Cykl Życia Automatycznej Rośliny Marihuany

feminizowane nasiona konopi

Uprawa marihuany nie jest dziecinnie prosta. Odniesiesz sukces dopiero po opanowaniu podstaw, a jeszcze ważniejsze jest zapoznanie się z cyklem życia rośliny.

Rozpoczęcie przygody z uprawą konopi indyjskich, zwłaszcza odmian automatycznie kwitnących, wymaga wszechstronnego zrozumienia cyklu życiowego rośliny. Nasz dzisiejszy artykuł szczegółowo opisuje etapy wzrostu, od kiełkowania nasion do końcowych zbiorów, dostarczając hodowcom planu działania przez różnorodne fazy uprawy!

Uprawa marihuany to sztuka wymagająca cierpliwości. Tylko hodowcy, którzy rozumieją naukę i cykl życia rośliny, odniosą sukces. Reszta albo poniosła porażkę, albo po prostu się poddała. Nierzadko zdarza się, że początkujący ponoszą porażkę. A ponieważ praktyka czyni człowieka doskonałym, trzymaj się tego, aż w końcu zbierzesz duże plony. Ale najpierw musisz zrozumieć, jak roślina rośnie. Pomoże Ci to nie tylko zaoszczędzić czas, ale także będziesz w stanie podnieść się, nawet jeśli napotkasz niepowodzenia. Przyjrzyjmy się zatem cyklowi życia odmian automatycznie kwitnących, aby było to dla Ciebie trochę łatwiejsze.

1. Kiełkowanie

Pierwszy etap cyklu rośliny rozpoczyna się od kiełkowania. Teraz, gdy już złapałeś swoje ulubione nasiona, czas je zasadzić. Ludzie używają różnych sposobów kiełkowania nasion, ale ważne jest, aby trzymać się metody, która jest dla Ciebie skuteczna. Idealnie byłoby, gdyby nasiona moczyły się w szklance wody przez co najmniej 24 godziny. Niektórzy hodowcy używają pilnika do paznokci, aby delikatnie zarysować nasiona przed ich namoczeniem.

Dzięki temu nasiona nasiąkną większą ilością wody, ale nie powinieneś tego próbować, jeśli jesteś początkujący. Nasiona można następnie przenieść na wilgotny ręcznik papierowy i przechowywać w plastikowej torbie zamykanej na zamek błyskawiczny. W ciągu 1-2 dni pojawia się korzeń palowy i nasiona są gotowe do sadzenia. Pamiętaj, że wielu hodowców po prostu wbija nasiona w ziemię i jeśli wolisz, możesz podążać tą samą drogą. W większości przypadków zalecamy jednak trzymanie się metody z ręcznikiem papierowym. Ta metoda pozwala na większą kontrolę, czego zawsze szukamy jako kultywujący. Upewnij się, że ręcznik papierowy, którego używasz, jest całkowicie bezzapachowy, niebielony i nie zawiera żadnego barwnika – wszystkie trzy mogą powodować problemy z kiełkowaniem, a nawet mogą zabić nasiona.

Stosując metodę mokrego ręcznika papierowego, pamiętaj o codziennym sprawdzaniu nasion, aby zobaczyć, czy nastąpił jakiś postęp. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest pozostawienie kiełkujących nasion na kilka dni bez sadzenia, ponieważ jest to prawdziwy przepis na katastrofę. W zależności od stanu nasion i odmiany, pojawienie się korzenia palowego może zająć od 2 do 10 dni, ale w przypadku większości nasion nie powinno to zająć więcej niż 3 lub 4 dni, szczególnie jeśli je namoczyłeś zaczynać się. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać pH wody i korygować je do zakresu od 5,5 do 6,5, aby uzyskać największą szansę na pomyślne kiełkowanie. EC lub TDS powinny być niskie. Idealna temperatura do kiełkowania wynosi około 80°F, ale gdziekolwiek w zakresie 70°F – 90°F (21°C – 32°C) będzie dobrze działać.

2. Etap sadzonek

Na tym etapie nasiona można przenieść do gleby. Może minąć kolejny dzień lub dwa, zanim nasiona wyjdą z gleby i rozbiją łuskę. Bądź cierpliwy i przestań bawić się roślinami. Możesz ulec pokusie, aby pomóc sadzonce, ponieważ wygląda na tak delikatną, ale poradzi sobie bez ciebie. Pamiętaj też o regulacji pH, bo to bardzo ważne.

Najważniejszym etapem jest faza sadzonek. Jeśli na tym etapie nastąpi nieszczęście, roślina będzie potrzebowała dużo czasu, aby się zregenerować, dlatego należy zachować szczególną ostrożność. Jeśli uprawiasz w pomieszczeniu, zawieś światła co najmniej 17-20 cali nad sadzonką (jeśli używasz oświetlenia HID, jest to mniej ważne w przypadku paneli LED i CFL, ponieważ wytwarzają one znacznie mniej ciepła). W miarę wzrostu rośliny zmniejszaj odległość. Świetlówki kompaktowe, diody LED, MH i HID wystarczą, o ile sadzonki będą wygodne.

