Postawa dotycząca stosowania marihuany wśród dorosłych ulega zmianie

feminizowane nasiona konopi

medyczna-marihuana-wywiad-na-temat-medycznej-marihuany-wywiad-cbd-thc

Coraz więcej amerykańskich dorosłych stosuje marihuanę, a postawa dotycząca narkotyku ulega zmianie – mniej osób uważa ją za szkodliwą, według nowego badania opublikowanego w The Lancet Psychiatry.

Choć badanie nie pomoże odpowiedzieć na pytanie, dlaczego coraz więcej Amerykanów stosuje marihuanę, naukowcy twierdzą, że otrzymane dane spójne są z innym, podobnym badaniem. Tendencja przychodzi wraz ze zwiększającej się liczbą państw, która zmienia prawo dotyczące medycznej marihuany, a także w mniejszym stopniu rekreacyjnej marihuany, co może odgrywać rolę w publicznej percepcji leku.

„Zrozumienie schematu stosowania marihuany i uzależnienia, oraz tego w jaki sposób zmienia się to w czasie, ma istotne znaczenie dla decydentów, którzy nadal rozważają, czy i w jaki sposób zmodyfikować przepisy dotyczące marihuany oraz dla praktyków opieki zdrowotnej, którzy dbają o pacjentów stosujących marihuanę,” powiedział autor badania, doktor M. Wilson Compton z National Institute on Drug Abuse, części National Institutes of Health.

Na potrzeby badania, Compton i jego zespół przeanalizowali dane 596.500 osób dorosłych w wieku 18+, którzy wzięli udział w dorocznym, narodowo – reprezentacyjnym badaniu rządowym od 2002 do 2014 roku.

Uczestnikom zadawano pytania dotyczące tego, czy i jak często stosowali marihuanę, kiedy pierwszy raz ją użyli, i czy dotknęło ich kiedykolwiek zaburzenie związane z marihuaną. Badani zostali również zapytani o ich poglądy na temat narkotyków i państwowej legalizacji marihuany w celach medycznych.

Wyniki wykazały, że stosowanie marihuany wzrosło wśród osób dorosłych z 10.4% w roku 2002 do 13.3% w 2014 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.