Medyczna marihuana pomaga w leczeniu stanów lękowych

feminizowane nasiona konopi

Powszechnie obserwuje się, że ludzie ignorują swoje ogólne psychiczne samopoczucie. Jednak jeśli chcemy prowadzić szczęśliwe życie, zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne. Stres, niepokój i wszystkie związane z nimi choroby psychiczne odbijają się na zdrowiu jak każda inna choroba. Tak więc ciągłe ignorowanie ich jest naprawdę szkodliwe dla ogólnego stanu zdrowia danej osoby.
Stany lękowe

Zaburzenie lękowe podkreśla nadmierne i irracjonalne uczucie strachu, lęku i zmartwienia. Istnieje błędne przekonanie, że objawy stanów lękowych mogą z czasem ulec poprawie. Jednak wcale tak nie jest. Jeśli pozostawisz tę chorobę nieleczoną, w końcu sprawi ona, że twoje życie będzie naprawdę ciężkie do wytrzymania.

Oprócz ogólnych stanów lękowych, istnieje ich kilka innych podtypów:
• lęk społeczny
• nerwica natręctw
• zespół stresu pourazowego
• fobie.

Zespół stresu pourazowego (PTSD) jest najcięższą postacią lękową, w której dotknięta osoba cierpi z powodu bardzo ostrych objawów fizycznych. Według statystyk dostarczonych przez Anxiety and Depression Association of America ponad 40 milionów obywateli USA cierpi na stany lękowe. W przypadku zaburzeń lękowych, częścią standardowej procedury leczenia są terapie poznawcze oraz leki.

Medyczna marihuana: skuteczne alternatywne leczenie stanów lękowych

Niewiele osób znajduje poprawę w swoim stanie poprzez uczestniczenie w samej terapii. Z drugiej strony, leki przeciwlękowe posiadają inne problemy, które czasem powodują, że leczenie tego stanu psychicznego jest nieskuteczne.

Skutki uboczne: Leki przeciwlękowe z pewnością pomagają w łagodzeniu objawów stanów lękowych, ale posiadają one swoją cenę. Leki te odbijają się na ciele pacjenta w postaci różnych skutków ubocznych. Te działania niepożądane wielokrotnie zmuszać mogą pacjentów do przerywania leczenia.

Zwiększona tolerancja: Ciągłe stosowanie tych leków buduje również tolerancję w ciele pacjenta na efekty lekarstwa. Oznacza to, że przepisywana dawka staje się nieskuteczna w leczeniu stanów lękowych, a pacjenci uciekają się do samodzielnego zwiększania dawki – prawdopodobnie wszyscy jesteśmy świadomi ryzyka związanego z przedawkowaniem leku.

Medyczna marihuana została zbadana pod kątem swojego terapeutycznego działania na stany lękowe, a otrzymane wyniki są bardzo zachęcające, zwłaszcza dla pacjentów szukających alternatywnych metod leczenia. Istnieją dwa znaczące działania marihuany, która czyni ją skuteczną w leczeniu stanów lękowych.
1. Reguluje poziomy neuroprzekaźnika GABA

Kannabidiol, substancja występująca w medycznej marihuanie zwiększa produkcję neuroprzekaźników GABA w mózgu. Wcześniej zbadano, że niedobór GABA jest jedną z głównych przyczyn pojawienia się stanów lękowych.

2. Hamuje produkcję kortyzolu

Kortyzol, znany również jako hormon stresu, jest również odpowiedzialny za pogorszenie stanów lękowych. Medyczna marihuana okazała się również skuteczna w obniżaniu poziomu kortyzolu w organizmie, łagodząc tym samym doświadczany lęk.

Te dwa fizjologiczne działania medycznej marihuany – bez niepożądanych efektów ubocznych – uczyniły ją odpowiednią alternatywą dla leczenia stanów lękowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.