3. Tydzień 1-3

Sadzonki zaczynają się od tylko dwóch prawdziwych liści. Po kilku dniach pojawi się trzeci liść. Jeśli rosną w glebie, rośliny nie potrzebują żadnych składników odżywczych już w pierwszym tygodniu. W przypadku upraw hydroponicznych zmniejsz ilość składników odżywczych o połowę, aby sadzonki mogły się do nich dostosować. Możesz szybciej zabić rośliny poprzez ich nadmierne podlewanie. To nie mit; to jest fakt. Więc spokojnie podlewaj. I upewnij się, że dostarczasz wystarczającą ilość wody, aby utrzymać wilgotność gleby. Wilgotne, nie ociekające wilgocią ani suchością. W miarę postępu procesu fotosyntezy pojawiają się nowe zestawy liści. W drugim tygodniu siewki stają się nieco silniejsze. Teraz możesz wprowadzić składniki odżywcze, chyba że używasz gotowej organicznej gleby doniczkowej. Jeśli sadzonki staną się chude, należy zmniejszyć odległość między światłami a sadzonkami.

W trzecim tygodniu na sadzonkach pojawia się więcej liści. Niektóre rośliny automatycznie kwitnące mogą na tym etapie pokazywać swoją płeć, ale jeśli zasadziłeś tylko nasiona feminizowane, nie musisz się w ogóle o to martwić. Jeśli jednak używasz zwykłych nasion, ważne jest rozróżnienie między roślinami męskimi i żeńskimi. Podczas gdy rośliny żeńskie pokazują słupki, samce wytwarzają małe woreczki pyłkowe. Dobrym pomysłem jest usunięcie samców, ponieważ preferowane są pąki sensimilla. Składniki odżywcze można teraz stosować w normalnej ilości, ale należy zachować ostrożność i sprawdzać rośliny pod kątem spalenia składników odżywczych. Sadzonki trochę ucierpią przy niskich dawkach nawozów lub składników odżywczych, ale nie regenerują się szybko po przedawkowaniu lub oparzeniu składnikami odżywczymi.

4. Tydzień 4-6

Jest to faza, która określa wielkość wzrostu roślin. Aby zwiększyć plony, możesz użyć kilku technik treningowych, w tym LST, Topping i FIMing. Wielu hodowców popełnia błąd, wprowadzając nawozy do kwitnienia, gdy tylko roślina wypuści kilka słupków, ale nie w ten sposób się to robi. Należy pamiętać, że niektóre rośliny mogą nadal znajdować się w fazie wegetatywnej i składniki odżywcze muszą być dostarczane w pełnej mocy, zgodnie z zaleceniami dotyczącymi harmonogramu karmienia automatycznie kwitnącego. Zależy to również od rodzaju używanego nawozu. Na przykład, jeśli uprawiasz organicznie, używaj organicznych odżywek zgodnie z instrukcjami producenta, ale upewnij się, że zawierają one więcej azotu. Jeśli używasz marki składającej się z dwóch części nawozów Growth i Bloom, w tygodniu 4 używaj tylko części „Grow”. Większość marek nawozów zapewnia numerację N-P-K, aby Ci to ułatwić.

Tydzień 5 rozpoczyna się od wypuszczenia przez rośliny bujnych liści z kilkoma pąkami pojawiającymi się powoli. Kontynuuj stosowanie składników odżywczych „Grow” nawet na tym etapie, aby rośliny nie przestały rosnąć pionowo. Jest to etap, w którym następuje eksplozja wzrostu i trzeba ją wspomagać azotem. Użycie większej ilości fosforu lub potasu w tym momencie zmusi roślinę do skupienia się bardziej na pąkach, a nie na wzroście. Wielu hodowców stosuje odżywki do kwitnienia już w 5. tygodniu, ponieważ są zadowoleni ze wzrostu roślin. Niektóre rośliny, takie jak Green Crack i Gorilla Glue, mają tendencję do bardzo dużego wzrostu, więc możesz ulec pokusie użycia odżywek do kwitnienia. Jednakże plony mogą znacznie się zmniejszyć, jeśli roślinie nie pozwoli się osiągnąć pełnego potencjału.

Po wejściu w 6. tydzień pojawienie się pąków staje się jeszcze bardziej widoczne. Trochę defoliacji teraz nie zaszkodzi. Defoliacja to proces usuwania dodatkowych liści, aby zapewnić więcej światła dolnym partiom rośliny. Nie przesadzaj jednak, ponieważ roślina pobiera składniki odżywcze z liści. Kontynuuj podawanie składników odżywczych przeznaczonych na fazę wegetatywną, gdy roślina wystrzeli pionowo.

