczy szklany słoik lub jakikolwiek szczelny pojemnik. Oleje również powinny być przechowywane w lodówce i w ich przypadku nie powinno się w żadnym wypadku stosować wysokich temperatur.

1. Kiedy to tylko możliwe, należy unikać stosowania przezroczystych pojemników, ponieważ światło działa negatywnie na moc cannabis.
2. Unikaj plastikowych toreb, ponieważ nie są one najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o przechowywanie produktów z dala od wilgoci. Lepszym wyborem są zarówno szklane jak i silikonowe pojemniki.
3. Cannabis – nieważne czy jedzenie czy koncentraty – nie wolno przechowywać w bezpośrednim świetle.
4. Jeśli pakujesz marihuanę w papier pergaminowy, pamiętaj o założeniu odpowiednich rękawiczek, aby uniknąć przenoszenia na produkty bakterii znajdujących się na rękach.
5. Lodówka jest doskonałym miejscem do przechowywania artykułów spożywczych, olejów kuchennych, balsamów czy koncentratów.
6. Upewnij się, że twoja marihuana znajduje się poza zasięgiem dzieci!
7. Często otwierasz lodówkę? Może w takim razie powinieneś zainwestować w małą, barową lodówkę, aby marihuana była przechowywana bez wahań temperatury.
8. Na opakowaniu zapisz datę zapakowania produktów, aby wiedzieć jak długo dany produkt jest przechowywany.
9. Zawsze kupuj produkty od renomowanych sprzedawców i przychodni. Jeśli ktokolwiek oferuje ci marihuanę w plastikowej torbie lub marihuanę, która nie jest zapakowana, powinno to wzbudzić twoją czujność.

• Oznaki, że produkt z marihuaną nie jest już dobry do spożycia

Jeśli nie jesteś pewien, czy twoje produkty były odpowiednio przechowywane, upewnij się, że nie posiadają one poniższych oznak:
• kropelki kondensacji w pojemniku
• oznaki pleśni i/lub grzybów
• brak zapachu
• produkt jest kruchy, szorstki, suchy.

• Wnioski

Jeśli chodzi o cannabis, odpowiednie przechowywanie jest naprawdę ważne. Chcesz przecież, aby twoja marihuana była świeża i smaczna, niezależnie od tego czy jest to produkt spożywczy, koncentrat czy marihuana w innej formie. Trzymaj się zasad obchodzenia się z marihuaną i postępuj zgodnie z wytycznymi dotyczącymi przechowywania (chłodne, suche i ciemne miejsca), a z pewnością się nie zawiedziesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.