Mężczyźni otrzymują więcej korzyści

feminizowane nasiona konopi

Nowe badanie: Mężczyźni otrzymują więcej korzyści odnośnie leczenia bólu za pomocą marihuany niż kobiety.

Nowy raport opublikowany przez naukowców z Columbia University wykazał, że mężczyźni cierpiący na stany bólowe otrzymywać mogą większą ulgę po paleniu marihuany niż kobiety. Badanie zostało wydane w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence.

W badaniu przyjrzano się, w jaki sposób różne grupy mężczyzn i kobiet reagowały na ból po zapaleniu marihuany. Na początku wszyscy uczestnicy badania otrzymywali albo aktywną marihuanę albo formę placebo do palenia. Po paleniu wkładano ręce do super zimnej wody i zostawiano je na tak długo, jak tylko mogli to wytrzymać. Po teście, osoby badane odpowiadały na kwestionariusz dotyczący ich doświadczenia oraz odczuwanego bólu.

Po zakończeniu testów, naukowcy przeanalizowali wyniki a także kwestionariusze badanych. Oto, co znaleziono:

• po paleniu marihuany mężczyźni zwykle zgłaszali znaczny spadek wrażliwości na ból i znaczy wzrost tolerancji doświadczanego bólu
• badane kobiety nie zgłaszały znaczącego zmniejszenia wrażliwości na ból, ale doświadczały niewielkiego wzrostu tolerancji na ból zaraz po skończeniu palenia.

Nie zanotowano rzeczywistych różnic między mężczyznami i kobietami, jeśli chodzi o odurzenie jakie odczuwano po paleniu. Cały projekt badawczy miał na celu poznanie, w jaki sposób można wykorzystać cannabis w leczeniu bólu. Podczas gdy badania wskazują na kilka interesujących nowych zmiennych, naukowcy stwierdzili, że wciąż potrzeba więcej danych.

„Odkrycia te pojawiły się akurat w czasie, gdy coraz więcej osób, w tym kobiety, stosuje cannabis w celu złagodzenia doświadczanego bólu” – mówi Ziva Cooper, profesor neurobiologii klinicznej w Columbia University. Cooper była także naukowcem prowadzącym ten projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.