Leczenie zapalenia zatok

feminizowane nasiona konopi

Czy kannabinoidy są w stanie skutecznie leczyć zapalenie zatok?

Zapalenie zatok to bolesna choroba, która dotyka 24 – 31 milionów osób rocznie w samych Stanach Zjednoczonych. Jeśli kiedykolwiek czułeś, jakbyś miał przeziębienie, którego nie dało się niczym wyleczyć, zapraszamy do czytania.

Zdecydowanie zbyt często, lekarze przepisują antybiotyki w celu leczenia zakażeń bakteryjnych powodowanych stanami zapalnymi. Niektóre powszechnie stosowane metody leczenia obejmują leki doustne oraz steroidy zastosowania miejscowego – takie jak aerozole do nosa, a w poważniejszych przypadkach w celu oczyszczenia zatok wykonywane są zabiegi chirurgiczne.

W każdym razie kwestia czy przepisywane antybiotyki pomagają czy utrudniają organizmowi się zregenerować wciąż jest przedmiotem dyskusji. Zapominamy, że antybiotyki nie tylko zabijają złe mikroorganizmy, które zagrażają naszemu zdrowia, ale także zabijają pożyteczne mikroorganizmy. Niszczą one „dobre” bakterie i mogą być odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się niektórych chorób w dzisiejszym społeczeństwie.

• Cannabis

Cannabis stosowane jest w medycynie od wielu lat i na szczęście piętno związane z ich stosowanie powoli zanika. Wraz ze zwiększoną legalizacją medycznej marihuany na całym świecie, marihuana staje się coraz bardziej powszechna – a jak pokazują badania, kannabinoidy mogą być kluczem do zwalczenia bakterii odpowiedzialnych za zapalenia zatok.

Biorąc pod uwagę przeciwbakteryjne i przeciwzapalne właściwości wielu kannabinoidów, naukowcy odkryli, że są to naturalne i niezwykle skuteczne antybiotyki.

• Jakie są przyczyny zapalenia zatok?

Wpływając na miliony ludzi na całym świecie, zarówno wirusowe jak i bakteryjne, w większości przypadków zapalenie zatok ma charakter przewlekły jest powodowane infekcją. Stan ten występuje, gdy pojawia się zapalenie tkanek w zatokach a także uporczywe wydzielanie śluzu lub zastoinowe gromadzenie się go. Zdrowa, normalna zatoka jest zwykle wypełniona powietrzem; ale kiedy jest zablokowana, rozwijać mogą się bakterie i zarazki, które powodują infekcje. Zapalenie zatok wywołuje duży dyskomfort i może być nasilane przez alergie lub brak reakcji w odpowiednim czasie.

1. Ostre zapalenie zatok

Ostre zapalenie zatok powoduje zapalenie w jamach zatok, i zakłóca odprowadzanie śluzu powodując odkładanie się go w zatokach. Objawy zwykle trwają krócej niż cztery tygodnie, a w większości przypadków zaczyna się od zwykłego przeziębienia i wraz z czasem rozwija się w infekcję bakteryjną. W przypadku ostrego zapalenia zatok, dana osoba może mieć trudności z oddychaniem przez nos, może pojawić się obrzęk – zarówno w obszarze oczu jak i całej twarzy – oraz może doświadczać pulsującego bólu twarzy lub bólu głowy.

Objawy ostrego zapalenia zatok obejmują:
• utratę zapachu
• uczucie przytłoczenia
• świszczący oddech
• zwiększone ciśnienie twarzy
• ból twarzy
• zatokowy ból głowy
• katar.

2. Chroniczne zapalenie zatok

Podobnie do ostrego zapalenia zatok, chroniczne zapalenie zatok powoduje zapalenie jak i opuchnięcie jamy wokół dróg nosowych, a jego objawy mogą trwać nawet trzy miesiące lub dłużej, bez względu na podejmowane próby leczenia. Osoby cierpiące na przewlekłe zapalenie zatok mogą odczuwać obrzęk twarzy, ból oczu oraz głowy, a także problemy z oddychaniem. Może to być powodowane infekcją lub skrzywioną przegrodą nosową.

