nasiona marihuany sativa i indica

Medyczna marihuana i ból neuropatyczny

Medyczna marihuana i ból neuropatyczny, f2seeds, f2 seeds

Pacjenci na całym świecie stosują medyczną marihuanę w celu łagodzenia niezliczonej liczby schorzeń, na które cierpią – w tym z powodu bólu neuropatycznego.

Ból neuropatyczny jest przewlekłym bólem wynikającym z urazu układu nerwowego. Ból neuropatyczny często wydaje się nie mieć jednej oczywistej przyczyny; ale według Medicinenet.com, niektóre typowe przyczyny bólu neuropatycznego to:
alkoholizm
amputacja
problemy z plecami, nogami, biodrem
chemioterapia
cukrzyca
problemy z nerwami na twarzy
zakażenie HIV lub AIDS
stwardnienie rozsianego półpasiec
chirurgia kręgosłupa.

W 2007 roku naukowcy z University of California Center for Medicinal Cannabis Research zdecydowali udowodnić, że FDA, SAMHSA i NIDA są w błędzie i dowiedzieć się, czy cannabis rzeczywiście jest w stanie pomóc pacjentom z bólem neuropatycznym – o przeprowadzili kontrolowane badanie krzyżowe oceniające właściwości przeciwbólowe marihuany pod kątem bólu neuropatycznego.

Wyniki zostały udokumentowane a następnie opublikowane w Journal of Pain w kwietniu 2008 roku. Naukowcy przebadali 38 pacjentów z centralnym i obwodowym bólem neuropatycznym. Pacjentów poddano standardowej procedurze palenia wysokiej dawki (7%), niskiej dawki (3,5%) lub placebo. Ostatecznie badanie wykazało, że cannabis może być realną alternatywą dla pacjentów cierpiących na ból neuropatyczny, którzy nie reagują na inne leki lub po prostu ich nie tolerują. Naukowcy doszli do wniosku, że ich odkrycia „dają coraz więcej dowodów na to, że marihuana może być skutecznym lekarstwem w łagodzeniu bólu neuropatycznego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci o marihuanie, konopiach indyjskich, cannabis, ganji, trawce.