Dlaczego nie można przedawkować marihuany?

feminizowane nasiona konopi

Dzisiaj postaramy się wam wyjaśnić, dlaczego marihuany nie da się przedawkować.

Jednym z mitów na temat cannabis jest to, że skoro jest to lek, z pewnością można ją przedawkować. Ale przyjrzyjmy się bliżej – czy jest to faktycznie możliwe?

Nikt nigdy nie umarł z powodu przedawkowania cannabis. Bardzo niewiele ludzi doświadczyło problemów z powodu spożycia ogromnych ilości THC, i w większości były to osoby całkowicie początkujące. Oznacza to, że zbyt duże ilości THC faktycznie mogą sprawić, że poczujesz się niekomfortowo. Ale oczywiście jak wspomnieliśmy wcześniej, nie można przedawkować czy umrzeć z powodu palenia lub spożywania cannabis, ponieważ nasze neuronalne receptory kannabinoidowe nie znajdują się w obszarach mózgu odpowiedzialnych za kontrolowanie oddychania czy bicia serca. Na tych obszarach działają natomiast opioidy, i z powodu ich przedawkowania ludzie bardzo często umierają.

RÓŻNE KANAŁY NEURONOWE

Cannabis oraz opioidy działają na różne szlaki biochemiczne. Receptory opioidowe są również obecne w niektórych obszarach mózgu, kontrolując oddychanie, dlatego przyjmowanie zbyt dużych ilości środków przeciwbólowych może powodować, że dana osoba doświadcza problemów w oddychaniu – lub w skrajnych przypadkach, przestaje oddychać. Zamiast tego, stymulacja lub hamowanie receptorów CB1 i CB2 nie jest w stanie spowodować, że dany pacjent przestanie oddychać, niezależnie od ilości wdychanej lub spożywanej konopi.

Ten sprawdzony fakt automatycznie powoduje, że cannabis posiada wysoki poziom bezpieczeństwa jako lek, zgodnie z indeksem terapeutycznym, który mierzy bezpieczeństwo danego leku. Indeks terapeutyczny to po prostu stosunek między śmiertelną a terapeutyczną dawką danej substancji. w oparciu o ilość substancji czynnej, która powoduje skuteczne działanie terapeutyczne, THC posiada współczynnik 1:40 000. oznacza to, że pacjent musiałby przyjąć o 40 000 razy większą dawkę niż normalna, aby groziła mu śmierć. Opioidowe środki przeciwbólowe, takie jak morfina, mają niski indeks terapeutyczny wynoszący tylko 1:70.

Warto pamiętać, że początkujący użytkownicy czasami przyjmują niewłaściwe dawki marihuany, co z kolei prowadzi do kilku negatywnych objawów, takich jak pobudzenie czy paranoja. Nie można tego uznać „przedawkowaniem”, ponieważ objawy te są tylko tymczasowe i zanikają w ciągu kilku godzin. Skoncentrowane ekstrakty marihuany oraz produkty spożywcze na jej bazie również stwarzają pewne ryzyko, ponieważ zawierają wysokie stężenie kannabinoidów, dzięki czemu łatwiej jest przekroczyć wygodną tolerancję – ale nadal nie są one w stanie sprawić, że przedawkujesz marihuanę. Legalne substancje, takie jak alkohol oraz środki przeciwbólowe są śmiertelne, ale cannabis, którego zasadniczo nie da się przedawkować – pozostaje nielegalne. Zdecydowanie jest to kwestia, nad którą nasi politycy powinni się dwa razy zastanowić!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.