Większość kannabinoidów nie powoduje uczucia haju

feminizowane nasiona konopi

THC jest jedynym roślinnym kannabinoidem, który na pewno posiada wyraźne efekty psychoaktywne. Istnieją pewne dowody sugerujące, że THCV może również posiadać takie działanie, chociaż może to zależeć od dawki. Jednakże, podobnie jak większość innych roślinnych kannabinodów, THCV zwykle nie występuje w wystarczających ilościach w odmianach komercyjnych oraz produktach wytworzonych z marihuany.

Chociaż większość kannabinoidów roślinnych nie jest psychoaktywna, ich obecność może mieć wpływ na to w jaki sposób THC działa na ciebie. Najlepszym tego przykładem jest CBD. Pomimo tego, że nie wywołuje w tobie uczucia haju, wpływa na to, jak THC oddziałuje z receptorami CB1 w systemie endokannabinoidowym, a zatem może wpływać na to, jakie działanie ma produkt marihuany.

THCV może również wpływać na działanie THC. Przy stosunkowo niskich dawkach, THCV wydaje się zmniejszać zdolność THC do aktywacji receptorów CB1, jak CBD. Jednak w stosunkowo wysokich dawkach, THCV może zacząć aktywować receptory CB1, jak THC. Dawka, którą spożywasz, może znacząco wpłynąć na działanie substancji. Ale ze względu na to, że THCV i inne, mniej znane kannabinoidy znajdują się w marihuanie w naogół mniej obfitych dawkach, zostały również zbadane w znacznie mniejszym stopniu.

• THC może zmienić się w CBN

Innym roślinnym kannabinodem, o którym słyszałeś jest kannabinol (CBN). Jest to kolejny przykład kannabinoidu roślinnego, który nie jest bezpośrednio syntezowany przez marihuanę. Zamiast tego, CBN jest produktem powstającym z podziału THC. Dlatego starsze produkty cannabis mają tendencję do większej liczby CBN, zwłaszcza gdy są nieodpowiednio przechowywane. THC stopniowo rozkłada się na CBN wraz z upływem czasu oraz ekspozycją na inne elementy.

Uważa się, że CBN powoduje większą sedację w połączeniu z THC, a także może mieć właściwości przeciwdrgawkowe (przeciwdziała napadom epilepsji), przeciwzapalne oraz antybiotyczne. Jest to jednak kolejny przykład niezrozumianego przez nas kannabinoidu roślinnego, i zanim będziemy mogli wykorzystywać jego właściwości musimy mieć więcej badań oraz pewność co do jego precyzyjnych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.