Zastosowania Oleju Cannabis, o Których Możesz Nie Wiedzieć

feminizowane nasiona konopi

Konopie indyjskie mogą być stosowane w leczeniu wielu chorób, w tym trądziku, zespołu stresu pourazowego, depresji i kilku innych chorób, o których możesz nie wiedzieć.

Na długo przed powstaniem społeczności naukowej ludzie wiedzieli, że natura zapewnia lekarstwo na większość chorób. Nie wszyscy z nich mieli rację, i niektóre z nich nie mają dla nas dzisiaj sensu. To samo z pewnością powiedzą o nas przyszłe pokolenia. Nie wszystko, co robimy, działa, a czasami leki, których używamy, są gorsze niż sama choroba.

Jednak wiele kuracji od naszych przodków było skutecznych i choć w zmienionej formie, używamy wielu z nich do dzisiaj.

Istnieje wiele starożytnych lekarstw, które występują naturalnie, ale dzisiaj skupimy się na roślinie cannabis. Roślina ta w swojej naturalnej postaci od lat jest używana przez tych, którzy lubią uczucie haju. Jednak ta federalnie nielegalna roślina, po usunięciu THC, jest prawdopodobnie rośliną o najwyższych właściwościach leczniczych, jakie kiedykolwiek znaleźliśmy.

Powszechnie wiadomo, że marihuana może pomóc chorym na raka z nudnościami powodowanymi przez chemioterapię. Inne powszechnie znane zalety konopi to łagodzenie drgawek, niepokoju i stanów zapalnych.

• Uzależnienie od papierosów

W badaniu z podwójnie ślepą próbą, w którym wzięły udział 24 osoby, zastosowano inhalatory z placebo oraz z marihuaną. Następnie za każdym razem, gdy dana osoba miała ochotę zapalić papierosa, miała użyć inhalatora. Osoby, które dostały cannabis doświadczyły 40% mniejszej ochoty na papierosa niż osoby z placebo. Co, w istocie, obiecuje produkt w przyszłości dla tych, którzy chcą lub muszą „wyrzucić ze swojego życia” papierosy.

• Trądzik

Przeprowadzono wiele badań dotyczących oleju z konopi indyjskich i lipidów skóry oraz ich wzajemnych reakcji. Olej z konopi indyjskich działa całkiem korzystnie i ekonomicznie w leczeniu trądziku.

• Fibromialgia

W 2011 roku przeprowadzone badanie z udziałem 56 uczestników, z których połowa stosowała cannabis, a druga połowa placebo. 28 osób używających marihuany stosowało różne metody oraz posiadało różne harmonogramy dawkowania marihuany. 54% paliło cannabis, 46% przyjmowało ją doustnie, a 43% łączyło te dwie metody.

Okazało się, że praktycznie cała grupa cannabis doświadczyła całkowitej poprawy swojego stanu.

• Choroba Prionów/Wściekłych Krów

U myszy zakażonych chorobą typu Prions, czyli chorobą neurodegeneracyjną, ich żywotność wydłużyła się o tydzień dzięki stosowaniu oleju z konopi indyjskich. Biorąc pod uwagę, że długość życia myszy na wolności wynosi zwykle jeden rok, a myszy żyjących w pomieszczeniach około dwóch lat, może to być ogromne odkrycie w przypadku człowieka. W typowych przypadkach człowiek żyje tylko około roku po zachorowaniu na chorobę Prionów.

• Zespół stresu pourazowego (PTSD)

Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył traumatycznego wydarzenia w swoim życiu, może podlegać zespołowi stresu pourazowego. Trauma, lub stres może zostać wywołana na wiele lat później po danym wydarzeniu lub sytuacji. Olej z konopi indyjskich może u niektórych pacjentów przynieść ulgę dzięki właściwościom przeciwlękowym i przeciwzapalnym. Podawany doustnie spowalnia organizm, tworząc spokojniejsze, bardziej stabilne środowisko w okresach ekstremalnego stresu.

• Schizofrenia

W 2012 roku w Niemczech, grupa badaczy postanowiła odkryć wpływ oleju z konopi indyjskich na pacjentów ze schizofrenią w porównaniu z lekiem Amisulpride. Wyniki pokazały, że oba leki są skuteczne w leczeniu schizofrenii, ale profil cannabis okazuje się być znacznie korzystniejszy niż Amisulpryd.

• Ból chroniczny

Obecnie ogromna liczba ludzi cierpi z powodu przewlekłego bólu. Podobnie jak w przypadku raka, mogą istnieć leki, które mogą być pomocne, ale skutki uboczne leczenia uniemożliwiają pacjentom uzyskanie pełnych efektów leczenia.

Na ból chroniczny cierpią osoby z takimi stanami jak: migreny i inne nawracające bóle głowy, uraz pleców, bioder i szyi, neuroterapia, choroba Crohna, zaburzenia odżywiania powodujące wymioty, artretyzm, choroba pęcherzyka żółciowego, stwardnienie mięśniowe, wrzody żołądka.

• Depresja

Badania wykazały, że miliony ludzi na całym świecie cierpią na jakąś formę depresji. 35% badanych stwierdziło, że choroba miała wpływ na ich pracę i/lub szkołę.

Depresja to choroba, której nie można wyleczyć. Można ją kontrolować, ale znalezienie odpowiedniej formuły, która pomoże konkretnemu pacjentowi, jest trudne. Czasami zajmuje to miesiące a nawet lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.