Czyszczenie waporyzatora

feminizowane nasiona konopi

Przy rozpoczęciu stosowania nowego waporyzatora, nie trzeba długo czekać aż zatka się on resztkami marihuany z poprzednich sesji. Nie jest to nic negatywnego, tak po prostu to działa. Jednak jeśli nie usuniesz tych resztek lub nie zaczniesz czyścić parownika po każdej sesji – mogą się pojawić problemy.

Chociaż prawdą jest, że dostajesz to, za co płacisz, nawet tańsze waporyzatory mogą ci długo służyć jeśli są odpowiednio konserwowane. Jeśli kiedykolwiek brakowało ci motywacji aby wyczyścić waporyzator pomyśl o nim jak o fakcie, że po każdym jedzeniu powinno się myć zęby.

Mycie zębów nie tylko utrzymuje je w zdrowiu, ale także zapobiega temu, aby to co jedliśmy wczoraj nie wpływało na smak tego co jemy dzisiaj. To samo można odnieść do waporyatorów. Nieprawidłowe czyszczenie lub jego brak sprawia, że zniszczyć możesz charakter, smak oraz haj każdej marihuany. I możesz oczekiwać, że im dłużej unikać będziesz czyszczenia urządzenia, tym bardziej atrybuty te będą się pogarszać.

Czyszczenie jest niezbędne w celu utrzymania jak najlepszej wydajności

Oprócz tego, że smak palonej marihuany jest gorszy, to brak dbania o czystość waporyzatora skraca także jego żywotność. Nagromadzanie się pozostałości sprawia, że waporyzator pracuje ciężej niż powinien, ostatecznie uszkadzając element grzejny. W najgorszym przypadku będziesz musiał kupić nowy waporyzator. Nie chcemy brzmieć jak powtarzająca się taśma, ale pamiętaj – czysty waporyzator to czysty dym!

Jak czyścić suchy waporyzator?

1. Lekkie czyszczenie po każdym użyciu.

Większość waporyzatorów dostępnych na rynku wyposażonych jest w małą szczoteczkę do czyszczenia. Szczoteczka ta wygląda trochę jak miniaturowa wersja pędzla. Jeśli jednak nie jest ona dołączona do zestawu, po prostu kup małą szczoteczkę, którą będziesz w stanie wyczyścić każdą krawędź komory. Szczoteczka musi mieć twarde włosie, nie miękkie, ponieważ tylko twarde włosie pozwoli ci usunąć większość pozostałości po paleniu.

W ramach codziennej rutyny powinieneś po każdej sesji opróżniać komorę w której znajduje się marihuana i usuwać pozostałe tam resztki. Zwróć szczególną uwagę na wszelkie ekrany lub obszary siatkowane; nagromadzenie się pozostałości ma największy wpływ na smak palenia. Zacznij od odwrócenia urządzenia do góry nogami i lekkiego postukania nim o stół. Nie bój się, w taki sposób nie zniszczysz waporyzatora, a pozwoli ci to usunąć wszelkie resztki starej marihuany.

Tak samo wyczyść ustnik, a jeśli masz waporyzator z wyjmowaną baterią – wyjmij ją i delikatnie przetrzyj. Do czyszczenia nie używaj wody, ani nie myj go pod bieżącą wodą, ponieważ może to spowodować uszkodzenie elementów elektrycznych znajdujących się wewnątrz. Przydatne w czyszczeniu mogą okazać się płatki kosmetyczne lub bawełniane patyczki.

2. Stosuj 99% alkohol izopropylowy.

Ogólnie rzecz biorąc najlepszym rozwiązaniem jest alkohol izopropylowy, ponieważ można go stosować do czyszczenia waporyzatora bez narażania go na uszkodzenie kluczowych części. Jak to zrobić? Na początek zmocz szmatkę lub końcówkę wacika alkoholem i rozpocznij czyszczenie wokół następujących obszarów: obrzeże komory, ekrany, ustnik – i pamiętaj, zwróć szczególna uwagę na ustnik, w końcu jest to jedyna część waporyzatora, z którą stykasz się za każdym razem podczas palenia.

W większości urządzeń małe ekrany są także wyjmowalne. W przypadku nagromadzenia się dużej ilości pozostałości, można po prostu wyjąć ekranik i zanurzyć go w alkoholu izopropylowym. Można tak robić w przypadku elementów szklanych lub stalowych, nie drewnianych, ponieważ alkohol izopropylowy może je zabarwić lub nawet odbarwić.

3. Głębokie czyszczenie waporyzatora podczas palenia innych odmian.

Aby wykonać gruntowne czyszczenie waporyzatora, należy rozebrać go na jak najdrobniejsze części i każdą z tych części wytrzeć szmatką zanurzoną w alkoholu izopropylowym. Chociaż oczywiście można namoczyć te części na noc w alkoholu, tak naprawdę istnieje spore ryzyko odbarwienia lub uszkodzenia ich, więc po co ryzykować. Należy także unikać namaczania części, które mają silikonowe uszczelki lub gumowe części.

Po wyczyszczeniu załaduj komorę ziołową i pozostaw waporyzator na najwyższych ustawieniach przez około 5 minut. Pozwoli to wypalić całkowicie pozostały z czyszczenia roztwór i zapobiegnie wdychaniu chemikaliów, które oczywiście mogą podrażniać gardło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.