Czy Powinieneś Uprawiać Własną Marihuanę?

feminizowane nasiona konopi

Czy powinieneś uprawiać własną marihuanę? Plusy i minusy uprawy cannabis.

Czy chciałbyś uprawiać własną marihuanę? Jednym z najczęstszych pytań, jakie otrzymujemy od nowych hodowców, jest to, czy powinni rozpocząć uprawę, czy nie. Prawda jest taka, że ​​proces uprawy marihuany ma plusy i minusy, a odpowiedź będzie inna dla każdego, indywidualnego przypadku. Dla niektórych uprawa to produktywne i przyjemne hobby, które zapewnia nieograniczoną podaż taniego zioła wysokiej jakości. Dla innych uprawa może być zbyt czasochłonna lub angażująca. Dodatkowo, jeśli palisz marihuanę tylko od czasu do czasu, proces wzrostu może wytworzyć więcej pąków, niż będziesz w stanie zużyć.

Czy zatem powinieneś zacząć uprawiać własne zioło? Sporządziliśmy krótką listę czynników, które należy wziąć pod uwagę, które powinny pomóc w podjęciu właściwej decyzji!

Tak, powinieneś uprawiać zioło, jeśli…

1. Nie chcesz płacić dużo za paczkę marihuany.

W ostatniej dekadzie nastąpił ogromny skok w technologii uprawy światła i jakości genetyki konopi dostępnej dla społeczeństwa. Oznacza to, że przeciętny hodowca domowy, który używa dobrego światła do uprawy i wysokiej jakości genetyki, będzie konsekwentnie produkował więcej i lepszej jakości marihuanę niż 10 lat temu przy tej samej ilości energii elektrycznej, umiejętności i wysiłku.

W rezultacie, hodowcy indoor mogą często produkować lepszą marihuanę niż są w stanie kupić za niewielką część tych kosztów.

2. Masz dostęp do roślin lub nasion marihuany.

Aby rozpocząć uprawę, musisz najpierw mieć rośliny. Istnieją trzy popularne sposoby pozyskiwania roślin: pozyskiwanie klonów od innego hodowcy, znajdowanie nasion w pąkach lub kupowanie nasion online z banku nasion. Gorąco polecamy zakup nasion, jeśli zależy ci na konkretnych efektach. Na przykład, niektóre odmiany wytwarzają silny „haj” w ciele lub w umyśle.

W przypadku odmian o bardzo wysokiej zawartości THC i niskiej zawartości CBD efekty mogą być nawet psychodeliczne. I odwrotnie, odmiany o wysokiej zawartości CBD/ niskiej zawartości THC mogą być relaksujące, ale tak naprawdę nie wpłyną na twoje myśli ani nie sprawią, że poczujesz się odurzony. W przypadku pacjentów korzystających z medycznej marihuany, mogą oni szukać odmiany, która może zmniejszyć częstość występowania napadów padaczkowych (wysoki poziom CBD, niski poziom THC), bólu (wysoki poziom THC) lub nudności (wysoki poziom THC). Każda odmiana rośnie inaczej, a pąki mogą wyglądać lub pachnieć bardzo odmiennie. Jeśli masz jakieś konkretne cele, dobrze jest zrobić małe rozeznanie, aby wyhodować to, czego naprawdę chcesz!

3. Masz miejsce do uprawy marihuany.

Rośliny indoor potrzebują domu, niezależnie od tego, czy jest to sypialnia, łazienka, piwnica czy szafa. Przynajmniej powinieneś mieć dostęp do wody, a twoje rośliny potrzebują świeżego powietrza. Dowiedz się więcej o tym, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca do uprawy w swoim domu. Niektórzy hodowcy marihuany są naprawdę kreatywni.

4. Nie podróżujesz zbyt często – ani nie planujesz żadnej dłuższej podróży w ciągu kolejnych 4 miesięcy.

Jeśli planujesz podróż w najbliższej przyszłości, może to nie być najlepszy czas na rozpoczęcie uprawy marihuany. Dzieje się tak, ponieważ przeciętna uprawa indoor zajmuje około 4 miesięcy od wysiewu do zbioru i trudno jest pozostawić rośliny samym sobie na dłużej niż kilka dni. Zanim wykiełkujesz nasiona, zastanów się, czy masz w planach wizyty rodzinne lub wakacje, które mogą negatywnie wpłynąć na twoją uprawę.

Całkowity czas uprawy jest silnie uzależniony od szczepu/genetyki. Niektóre odmiany mogą potrzebować więcej niż 4 miesiące, podczas gdy odmiany automatycznie kwitnące są zwykle gotowe do zbioru około 3 miesięcy od wykiełkowania.

5. Jesteś w stanie poświęcić czas na sprawdzanie roślin.

Codzienna pielęgnacja jest potrzebna. Prawdopodobnie uda ci się wyhodować rośliny przy pielęgnowaniu ich co dwa, a może nawet trzy dni, ale im więcej czasu między wizytami, tym większe prawdopodobieństwo, że twoje rośliny wpadną w kłopoty podczas Twojej nieobecności.

Nie chcesz, aby minęło kilka dni, nie zdając sobie sprawy, że twoje rośliny są chore lub że twoje światło do uprawy nie włącza się. Prawie każdy problem z uprawą można rozwiązać, po prostu zauważając i reagując na to, co się dzieje, ale aby to zrobić, musisz doglądać swojej uprawy.

6. Zależy ci na dużej nieograniczonej ilości wybranej odmiany.

Dlatego właśnie uprawiasz marihuanę. Uprawa własnej marihuany daje nieograniczoną liczbę pąków niezależnie od wybranego szczepu. Kiedy już opanujesz uprawę, twoje szafki będą przepełnione słoikami zielska i będziesz musiał coś z tym zrobić. Oprócz ilości, domowa uprawa daje znacznie większy wybór odmian niż przychodnia lub czarny rynek.

Hodowcy mogą również wybrać metody uprawy, które dają pożądane efekty pąków (szybkie, kreatywne, narkotyczne, psychodeliczne itp.). Jeśli regularnie stosujesz marihuanę, uprawa otwiera przed Tobą nowy świat możliwości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.