nasiona marihuany thc, konopi, cannabis, feminizowane, automatic, plon xxl

Postawa dotycząca stosowania marihuany wśród dorosłych ulega zmianie

Postawa dotycząca stosowania marihuany wśród dorosłych ulega zmianie, f2seeds, f2 seeds

Coraz więcej amerykańskich dorosłych stosuje marihuanę, a postawa dotycząca narkotyku ulega zmianie – mniej osób uważa ją za szkodliwą, według nowego badania opublikowanego w The Lancet Psychiatry.

Choć badanie nie pomoże odpowiedzieć na pytanie, dlaczego coraz więcej Amerykanów stosuje marihuanę, naukowcy twierdzą, że otrzymane dane spójne są z innym, podobnym badaniem. Tendencja przychodzi wraz ze zwiększającej się liczbą państw, która zmienia prawo dotyczące medycznej marihuany, a także w mniejszym stopniu rekreacyjnej marihuany, co może odgrywać rolę w publicznej percepcji leku.

„Zrozumienie schematu stosowania marihuany i uzależnienia, oraz tego w jaki sposób zmienia się to w czasie, ma istotne znaczenie dla decydentów, którzy nadal rozważają, czy i w jaki sposób zmodyfikować przepisy dotyczące marihuany oraz dla praktyków opieki zdrowotnej, którzy dbają o pacjentów stosujących marihuanę,” powiedział autor badania, doktor M. Wilson Compton z National Institute on Drug Abuse, części National Institutes of Health.

Na potrzeby badania, Compton i jego zespół przeanalizowali dane 596.500 osób dorosłych w wieku 18+, którzy wzięli udział w dorocznym, narodowo – reprezentacyjnym badaniu rządowym od 2002 do 2014 roku.

Uczestnikom zadawano pytania dotyczące tego, czy i jak często stosowali marihuanę, kiedy pierwszy raz ją użyli, i czy dotknęło ich kiedykolwiek zaburzenie związane z marihuaną. Badani zostali również zapytani o ich poglądy na temat narkotyków i państwowej legalizacji marihuany w celach medycznych.

Wyniki wykazały, że stosowanie marihuany wzrosło wśród osób dorosłych z 10.4% w roku 2002 do 13.3% w 2014 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci o marihuanie, konopiach indyjskich, cannabis, ganji, trawce.