nasiona marihuany thc, konopi, cannabis, feminizowane, automatic, plon xxl

Dlaczego nie można przedawkować marihuany?

Dlaczego nie można przedawkować marihuany?, f2seeds, f2 seeds

Dzisiaj postaramy się wam wyjaśnić, dlaczego marihuany nie da się przedawkować.

Jednym z mitów na temat cannabis jest to, że skoro jest to lek, z pewnością można ją przedawkować. Ale przyjrzyjmy się bliżej – czy jest to faktycznie możliwe?

Nikt nigdy nie umarł z powodu przedawkowania cannabis. Bardzo niewiele ludzi doświadczyło problemów z powodu spożycia ogromnych ilości THC, i w większości były to osoby całkowicie początkujące. Oznacza to, że zbyt duże ilości THC faktycznie mogą sprawić, że poczujesz się niekomfortowo. Ale oczywiście jak wspomnieliśmy wcześniej, nie można przedawkować czy umrzeć z powodu palenia lub spożywania cannabis, ponieważ nasze neuronalne receptory kannabinoidowe nie znajdują się w obszarach mózgu odpowiedzialnych za kontrolowanie oddychania czy bicia serca. Na tych obszarach działają natomiast opioidy, i z powodu ich przedawkowania ludzie bardzo często umierają.

RÓŻNE KANAŁY NEURONOWE

Cannabis oraz opioidy działają na różne szlaki biochemiczne. Receptory opioidowe są również obecne w niektórych obszarach mózgu, kontrolując oddychanie, dlatego przyjmowanie zbyt dużych ilości środków przeciwbólowych może powodować, że dana osoba doświadcza problemów w oddychaniu – lub w skrajnych przypadkach, przestaje oddychać. Zamiast tego, stymulacja lub hamowanie receptorów CB1 i CB2 nie jest w stanie spowodować, że dany pacjent przestanie oddychać, niezależnie od ilości wdychanej lub spożywanej konopi.

Ten sprawdzony fakt automatycznie powoduje, że cannabis posiada wysoki poziom bezpieczeństwa jako lek, zgodnie z indeksem terapeutycznym, który mierzy bezpieczeństwo danego leku. Indeks terapeutyczny to po prostu stosunek między śmiertelną a terapeutyczną dawką danej substancji. w oparciu o ilość substancji czynnej, która powoduje skuteczne działanie terapeutyczne, THC posiada współczynnik 1:40 000. oznacza to, że pacjent musiałby przyjąć o 40 000 razy większą dawkę niż normalna, aby groziła mu śmierć. Opioidowe środki przeciwbólowe, takie jak morfina, mają niski indeks terapeutyczny wynoszący tylko 1:70.

Warto pamiętać, że początkujący użytkownicy czasami przyjmują niewłaściwe dawki marihuany, co z kolei prowadzi do kilku negatywnych objawów, takich jak pobudzenie czy paranoja. Nie można tego uznać „przedawkowaniem”, ponieważ objawy te są tylko tymczasowe i zanikają w ciągu kilku godzin. Skoncentrowane ekstrakty marihuany oraz produkty spożywcze na jej bazie również stwarzają pewne ryzyko, ponieważ zawierają wysokie stężenie kannabinoidów, dzięki czemu łatwiej jest przekroczyć wygodną tolerancję – ale nadal nie są one w stanie sprawić, że przedawkujesz marihuanę. Legalne substancje, takie jak alkohol oraz środki przeciwbólowe są śmiertelne, ale cannabis, którego zasadniczo nie da się przedawkować – pozostaje nielegalne. Zdecydowanie jest to kwestia, nad którą nasi politycy powinni się dwa razy zastanowić!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci o marihuanie, konopiach indyjskich, cannabis, ganji, trawce.