Terpen, który może poprawić twoją pamięć

feminizowane nasiona konopi

Pinene: terpen, który może poprawić twoją pamięć.

Pinene jest bicyklicznym monoterpenem, szeroko spotykanym w żywicy wielu gatunków roślin, od drzew iglastych (drzewa sosnowe) po rośliny niekontrolowe, takie jak pianek, rozmaryn, szałwia, heterotheca lub marihuana. W naturze znajdują się dwa izomary zwane alfa-pinen oraz beta-binen, które można znaleźć w substancjach takich jak żywica sosny, terpentyna lub kampen, a także są używane przez wiele owadów do komunikacji. Pinen jest również wspólnym terpenem w dużej liczbie odmian konopi indyjskich, i jest bardzo doceniony przez wielu użytkowników za korzystne właściwości.

Rzeczywiście, wiele odmian konopi indyjskich zawiera znaczne ilości pinenu w swoich włoskach, i jak się okazuje ten terpen ma liczne właściwości terapeutyczne. Ponadto pinen jest również szeroko stosowany w branży (selektywne katalityczne utlenianie pinenu wytwarza związki stosowane do produkcji kosmetyków i fragmentów), podczas gdy izomer beta służy do syntezy mircenu, jednego z najpopularniejszych terpenów.

Synteza Pinenu

Jeśli weźmiemy pod uwagę ogromną liczbę gatunków roślin zawierających pinen, możemy stwierdzić, że jest to niewątpliwie jeden z najliczniejszych terpenów w naturze. Zarówno alfa (bardziej obfite), jak i izomery beta są wytwarzane z pirofosforanu geranylu poprzez cyklizację linaloolu, kolejnego terpenu zwykle występującego w marihuanie. Ponadto naukowcy z JBEI (wspólny Instytut Bioenergy) niedawno zsyntetyzowali pinen z bakterii.

Jak to się dzieje z limonenem, uważa się, że pinen bardzo pomaga roślinom zwalczać ataki owadów. Rzeczywiście, intensywny zapach pinenu (szczególnie alfa-pinen) wydaje się być bardzo skutecznym środkiem odstraszającym owady. Jak już skomentowaliśmy, beta-pinen jest często używany do wyprodukowania kolejnego dużego terpenu, mircenu, który z kolei jest prekursorem związku zwanego hashisenem.

Zapach i smak pinenu

Właściwości organoleptyczne pinenu zależą głównie od wybranego izomeru. Zapach i smak alfa-pinenu przypomina żywicę sosnową i rozmaryn, podczas gdy zapach izomeru beta przypomina koperku, pietruszki, bazylii i chmielu.

Właściwości i skutki pinenu

Będąc jednym z najliczniejszych terpenów, obecnych w żywicy, łodygach i liści wielu roślin, nie jest to dziwne, że jest to również jeden z najczęściej badanych związków przez społeczność naukową. Zarówno w branży perfum jak i w branży farmaceutycznej ludzie od wieków korzystali z wielu korzyści pinenu. Oprócz tego badano go także jako biopaliwo dla silników zapłonowych Spark.

Właściwości lecznicze alfa-pinenu były już stosowane w starożytnej medycynie chińskiej, szczególnie w leczeniu raka (chińskie badanie przeprowadzone w punktach 2015 w tym samym kierunku). Rzeczywiście, testy laboratoryjne wykazały 40% zmniejszenie czerniaka na myszy, gdy są narażone na środowisko bogate w pinen. Ponadto jego właściwości jako rozszerzającego oskrzela i wykrztuśanie są dobrze znane, a jego rozszerzające działanie może być przydatne u pacjentów z astmą lub innymi chorobami oddechowymi.

Alfa-pinen ma również przeciwzapalne (przez prostaglandynę lub PGE1) i antyseptyczne właściwości i uważany jest za antybiotyk o szerokim spektrum. Mamy badania, które wykazują jego skuteczność leczenia wirusowego zapalenia oskrzeli, jest użytecznym narzędziem przeciwko zakaźnym wirusom. Odgrywa również główną rolę w tak zwanym efekcie otoczenia, zmniejszając niekorzystne skutki THC, takie jak lęk, paranoja lub utrata pamięci krótkoterminowej. Wykazano, że szczep o wysokiej zawartości THC i niskiej zawartości pinenu może uszkadzać pamięć bardziej niż odmiana o wysokiej zawartości pinenu. Ten rodzaj powiązania można również obserwować w szczepach o wysokiej zawartości CBD: efekty THC są modulowane i zmniejszone.

Fakt ten tłumaczy zdolność pinenu do penetrowania bariery hemato-wicefalicznej, w której działa jako inhibitor acetylocholynesterazy: powoduje to dodatkową ochronę informacji przekazujących informacje, dzięki czemu można się bardziej przejmować, z lepszą pamięcią i rozmiarem uwagi.

Odmiany marihuany bogate w pinen

Ponieważ jest to jeden z najczęściej znalezionych terpenów w marihuanie, istnieje duża liczba szczepów marihuany o znacznej ilości tego użytecznego i interesującego terpenu:
• Jack Herer
• genetyka OG Kush
• Romulan
• Bubba Kush
• Island Sweet Skunk
• Trainwreck
• Strawberry Cough
• Blue Dream
• Chem D.

Jak widać, istnieje wiele odmian o wysokiej zawartości pinenu, który jest nie tylko jednym z najliczniejszych związków w naturze, ale także w marihuanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.