Cannabis poprawia odporność u pacjentów z HIV

feminizowane nasiona konopi

Według badań opublikowanych w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence, pacjenci którzy wykazali pozytywne skutki w badaniu na stosowanie cannabis w przeszłości, mieli wyższe stężenie CD4+ i CD8+ niż ci, którzy wykazali negatywny wynik na cannabis. Komórki CD4 i CD8+ stanowią podkategorię białych krwinek wspomagając proces odpowiedzi immunologicznej.

Zespół naukowców z Virginia State University i University of Florida Center for AIDS/HIV Research przeanalizował różnice w liczbie limfocytów wśród pacjentów z HIV, u których wyniki testów na cannabis były pozytywne i tych, które były negatywne i odkryto, że

„po dopasowaniu współczynników zmienności demograficznej i związku z HIV, pacjenci stosujący THC w przeszłości istotnie wykazywali wyższe liczby CD4+ i CD8+ niż osoby nie stosujące nigdy cannabis.

Obecne ustalenie sugerują potencjalnie korzystną rolę marihuany, która obniża nasilające się przy chorobie objawy.” – Drug and Alcohol Dependence.

W 2011 roku, inne badanie wykazało, że THC posiada zdolność do zapobiegania HIV. Autorka badania, Patricia E. Molina, przeprowadziła to badanie na małpach.

Czasopismo AIDS Research and Human Retroviruses opublikowało finalnie badanie dr. Molina w 2014 roku, trzy lata po jego zakończeniu. Było to w dużym stopniu przeoczone przez główne media, być może dlatego, że THC już od dawna znane jest z leczenia objawów HIV, takich jak nudności i utrata apetytu.

W 17 – miesięcznym badaniu Dr. Molina i jej zespół stosowali skoncentrowane THC u od 4 do 6 letnich samców makaków, które wykazywały pozytywne wyniki na SIV (małpia wersja HIV), dwa razy na dobę. Badanie tkanki jelitowej przeprowadzone przez i po ekspozycji na THC wykazało znaczne zmniejszenie uszkodzenia tkanek w żołądku i znaczne zwiększenie liczby prawidłowych komórek.

Zmiany, które THC wytwarza w jelitach nazywamy „translokacją mikrobiologiczną”. W trakcie zakażeń HIV, jednym z najwcześniejszych efektów jest to, że wirus szybko rozprzestrzenia się przez ciało i zabija znaczną liczbę komórek w jelitach. Proces ten uszkadza jelita w taki sposób, że HIV może przedostać się przez ścianę komórkową jelit do krwiobiegu.

Kiedy wprowadza się THC do tego środowiska, aktywowane są receptory CB2 w jelitach i budują się nowe, zdrowe komórki blokujące wirus przed wyciekiem przez ściany komórkowe. Innymi słowy, pomaga to organizmowi w utrzymywaniu złych komórek wewnątrz jelit, ale poza krwiobiegiem.

HIV zabija komórki, które chronią ściany jelit; THC pomaga przywrócić je z powrotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.