Legalizacja medycznej marihuany w Grecji

feminizowane nasiona konopi

Grecki premier ogłosił w zeszłym tygodniu, że Grecja zalegalizuje marihuanę do użytku medycznego.

Grecja właśnie zalegalizowała medyczną marihuanę. Premier Alex Tsirpiras ogłosił pod koniec zeszłego tygodnia, że lekarze wreszcie będą mogli zalecać swoim pacjentom cannabis, co jest kompletnym zwrotem akcji po ponad 100 latach negowania marihuany. Grecki rząd po raz pierwszy zakazał stosowania cannabis w 1890 roku. Dopiero w ubiegłym roku Grecja rozpoczęła badania nad korzyściami marihuany. Premier Tsirpiras podjął ostateczną decyzję po tym, jak panel utworzony w celu zbadania skutków marihuany przyniósł pozytywne wnioski. Tsirpiras powiedział na konferencji prasowej, że:

„Nastąpił czas, w którym kraj zmienia swoją postawę, ponieważ Grecja wkracza w krąg krajów, w których przepisywanie medycznej marihuany pacjentom w potrzebie jest legalne.”

Sześć innych krajów w Unii Europejskiej (UE) również zalegalizowało marihuanę do celów medycznych; Czechy, Holandia, Portugalia, Hiszpania.
Niedawno Meksyk ogłosił, że również zalegalizuje medyczną marihuanę, a hiszpański region Katalonii również ma taki zamiar.
Kanada jest w trakcie legalizacji marihuany na użytek rekreacyjny… Czy wyczuwamy tutaj pewien schemat?

Grecja nie ma obecnie żadnego planu dotyczącego tego, w jaki sposób będzie uprawiana medyczna marihuana, czy w jaki sposób ukształtuje się rynek medyczny… ale my jesteśmy pewni, że na to również przyjdzie czas!

Jest to z pewnością dobra wiadomość dla mieszkańców Grecji dotkniętych kryzysem finansowym, który trwa od ponad 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.