Objawy przewlekłego zapalenia zatok obejmują:
• gorączkę
• niedrożność nosa
• nieodprowadzanie się śluzu
• przekrwienie twarzy.

• W jaki sposób kannabinoidy mogą pomóc?

Nie musisz cierpieć na przewlekłe zapalenie, ale pamiętaj, że zwykłe zapalenie zatok może powodować, że będziesz na ten stan bardziej podatny. Badania pokazują, że kannabinoidy posiadają silne właściwości antybiotykowe, które mogą pomóc w zwalczaniu infekcji, zwłaszcza u osób, których ciała nie reagują na antybiotyki.

Przypuszczamy, że dopóki specjalny lek kannabinoidowy nie będzie dostępny, osoby cierpiące na ten stan mogą odnieść wiele korzyści ze stosowania naturalnej marihuany. Jak więc kannabinoidy mogą pomóc w zapaleniu zatok oraz w innych chorobach? Poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie doprowadziło naukowców do odkrycia nieznanego wcześniej układu fizjologicznego, głównego systemu każdego zdrowego człowieka i prawie każdego żyjącego ssaka: układu endokannabinoidowego.

Układ endokannabinoidowy składa się z endokannabinoidów oraz receptorów występujących w całym ciele: w mózgu, narządach, tkankach łącznych, gruczołach i komórkach odpornościowych. Celem tego układu jest utrzymanie homeostazy w naszym ciele – przez cały czas. Kannabinoidy pomagają promować homeostazę, zmniejszając uwalnianie aktywatorów w miejscu uszkodzonej tkanki, pomagając stabilizować komórki nerwowe i zapobiegając uwalnianiu substancji prozapalnych. Jeśli chcesz wykorzystać naturalną alternatywę w skutecznym leczeniu zapalenia zatok, możesz bezpiecznie stosować cannabis bez stresowania się szkodliwymi skutkami ubocznymi związanymi z wieloma lekami farmaceutycznymi.

1. Przekrwienie zatok

Nagromadzenie śluzu, ból gardła oraz cieknący nos mogą utrudniać oddychanie. I mimo iż wykazano, że cannabis nie jest środkiem wykrztuśnym, badania pokazują, że marihuana rozszerza oskrzela pomagając osobom cierpiącym na zapalenie zatok i sprawiając, że potencjalnie oddycha im się nieco łatwiej.

2. Bóle głowy

Wiele leków przeciwbólowych nie przynosi zauważalnej ulgi w bólach głowy, ale na szczęście nie dotyczy to marihuany. Nie jest tajemnicą, że marihuana jest niesamowitym środkiem przeciwbólowym, a osoby z najbardziej bolesnymi stanami takimi jak migreny bardzo często doświadczają pozytywnych wyników dzięki stosowaniu medycznej marihuany.

3. Ból zatok

Zapalenie zatok może powodować ból nosa, twarzy, gardła, uszu i głowy; cannabis pomaga złagodzić ból u tych, którzy dobrze na to reagują. Jest to środek przeciwbólowy, więc ma moc łagodzenia bólu nerwów, bólu głowy, bólu mięśni a nawet może przynieść ulgę w przypadku bólu opornego na leczenie.

Oprócz tego cannabis okazuje się także skuteczne w zmniejszaniu przewlekłych stanów zapalnych o ogranicza ból związany z chorobami zapalnymi.

• Wnioski

Jeśli cierpisz na zapalenie zatok, palenie marihuany nie jest najbardziej praktycznym sposobem leczenia ze względu na to, że proces oddychania już jest dla ciebie utrudniony. Bardziej odpowiednie w takim stanie jest zdecydowanie wybranie innych produktów z cannabis, takich jak produkty spożywcze lub ekstrakty. Z tychże powodów polecamy porozmawiać z lekarzem i skonsultować wybraną metodę, aby mieć pewność co do stosowanego leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.