Korzyści Stosowania Medycznej Marihuany Przez Dzieci

feminizowane nasiona konopi

Pomysł stosowania konopi indyjskich jako leku dla dzieci jest nadal niekonwencjonalną opcją zarówno dla rodziców, jak i lekarzy. Dla wielu konopie indyjskie są postrzegane jako narzędzie rekreacyjne i nic więcej. Jednakże, jak dowiedzieliśmy się w ciągu ostatnich kilku lat, konopie indyjskie są przydatne w leczeniu wielu wyniszczających lub zagrażających życiu schorzeń, w tym epilepsji dziecięcej, raka, autyzmu i zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADD/ADHD).

Dlaczego marihuana może się potencjalnie sprawdzić jako lek dla dzieci?

Konopie indyjskie mają jedną doskonałą zaletę, której nie ma w przypadku większości leków farmaceutycznych, a mianowicie to, że nie można ich przedawkować. Nawet Tylenol i ibuprofen mają przypadki śmiertelnego przedawkowania, podczas gdy nie ma przypadku śmierci spowodowanej przedawkowaniem samych konopi indyjskich. Oznacza to, że konopie indyjskie mają doskonały profil bezpieczeństwa.

Jednym z powodów, dla których tak wiele osób nieufnie podchodzi do koncepcji konopi indyjskich dla dzieci, jest THC (tetrahydrokanabinol), który ma działanie psychoaktywne. Jednakże konopie indyjskie zawierają setki kannabinoidów, z których wiele nie ma działania odurzającego i są przydatne z medycznego punktu widzenia, np. kannabidiol (CBD), kannabigerol (CBG) i kannabichromen (CBC). Te kannabinoidy okazały się przydatne w leczeniu padaczki i raka, a na receptę dostępny jest nawet Epidiolex na bazie CBD. To pozytywny sygnał, że piętno wokół konopi indyjskich i dzieci maleje.

Chociaż ogólnie rzecz biorąc, mądrze jest unikać stosowania u dzieci substancji psychoaktywnych, takich jak THC i tetrahydrokanabiwaryna (THCV), powinniśmy mieć świadomość, że nawet małe dawki psychoaktywnych kannabinoidów mogą być przydatne w leczeniu przewlekłego bólu i nudności/wymiotów związanych z leczeniem takim jak chemioterapia. Te kannabinoidy mogą być doskonałą alternatywą dla leków przeciwbólowych na bazie opioidów, które czasami są przepisywane dzieciom. Jeśli jesteśmy gotowi zaakceptować przepisywanie dzieciom takich substancji uzależniających, dlaczego nie marihuanę?

Jaki wpływ ma marihuana medyczna na dzieci?

Zależy to w dużej mierze od tego, o jakich kannabinoidach mówimy. Podobnie jak w przypadku dorosłych, dzieci będą odczuwać psychoaktywne skutki THC, jeśli go zażywają. Co więcej, dzieci są bardziej wrażliwe na THC, więc przy niższych dawkach prawdopodobnie silniej odczują jego działanie psychoaktywne. Krótkoterminowe skutki THC obejmują:

• Relaks,
• Letarg,
• Wpływ na pamięć krótkotrwałą,
• Zwiększony apetyt,
• Wzrost niepokoju i paranoi w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki,
• Chociaż THC ma właściwości łagodzące nudności, niektórzy mogą odczuwać mdłości, jeśli zażyją go za dużo.

Jeśli chodzi o THC, najlepiej, jeśli dzieci i młodzież go unikają lub stosują go w bardzo małych, terapeutycznych, niepsychoaktywnych dawkach w przypadku problemów zdrowotnych, takich jak rak i przewlekły ból. Jeśli chodzi o nietoksyczne kannabinoidy, takie jak CBD, jest mało prawdopodobne, aby miały one szkodliwy wpływ na dziecko, ponieważ nie wiążą się z receptorami kannabinoidowymi w mózgu (receptorami CB1). Te kannabinoidy można również stosować w celu łagodzenia niektórych negatywnych skutków THC, więc mogą być podwójnie przydatne w przypadkach, gdy THC może być potrzebne.

