Jak Wyczyścić Nożyczki Po Przycinaniu Marihuany

feminizowane nasiona konopi

Cały dzień przycinasz swoje pąki i niestety nożyczki, których używasz są zbyt poklejone, aby móc z nimi dalej pracować. Wszystkie te słodkie trichomy, nad którymi ty i twoja roślina tak ciężko pracowaliśmy, są teraz przyklejone do twoich nożyc. Nie chcesz wyrzucać swoich ulubionych nożyczek do kosza, więc jak przywrócić je do nieskazitelnego stanu przed kolejnym przycinaniem.

Mamy dla ciebie kilka przydatnych wskazówek!

1. Zeskrob wszystkie trichomy, które przykleiły się do twoich nożyczek.

Najpierw zdobądź czysty skalpel (albo jakiekolwiek małe ostrze). Jedną ręką trzymaj otwarte nożyczki nożyczki do przycinania i przesuwaj skalpelem po jednej stronie ostrza nożyczek (zawsze w kierunku od siebie). Dobrym pomysłem jest również założenie rękawiczek do tego procesu, aby zapewnić bezpieczeństwo dłoni.

Zdejmij hasz ze skalpela i odłóż go na bok, a następnie powtórz czynności wzdłuż pozostałych stron nożyczek, łącznie z krawędziami ostrzy.

Zwiń hasz między palcami, spłaszcz i rozpal. Zdecydowanie zasługujesz na nagrodę za pomyślne ukończenie zadania!

2. Wytrzyj nożyczki.

Gdy już zeskrobiesz większość haszu z nożyczek, nadszedł czas, aby zetrzeć resztę żywicy rozpuszczalnikiem. Masz do wyboru kilka opcji, w zależności od swoich preferencji.

• Alkohol izopropylowy

Klasyczny środek czyszczący dla każdego doświadczonego palacza marihuany, alkohol rozbije uporczywe grudki żywicy przyklejone do twoich nożyczek. Jest tani, łatwy do znalezienia w każdym sklepie spożywczym lub aptece oraz przede wszystkim skuteczny!

• Biały ocet

Biały ocet nie jest tak skuteczny jak rozpuszczalniki na bazie alkoholu i może wymagać nieco więcej szorowania i moczenia, zanim nożyczki będą wolne od żywicy. Jeśli jednak twoje szafki są puste, a sklepy są zamknięte, sprawdzi się on dobrze.

Niezależnie od tego, który rozpuszczalnik wybierzesz, przechyl butelkę, aby nasączyć go papierowym ręcznikiem lub ściereczką do naczyń. Po nasączeniu szmatki energicznie pocieraj nożyczki ze wszystkich stron, ponownie uważając, aby się nie skaleczyć. Jeśli żywica wyschnie na twardo, zanurz ostrza w wybranym rozpuszczalniku na około piętnaście minut, a następnie spróbuj ponownie.

Jeśli pod koniec dnia skrobanie i szorowanie brzmi jak dużo pracy, inną opcją jest zanurzenie nożyczek w alkoholu. Przygotuj wąską szklankę i wlej do niej wybrany rozpuszczalnik. Minusem takiego działania jest oczywiście fakt, że zmarnuje się cała żywica.

3. Dbanie o nożyczki.

Jeśli masz ładne nożyczki, które chcesz zachować przez jakiś czas, ważna jest pielęgnacja ich. Odpowiednia pielęgnacja utrzyma je w najlepszym możliwym stanie, dzięki czemu przyszłe przycinanie będzie znacznie łatwiejsze oraz przyjemniejsze. Gdy twoje nożyczki są czyste i suche, weź butelkę domowego oleju i potrzyj nim zawiasy nożyczek. Nożyczki przechowuj w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.