Irlandzka mama mówi, że jej dziecko odzyskało życie, dzięki terapii opartej na marihuanie

Irlandzka mama mówi, że jej dziecko odzyskało życie, dzięki terapii opartej na marihuanie, f2seeds, f2 seeds

Mały Tristan Cahalane cierpi na rzadką i ciężką postać padaczki zwaną zespół Dravet. Choroba objawia się codziennymi, wyniszczającymi napadami, które mogą trwać dłużej niż godzinę i powodują regularną hospitalizację chłopca.

2 – letnie dziecko było na dziewięciu lekarstwach odkąd skończyło pięć miesięcy. Obecnie zażywa tylko dwa leki na receptę oraz olej CBD, który praktycznie całkowicie zminimalizował liczbę napadów.

Od przeprowadzki do USA w grudniu ubiegłego roku z matką Yvonne oraz 4 – letnim bratem Oscarem, 2 – latek stał się zupełnie innym dzieckiem.

„Nie sądzę, że kiedykolwiek mieliśmy okazję widzieć go prawidłowo,” mówi zachwycona mama. „Nigdy wcześniej tak naprawdę nie poznaliśmy jego charakteru, ponieważ odkąd ukończył 5 miesięcy był na bardzo silnych lekach.”

„To ogromna różnica w życiu Tristana. Jest żwawy, ma apetyt, mówi w swoim imieniu, chodzi, biega, bawi się, gra… zanim olej CBD pojawił się w jego życiu nie było to możliwe.”

Yvonne Cahalane mówi, że napady padaczkowe u dzieci mogą stanowić zagrożenie dla życia i prowadzić do paraliżu lub rozwoju opóźnień w mózgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci o marihuanie, konopiach indyjskich, cannabis, ganji, trawce.