Kannabinoidy bez cannabis?

feminizowane nasiona konopi

Kannabinoidy bez cannabis? Tak, te produkty spożywcze użycia codziennego również je zawierają.

Mimo że marihuana pozostaje nadal nielegalna w niektórych częściach świata, fitokannabinoidy, endokannabinoidy oraz rośliny naśladujące działanie marihuany są legalnie sprzedawane oraz uprawiane na całym świecie. Substancje te można znaleźć nie tylko w cannabis, ale także w innych roślinach, co z kolei oznacza podobne do marihuany efekty.

Fitokannabinoidy, które są kannabinoidami znajdującymi się w różnych roślinach oprócz cannabis, odpowiedzialne są za aktywację receptorów CB1 lub CB2, które sygnalizują komunikaty do układu endokannabinoidowego, wewnętrznego układu, który kontroluje homeostazę i przyczynia się do zdrowia zarówna ciała jak i mózgu. Endokannabinoidy, znane również jako kannabinoidy endogenne, są to cząsteczki sygnałowe pochodzące z prekursorów lipidów, które wykazują swoje działanie podczas aktywacji receptorów kannabinoidowych (CB1 i CB2).

Dla tych, którzy mieszkają w stanach, prowincjach lub na terytoriach, gdzie cannabis jest legalne lub są po prostu zainteresowani aktywacją endokannabinoidów bez efektów powodowanych przez THC, nie powinni szukać dalej niż poza swój ogród lub lokalny supermarket. Istnieje wiele przypraw, ziół, roślin oraz warzyw, które posiadają działanie kannabimetyczne.

Przyprawy: cynamon, goździk, oregano oraz czarny pieprz

Beta- kariofilen jest jednym z najliczniejszych terpenoidów znajdujących się w olejku z cannabis, który aktywuje receptory CB2. Jednak występuje on nie tylko w cannabis – beta-kariofilen jest również powszechny w całym królestwie roślin i występuje w wielu ziołowych olejkach eterycznych, w tym goździkowym, oregano, cynamonowym oraz w czarnym pieprzu. Aktywacja receptora CB2 jest powszechnie znana jako „potencjalna strategia terapeutyczna”, zgodnie z Proceedings of the National Academy of Sciences of the U.S., w leczeniu stanów zapalnych, bólu oraz zaburzeń nastroju – korzyści związane również z tymi przyprawami.

Zioła: Jeżówka & Ruta zwyczajna

Podobnie jak cannabis, inne zioła również aktywują receptory CB2. Jeżówka oraz ruta zwyczajna zostały zidentyfikowane jako dwa naturalne zioła, które są znaczącymi agonistami Cb2.

Jeżówka, powszechnie występująca w drogeriach, jest roślinnym suplementem dostępnym bez recepty, który jak się uważa, chroni przed przeziębieniem i łagodzi różnego rodzaju dolegliwości układu oddechowego. Endokannabinoidy alkiloamidowe i anandamidowe (AEA) znajdujące się w jeżówce wiążą się z receptorem CB2 i, podobnie jak THC, znacznie hamują stany zapalne.

Ruta zwyczajna, często występujące pachnące zioło występujące na Bałkanach, posiada substancję o nazwie rutamarina, który posiada selektywne powinowactwo z receptorem CB2. Rutamarina znana jest ze swoich uspokajających oraz przeciwwirusowych właściwości, chociaż w dużych dawkach może być trująca.

Rośliny: Kocanka & Porostnica

Kannabigerol (CBG), fitokannabinoid znajdujący się w cannabis, znajduje się także w aromatycznym i regulującym nastrój olejku eterycznym z kocanki. Chociaż CBG wiąże się z receptorem CB2, ma on niskie powinowactwo do obu receptorów i faktycznie aktywuje układ endokannabinoidowy poprzez hamowanie wychwytu anandamidu.

Anandamid, powszechnie nazywany „cząsteczką szczęścia” wydaje się korelować z poczuciem dobrego samopoczucia oraz szczęścia. Hamując wychwyt anandamidu, CBG gromadzi oraz zwiększa znane efekty psychotropowe i terapeutyczne.

Poza cannabis, porostnica to pospolita nowozelandzka roślina, która została zidentyfikowana jako jedna z niewielu roślin zawierających kannabinoid będący agonistą CB1. Jednak w porównaniu z THC cząsteczka (-) – cis-perrottetinenu (znana również jako cis-PET) występująca w roślinie jest mniej psychoaktywnym kannabinoidem. Według Vice jest to jednak legalna substancja psychoaktywna, która wykorzystywana jest do uzyskania „legalnego haju” w Szwajcarii oraz Nowej Zelandii.

Warzywa: brokuł, jarmuż, kiełki

Rodzina roślin z rodzaju Brassica zawiera wiele warzyw, które możesz zobaczyć na co dzień – brokuły, kalafior, jarmuż, kapusta, brukselka i kapusta. Według doniesień, te warzywa zmniejszają ryzyko wystąpienia raka, ale także zwalniają czynność tarczycy. Ta sama przeciwnowotworowa cząsteczka znajdująca się zarówno w warzywach z grupy Brassica, jak i cannabis, została zidentyfikowana jako agonista receptora CB2, który posiada działanie przeciwzapalne (jak wynika z badań opublikowanych w 2009 roku w Journal of Biological Chemistry.)

Przyjemności: Czekolada

Kakao, podstawowy składnik czekolady, nie jest fitokannabinoidem i nie posiada żadnych efektów kannabimetycznych. Jest jednak powszechnie chwalony za ulepszanie efektów THC. Uważa się, że czekolada zawiera anandamid, ale nie jest to do końca prawda. Kakao zawiera inhibitor wychwytu zwrotnego anandamidu. Oznacza to, że kakao wzmacnia anandamid w organizmie poprzez obniżenie enzymu FAAH, który łatwo metabolizuje anandamid, ale tak naprawdę nie zawiera tego endokannabinoidu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.