Ochrona Uprawy Marihuany Przed Żywiołami

feminizowane nasiona konopi

Uprawa marihuany na zewnątrz ma wiele zalet – naturalne oświetlenie jest tańsze i wydajniejsze, szkodniki są utrzymywane w ryzach dzięki pożytecznym roślinom oraz drapieżnikom, a system korzeniowy w ziemi pozwala na większą ekspansję, a tym samym większe rośliny. Ale są też pewne poważne problemy związane z uprawą na świeżym powietrzu. W szczególności, gdy pogoda się pogarsza, nie zawsze można przenieść je do środka w celu ochrony.

Biorąc pod uwagę szaloną pogodę, której doświadczamy ostatnio w całym kraju, postanowiliśmy podzielić się kilkoma sztuczkami, których nasi czytelnicy mogą użyć, aby chronić swoje rośliny konopi przed czasami surową ręką Matki Natury. Niezależnie od tego, czy jest to spontaniczne gradobicie, czy zaskakująco krótki sezon, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić marihuanę przed czynnikami zewnętrznymi.

Jak chronić rośliny konopi przed upałem?

Rośliny konopi wykazują oznaki stresu cieplnego, składając liście w kształt przypominający taco, aby zaoszczędzić wodę. Jeśli zostanie to wyłapane wystarczająco wcześnie, zwykle można naprawić sytuację, aby uratować roślinę (chociaż niektóre liście mogą opaść lub zaistnieje konieczność ich przycięcia).

Gdy rośliny po raz pierwszy wykażą oznaki stresu cieplnego, należy je natychmiast podlać. Woda nie tylko zapewnia im coś do picia, gdy robi się gorąco, ale także pomaga utrzymać chłód liści i korzeni roślin. Dopóki nie są one zbytnio podlewane (co zmniejsza ilość tlenu otrzymywanego przez korzenie), twoje rośliny będą zadowolone ze zdrowej dawki H2O, najlepiej rano, aby woda mogła odparować w ciągu dnia, aby zapewnić im chłód.

Ściółka pomaga również zatrzymać wilgoć w korzeniach i pomaga odbijać gorące promienie UV przed penetracją ciemnej gleby. Świetnymi opcjami są ścinki trawy i słoma (nie siano – zawierające nasiona); należy jednak zachować ostrożność podczas używania ściółek na bazie kory, ponieważ mogą one zmieniać pH gleby podczas rozkładu.

Kolejną wskazówką jest trzymanie roślin konopi w zacienionych miejscach w najgorętszych porach dnia. Użyj siatki zacieniającej dla roślin w ziemi lub po prostu przenieś je w zacienione miejsce, jeśli rosną w doniczkach.

Rośliny doniczkowe potrzebują dodatkowej ochrony korzeni, ponieważ pojemnik, w którym żyją, może przewodzić i gromadzić ciepło. Utrzymuj donicę z dala od bezpośredniego nasłonecznienia, umieszczając ją w innej większej doniczce, aby zapewnić barierę między doniczką a słońcem i trzymać je z dala od powierzchni betonu lub płytek. Jeśli nie jest to możliwe (lub aby dodać dodatkową barierę dla ciepła), umieść donicę na wierzchu tacy wypełnionej kamykami i wodą. Doniczka usiądzie na kamykach, podczas gdy słońce powoli odparuje, a woda ochłodzi roślinę.

Ochrona roślin konopi przed gradem i mrozem

Nagła burza lub niespodziewany mróz może spowodować poważne uszkodzenia roślin konopi. Choć odporne na drobny stres, silny mróz lub gradobicie mogą być prawie niemożliwe do uratowania (co jest szczególnie tragiczne, gdy pąki są już wytworzone). Aby chronić rośliny konopi przed mrozem lub gradobiciem, natychmiast przykryj je dowolnym przedmiotem gospodarstwa domowego, który będzie wystarczająco duży. Wiadra lub duże kosze na śmieci dobrze sprawdzają się w przypadku roślin konopi, podobnie jak kartony o różnych rozmiarach.

Pamiętaj, aby dociążyć je cegłami lub innymi ciężkimi przedmiotami, w razie potrzeby przymocowując je do gleby. W przypadku bardzo dużych obszarów uprawy, wrzuć w ziemię kołki wyższe niż rośliny. Przykryj dużą plandeką i zabezpiecz liną przed burzą lub silnym mrozem. Intensywne opady deszczu mogą również wypłukać znaczną część gleby, dlatego zalecamy budowanie dodatkowej ilości wokół podstawy rośliny, aby zapobiec ekspozycji korzeni. Zawsze pamiętaj, aby usunąć wszelkie struktury lub przedmioty umieszczone na twoich roślinach, gdy tylko minie niebezpieczeństwo. Nie chcesz zostawiać ich zbyt długo w ciemności, ponieważ może to zatrzymać fotoperiod, powodując stres i potencjalnie hermafrodytyczne rośliny.

Nie możesz kontrolować pogody, ale możesz kontrolować sposób, w jaki reagują na nią rośliny. Chroń swoje rośliny konopi przed żywiołami, zanim kolejna burza, fala upałów lub mróz uderzy w Twój obszar. W ten sposób Twój ogród będzie rósł w siłę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.