Sadzonki i szczepki marihuany

feminizowane nasiona konopi

Szczepki to najlepszy sposób dla domowych hodowców na utrzymanie ulubionej genetyki i kontynuowanie uprawy określonej odmiany. Sadzonki sprawdzą się także w przypadku, gdy planujesz uprawę dużej ilości roślin. Hormony znajdujące się w korzeniach odgrywają kluczową rolę w tym procesie, wiesz dlaczego?

Szczepki to dobry wybór dla wszystkich rodzajów hodowców, od nowicjuszy po ekspertów uprawiających cannabis od dekad. Postawienie na sadzonki to win-win z wielu powodów. Aby odnieść sukces w tej metodzie, musisz odważyć się na pewnego rodzaju eksperymenty, aby odkryć unikalną formułę, która sprawdzi się najlepiej w twoim unikalnym przypadku. Nie ma jednego, najlepszego i uniwersalnego sposobu na pobranie i zasadzenie sadzonek. W każdym razie, bez względu na to, z której metody ostatecznie skorzystasz, hormony ukorzeniające to biologiczne paliwo sadzonek.

Oczywiście, możesz ciąć łodygi pod kątem 45 stopni za pomocą nożyczek, żyletek czy precyzyjnie przycinać je skalpelem – ale bez dawki hormonów, istnieją ogromne szanse, że cała twoja praca pójdzie na marne.

Zatem, jaki jest najlepszy sposób na ukorzenienie szczepek?

Okej, wybrałeś czyste narzędzia, zainwestowałeś w propagator, a może masz nawet trochę doświadczenia w przycinaniu, aczkolwiek rezultaty cię nie zadowalają. Istnieją trzy produkty nadające się do ukorzeniania szczepek; hormon korzeniowy dostępny jest na rynku w postaci żelu, cieczy oraz proszku. Najlepiej wybrać ten, który zadedykowany będzie specjalnie dla roślin cannabis, ponieważ niektóre produkty dedykowane ogólnie ogrodom mogą się sprawdzić a inne niekoniecznie. Więc po co ryzykować?

Nie zaleca się stosowania domowych produktów i generalnie uważane jest to za podejście mocno amatorskie. Wysokiej jakości hormony służące do ukorzeniania szczepek są tanie i kosztują mniej niż 100 złotych. Jeśli bardzo chcesz odnieść sukces, musisz odpowiednio dopasować narzędzia do właściwych technik. Jak to zrobić? Ćwicz, ćwicz, i jeszcze raz ćwicz – dopóki nie osiągniesz doskonałości. Najlepszy sposób na ukorzenianie szczepek to ten, który działa w twoim ogrodzie.

Co to dokładnie są te hormony ukorzeniające?

Generalnie, istnieje pięć zatwierdzonych hormonów roślinnych: auksyny, kwas abcysynowy, cytokininy, etylen i gibereliny. Jeśli chodzi o ukorzenianie sadzonek marihuany, wszystko rozchodzi się o stosunek auksyny do cytokininy. W zwykłym nazewnictwie można powiedzieć, że auksyny to takie soki korzeniowe. Dwoma najważniejszymi auksynami są kwas indolo-3-octowy (IAA) oraz kwas indolo-3-masłowy (IBA).

Jak korzystać z tych hormonów?

Zazwyczaj produkty te są oparte na IBA albo na syntetycznej auksynie, takiej jak NAA (kwas 1-naftalenooctowy). Istnieje wiele naprawdę skutecznych produktów służących do ukorzeniania marihuany, i kupić je można zarówno online jak i w sklepie ogrodniczym. Omówmy trzy najczęściej stosowane przez hodowców marihuany formy produktów.

1. Proszek.

Proszek preferowany jest przede wszystkim wśród komercyjnych hodowców oraz osób planujących duże uprawy. Proszek posiada zdecydowanie najdłuższą trwałość; a dodatkowo, nie potrzeba go wiele. Po dokonaniu cięcia, przyciętą końcówkę musisz pokryć proszkiem. Większość hodowców wypełnia proszkiem kapsel lub małą filiżankę i wkłada do niej następnie odciętą końcówkę.

2. Płyn.

Płyn jest dość wszechstronny. Niektórzy hodowcy lubią rozcieńczać go w wodzie o pH 6,0 a następnie zanurzać w cieczy wykorzystywane do uprawy medium, pobudzając tym samym rozwój strefy korzeniowej.
Oprócz tego, można też zanurzać w cieczy korzenie, na około 5 sekund, a następnie umieszczać je w wybranym przez nas podłożu.

3. Żel.

Żel jest prawdopodobnie najpopularniejszą formą hormonów stosowanych obecnie przez hodowców. Sposób stosowania żelu jest bardzo podobny do stosowania dwóch poprzednich metod. Zanurzamy w nim przyciętą końcówkę rośliny, tak aby pokryć całą uciętą podstawę i kawałek dolnej łodygi. Żel jest łatwy w użyciu i bardzo skuteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.