5. Tydzień 7-9

Roślina jest przygotowana na fazę kwitnienia, a składniki odżywcze na kwitnienie mogą być wykorzystane w pełnej dawce. Pąki zaczną puchnąć, a niepowtarzalny aromat słodkiej marihuany wypełni Twój namiot. Słupki będą powoli zmieniać kolor z białego na jasnobrązowy lub czerwony, w zależności od odmiany.

Dobrym pomysłem jest również użycie składników odżywczych w celu pobudzenia pąków i poprawy ich jakości. Organiczni hodowcy gleby mogą używać suszonych i sproszkowanych skórek bananów, aby wprowadzić do gleby więcej potasu. Pionowy wzrost zatrzymuje się gdzieś w 7. tygodniu, ale roślina robi wszystko, co w jej mocy, aby zwiększyć rozmiar pąków.
Po wejściu w 8. tydzień liście zaczynają nieco żółknąć, ale nie ma się czym niepokoić. Jest to po prostu naturalny sposób, w jaki roślina sygnalizuje, że zbliża się koniec swojego cyklu. Kontynuuj stosowanie odżywek na kwitnienie nawet w 9. tygodniu. Nie zapomnij o mikroelementach, które są dodawane od 2. tygodnia. Jeśli na dolnych partiach roślin widoczne są małe pąki, ponownie usuń liście.

6. Tydzień 10-11

Roślina jest już prawie u kresu swojego cyklu życiowego. Przestań używać składników odżywczych i używaj zwykłej wody, aby usunąć wszelkie pozostałości substancji chemicznych. Praktyka ta nazywana jest płukaniem i jest bardzo ważna w przypadku stosowania nieorganicznych składników odżywczych. Płukanie gwarantuje również, że pąki nie będą miały smaku ani zapachu chemikaliów i znacznie poprawią jakość dymu.

W 11. tygodniu wszystkie liście zaczynają żółknąć. Większość słupków zmienia kolor na bursztynowy, co oznacza, że zbliża się czas zbiorów. Trzeba przyznać, że wiele firm nasiennych podaje, że roślina zakończy swój cykl w ciągu 8-9 tygodni. I tak, są w stanie skończyć cykl życia w ciągu 9 tygodni, jeśli rosną w dobrym środowisku. Jednak rośliny mogą potrzebować nieco więcej czasu, w zależności od warunków wzrostu, jakie im zapewnisz.

7. Zbiory

Możesz teraz zbierać rośliny pojedynczo. Używaj ostrych, wysterylizowanych nożyczek, aby zapobiec zakażeniu pąków. Nie zapomnij użyć rękawiczek, zwłaszcza jeśli zbierasz pąki odmian takich jak Gorilla Glue, ponieważ są one znane z tego, że wszędzie wydzielają się żywica. Jeśli chodzi o zbiory, masz kilka możliwości, a wszystko tak naprawdę zależy od wielkości roślin i panujących warunków środowiskowych. Jeśli uprawiasz rośliny o wysokości mniejszej niż około 1 metr i żyjesz w umiarkowanych warunkach, prawdopodobnie możesz obciąć roślinę u podstawy głównego pędu i po prostu zawiesić całą roślinę. Z drugiej strony, jeśli wyhodowałeś ogromne zwierzęta i żyjesz w gorących i wilgotnych warunkach, prawdopodobnie będziesz chciał rozbić roślinę na gałęzie i powiesić je wszystkie oddzielnie do wyschnięcia.

8. Suszenie, przycinanie i konserwacja

To ostatni etap, w którym pąki są suszone, przycinane, a następnie przechowywane w słoikach. Pierwszą decyzją, którą musisz podjąć, jest to, czy chcesz przyciąć marihuanę na mokro, czy na sucho. W prawie wszystkich okolicznościach sugerujemy przycinanie na sucho, przycinanie na mokro sugerujemy tylko wtedy, gdy temperatura i wilgotność otoczenia są wysokie i nie ma możliwości kontrolowania środowiska suszenia. Istnieje wiele sposobów kontrolowania temperatury i wilgotności, od klimatyzatorów i osuszaczy (lub nawilżaczy w zależności od warunków), po grzejniki, a nawet zwykłe wentylatory oscylacyjne. Chcesz, aby suszenie przebiegało nie za szybko i nie za wolno.

Idealny moment zależy w pewnym stopniu od odmiany i zależy również od gęstości pąków, ale optymalny jest okres od 7 do 14 dni. Aby to osiągnąć, temperatura powinna wynosić 60-70°F (czyli 15-22°C) przy wilgotności względnej 55-65%. Jeśli po 2–3 dniach suszenia nie zauważysz dużej zmiany w poziomie wilgoci w pąkach, musisz ponownie ocenić konfigurację, ponieważ pąki będą bardzo narażone na ryzyko wystąpienia problemów z pleśnią. Kiedy już wszystkie będą ładne i suche, czas na przycięcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.