Dlaczego Marihuana Sprawia, Że Czujesz Lęk 

feminizowane nasiona konopi

Dla niektórych osób marihuana ma reputację wywołującą lęk. Złe doświadczenia z marihuaną i lękiem sprawiają, że niektórzy wstrzymują się od stosowania jej przez całe życie.

Ogólnie rzecz biorąc, użytkownicy marihuany uważają ją za kojącą, relaksującą i zabawną, ale nie można zaprzeczyć, że nie działa to w ten sposób w przypadku dużej liczby osób. Dzisiaj zastanówmy się, dlaczego marihuana może powodować niepokój i co możesz zrobić, aby tego uniknąć.

Nauka stojąca za marihuaną i lękiem

Wiele osób, które zgłaszają uczucie lęku związane z używaniem konopi indyjskich, to zazwyczaj osoby zażywające marihuanę po raz pierwszy lub które stosują ją rzadko. Niektóre z najczęstszych niepożądanych efektów to:

• Paranoja
• Strach
• Stres
• Mdłości
• Dyskomfort.

Najpierw musimy zrozumieć, z czego składa się marihuana: konopie zawierają THC, związek psychoaktywny. Jego efekty psychoaktywne wynikają z interakcji z receptorami endokannabinoidowymi w mózgu. Zasadniczo to dlatego jesteś na haju i może to być powodem paranoi.

Ciało migdałowate to część mózgu, która zawiera receptory endokannabinoidowe. Emocje takie jak strach, stres i niepokój biorą się z ciała migdałowatego. Kiedy spożywasz THC, czy to przez palenie, jedzenie czy inną metodę, związki te przedostają się do twojego układu endokannabinoidowego, a twoje ciało migdałowate ma teraz wszystkie te bodźce, które muszą mieć sens. W rzeczywistości istnieje wiele różnych sposobów interakcji marihuany z mózgiem.
Eksperci twierdzą, że nadmiar THC może prowadzić do nadmiernej stymulacji ciała migdałowatego, co z kolei powoduje pojawienie się wspomnianych emocji, a następnie ich wzmocnienie.

Problem specyficzny dla THC

Jest to problem specyficzny dla THC, ponieważ konopie zawierają również inne związki, takie jak CBD, a CBD nie wiąże się z receptorami endokannabinoidowymi.

Powiedziawszy to, niektórzy ludzie wydają się być w stanie spożywać duże ilości THC bez odczuwania niepokoju. Jednocześnie wiele osób nadal odczuwa niepokój, nawet po wielokrotnym spróbowaniu marihuany i zmniejszeniu dawki. Dlaczego?

W grę mogą wchodzić chemia mózgu i genetyka. Ciało migdałowate znajduje się gdzieś pośrodku mózgu, przed hipokampem. Receptory endokannabinoidowe zasiedlają różne regiony mózgu, ale regiony odpowiedzialne za strach, lęk, stres i nie tylko zwykle znajdują się w środkowej i tylnej części mózgu. Jeśli środkowe i tylne obszary mózgu mają silniejsze lub więcej receptorów endokannabinoidowych, oznacza to, że ​​spożywane THC będzie koncentrować się na tych obszarach i może spowodować zwiększoną wrażliwość na te emocje.

Co więcej, niektóre badania wskazują, że osoby z wyższym poziomem estrogenu mogą odczuwać znacznie większą wrażliwość na konopie indyjskie; Plusem tego jest to, że odnosi się to również do pozytywnych skutków marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.