Marihuana jest pomocna, ale ryzykowna

Marihuana jest pomocna, ale ryzykowna – mówią eksperci leczenia uzależnień od narkotyków.

Dziewięćdziesiąt trzy procent Amerykanów popiera legalizację medycznej marihuany. Obecnie, dzięki nowym badaniom, znacząca większość lekarzy zajmujących się nadużywaniem substancji również to robi.

Mimo że profesjonaliści od nadużywania narkotyków zasadniczo popierają medyczną wartość marihuaną, widzą także ryzyko związane z jej stosowaniem.

„Mimo że większość użytkowników zgadza się, że medyczna marihuana powinna zostać zalegalizowana, a jej odpowiedzialne „stosowanie jest bezpieczne”, wierzą oni również, że często jest ona nadużywana i jak do tej pory nie została ona odpowiednio zbadana. Zgodnie z wcześniejszymi badaniami ustaliliśmy, że mniej osób zajmujących się leczeniem uzależnień (około 70 procent) niż członkowie społeczeństwa popiera legalizację marihuany do celów medycznych.”

Ogólnie rzecz biorąc, wielu lekarzy, którzy leczą zaburzenia związane ze stosowaniem substancji odurzających (SUD) za najlepszą praktykę uważa całkowitą abstynencję od rekreacyjnych narkotyków. To nowe badanie, które opublikowano na początku lipca 2019 roku w czasopiśmie Journal of Substance Use, miało na celu lepsze zrozumienie, w jaki sposób odnoszą się oni do medycznego zastosowania marihuany.

„Biorąc pod uwagę, że negatywne nastawienie do pacjentów, bez względu na przyczynę, może prowadzić do przedwczesnego zakończenia leczenia i gorszej jakości opieki, wydaje się ważne, aby zrozumieć postawy wobec legalizacji medycznej marihuany wśród specjalistów zajmujących się leczeniem SUD”, napisali naukowcy z Towson University w Maryland.

Uczestnicy zostali poproszeni o ocenę, czy zgadzają się czy nie z 22 oświadczeniami, a w tym:

• Marihuana jest bezpieczna, gdy jest odpowiedzialnie wykorzystywana do celów medycznych.
• Medyczna marihuana jest często nadużywana.
• Klient może w istocie wyleczyć się dzięki stosowaniu marihuany.
• Marihuana pomaga zmniejszyć objawy odstawienia.
• Stosowanie marihuany zamiast innych narkotyków zastępuje tylko jedno uzależnienie drugim.

Poproszono ich również o podzielenie się osobistą historią związaną z marihuaną oraz tym, czy znają personalnie kogokolwiek, kto stosuje marihuanę.

W sumie 966 osób (lekarzy) ukończyło ankietę w 2018 roku. Zostali oni ocenieni przy użyciu profesjonalnych tablic certyfikacyjnych.

Większość ankietowanych stwierdziła, że stosowała marihuany (74 procent), 73% personalnie zna osobę, która stosuje cannabis.

Ponadto, większość respondentów uważa, że marihuana powinna zostać zalegalizowana do celów medycznych i że jej zastosowanie jest bezpieczne, chociaż tylko 38 procent stwierdziło, że „nie szkodzi zdrowiu”. 64 procent stwierdziło, że medyczna marihuana jest często nadużywana.

Co ciekawe, wielu uczestników zgodziło się, że cannabis, a w tym produkty zawierające kannabidiol (CBD) mogą pomóc w objawach związanych z uzależnieniami, takimi jak stany lękowe oraz bezsenność. Podczas gdy 70 procent osób stwierdziła, że spożywanie marihuany „wymienia jeden nałóg na drugi”, większość uznała również, że osoba leczona z powodu SUD może reagować dobrze na leczenie z pomocą medycznej marihuany.

„Ogólnie”, zauważają autorzy badania – „nasze wyniki sugerują, że osoby odpowiedzialne za leczenie uzależnień mają mieszane opinie na temat legalizacji marihuany”.

Wśród czynników, które zdawały się wpływać na stosunek uczestników do medycznej marihuany był wiek – młodsi specjaliści byli bardziej otwarci na ten pomysł – wcześniejsze doświadczenia z konsumpcją marihuany oraz osobista wiedza kogoś, kto stosował marihuanę w celach terapeutycznych. Osoby ze Wschodniego Wybrzeża również postrzegali medyczną marihuanę jako bardziej korzystną niż osoby z innych części kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.