Miejmy nadzieję, że jeśli marihuana medyczna będzie stosowana prawidłowo, dziecko nie będzie odczuwało niczego poza brakiem objawów!

Czy konopie indyjskie mają negatywny wpływ na mózg dziecka?

Jeśli chodzi o psychoaktywne kannabinoidy, to tak, mogą one potencjalnie być szkodliwe dla dzieci, jeśli są regularnie stosowane. Dzieje się tak, ponieważ układ endokannabinoidowy (ECS) bierze udział w rozwoju mózgu, a dodanie dodatkowych kannabinoidów może potencjalnie w pewnym stopniu zmienić jego funkcjonowanie. Może to obejmować zmniejszoną pamięć, zwiększoną drażliwość i zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia depresji, lęku lub innych problemów psychicznych w późniejszym życiu.

Jeśli chodzi o nieodurzające kannabinoidy, takie jak CBD, prawdopodobnie nie wpływają one w żaden znaczący sposób na rozwój mózgu, ponieważ nie wiążą się z komórkami w mózgu. Chociaż niewiele jest informacji na temat długoterminowych skutków kannabinoidów, takich jak CBD, CBC, CBG itp., jest mało prawdopodobne, że będą one zakłócać funkcjonowanie lub rozwój mózgu!

Jest mało prawdopodobne, aby jednorazowe doświadczenie THC było szkodliwe dla większości dzieci i należy również zdać sobie sprawę, że THC może być stosowane terapeutycznie, jeśli jest odpowiednio stosowane. W tym sensie marihuana jest jak każdy inny lek, ponieważ może mieć zarówno zalety, jak i wady.

Zalety stosowania kannabinoidów u dzieci:

• Konopie indyjskie są znacznie lepiej tolerowane przez organizm ludzki w porównaniu z innymi narkotykami i nie ma przypadku śmiertelnego przedawkowania, gdy są stosowane samodzielnie.
• Nie ma potrzeby stosowania psychoaktywnych kannabinoidów – przydatne mogą być CBD, CBC i CBG.
• Mogą one zmniejszyć liczbę napadów związanych z padaczką, wodogłowiem i autyzmem.
• Alternatywa dla środków uspokajających i przeciwbólowych na bazie opioidów, które uzależniają.
• Odpowiednie dawkowanie może zmniejszyć niepokój.

Skutki uboczne stosowania kannabinoidów u dzieci:

• Nadmiar THC może mieć negatywny wpływ na rozwijający się mózg, w szczególności na nastrój i pamięć.
• U niektórych osób zbyt dużo THC może być przytłaczające i zwiększać niepokój, co może stanowić problem, szczególnie w przypadku chorób takich jak autyzm i epilepsja.
• Dzieci są szczególnie wrażliwe na psychoaktywne kannabinoidy, dlatego należy zachować ostrożność przy dawkowaniu, jeśli potrzebne jest THC lub THCV.

Czy medyczna marihuana jest odpowiednia dla dzieci?

Medyczna marihuana jest taka sama jak każdy inny lek, w tym sensie, że w niektórych przypadkach jest przydatna w określonych dawkach lub nie. W niektórych przypadkach marihuana może być szkodliwa, podobnie jak każdy inny lek.

Konopie indyjskie wyróżniają się dobrą tolerancją naturalnych kannabinoidów przez organizm ludzki, który rozkłada THC i inne kannabinoidy tak szybko, że nie dochodzi do ich niebezpiecznego stężenia, co sprawia, że śmiertelne przedawkowanie jest prawie niemożliwe. Faktem jest również, że konopie indyjskie zawierają wiele związków niepsychoaktywnych, które mogą być przydatne z medycznego punktu widzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.